Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Najlepsze fanpage’e o transporcie? Naszych 7 typów

shutterstock_170903771

Czujemy ciągły głód informacji, pragniemy być na bieżąco, śledzimy i wymieniamy się wiadomościami. Ma to swoje dobre strony: orientujemy się w otaczającym nas świecie, zyskujemy coraz większą wiedzę w danej dziedzinie, poszerzamy horyzonty. Zachęcamy, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i podczas porannej prasówki na Facebooku zajrzeć na tych kilka stron. najlepsze fanpage o transporcie

Transport i Logistyka Polska

Każdy przewoźnik powinien dodać do obserwowanych profil organizacji pracodawców Transport i Logistyka Polska. Znajdziemy na nim mnóstwo pożytecznych informacji z zakresu prawa pracy czy też praw i obowiązków przewoźników względem swoich pracowników. Poruszane tu tematy to m.in. sprawa ryczałtów za noclegi czy zmieniających się przepisów dot. płacy minimalnej w poszczególnych krajach europejskich. Przedstawiciele TiLP informują ponadto o ważnych wydarzeniach z zakresu funkcjonowania organizacji, np. spotkania z komisarz UE ds. zatrudnienia.

=> Fanpage Transport i Logistyka Polska 

najlepsze fanpage o transporcie

40ton.net

Z pewnością doskonale znacie stronę 40ton. My zaglądamy tam codziennie po świeżą dawkę informacji ze świata transportowego, nowinek i inspiracji. Jak sam przyznaje prowadzący portalu, wobec „zmęczonej życiem ciężarówki” nie sposób przejść obojętnie. Zgadzamy się w stu procentach! Fanpage 40ton to skondensowana wersja serwisu. Znajdziemy tu linki do najważniejszych artykułów, czasami też zdjęcia przesłane przez czytelników, a pod postami – gorące dyskusje kierowców i pasjonatów motoryzacji. Polecamy do zlajkowania!

=> Fanpage 40ton.net

najlepsze fanpage o transporcie

Polska Unia Transportu

Skarbnicą wiedzy jest dla nas również fanpage Polskiej Unii Transportu. PUT określa siebie jako społeczność transportową stworzoną, aby nieść pomoc przewoźnikom w związku z MiLoGiem, mandatami we Francji, problemami z ITD. To, czym wyróżnia się profil, to praktyczne, interesujące podejście do zawodu przewoźnika, nowych regulacji, zmieniającego się prawa.

=> Fanpage Polska Unia Transportu

najlepsze fanpage o transporcie

Truckeronroad.com

Z przyjemnością śledzimy również fanpage truckeronroad.com. Prowadzący profilu, Rafał, z zawodu jest kierowcą. Oprócz tego intensywnie działa nie tylko na drogach, ale i w cyberprzestrzeni. Śledzi nowinki ze świata transportowego i na bieżąco informuje o nowych modelach pojazdów, utrudnieniach, protestach, inicjatywach kierowców, ciekawostkach. Znajdziemy tu także zdjęcia z jego pięknych, europejskich tras.

=> Fanpage Truckeronroad.com 

najlepsze fanpage o transporcie

Na Drogach – blog świadomego kierowcy

Poranna prasówka nie może obejść się również bez lektury najświeższych postów z Na Drogach – blogu świadomego kierowcy. O polskich drogach – jak sam twierdzi autor – opowiada bez cenzury. Pisze tu np. o całkiem nieoczywistym problemem parkowania w dużych miastach oraz podejściu urzędników, porusza zagadnienie przejazdów kolejowych czy też pomysłów władz na opłaty drogowe. Śledźcie, rozmawiajcie, dyskutujcie, poddawajcie w wątpliwość – dzięki temu będziecie bardziej świadomymi użytkownikami dróg.

=> Fanpage Na Drogach – blog świadomego kierowcy 

najlepsze fanpage o transporcie

Promy24.com

Promy24.com dadzą nam z kolei dużą dawkę wiadomości z okolic największych akwenów wodnych. Dzięki nim wiemy, co dzieje się w Calais i na greckich wybrzeżach, zostaniemy tu też poinformowani w temacie strajków marynarzy czy zakupu nowych promów przez armatorów. Promy24.com przychodzą z pomocą, gdy chcemy się dowiedzieć, co na morzach piszczy.

=> Fanpage Promy24.com

najlepsze fanpage o transporcie

Truckers Life

Fundacja Truckers Life promuje zdrowy tryb życia wśród kierowców. Inspiruje do zmiany złych nawyków oraz nabywania nowych, pozytywnych. To oni stoją za siłowniami dla kierowców, w których możemy ćwiczyć pod chmurką. Warto zaglądać na fanpage Truckers Life. Znajdziemy tu i trochę ciekawostek, i trochę humoru, i nieco podpowiedzi, jak zmodyfikować swoją dietę oraz jaką aktywność wybrać.

=> Fanpage Truckers Life

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

173161620_2808720396006399_8633036104631496503_n

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę

Na polskiej A4 patrol kontroli transportu z Wrocławia zatrzymał ciężarówkę litewskiego przewoźnika w celu kontroli. Po rozładunku w Polsce kierowca – obywatel Białorusi – wyjechał w kierunku Niemiec. Mężczyzna pachniał wyraźnie alkoholem. Test wykazał około 0,52 ppm alkoholu w oddechu kierowcy.Pijany kierowca został zatrzymany.Przypominamy, że od 0,5 ppm w Polsce grozi odpowiedzialność karna.

2021-04-13
0

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km

W sobotnie popołudnie kierowca ciężarówki przejechał pod prąd około 13 km.
Po zatrzymaniu się na parkingu przy autostradzie A22 Nogaredo West, na północ od Rovereto, mężczyzna przypadkowo wjechał na przeciwległy pas autostrady Brenner. Cudem uniknął wypadku.
Dojechał aż do zjazdu z autostrady Trient Süd. Tam ciężarówka została zatrzymana przez policję na parkingu awaryjnym.  http:///www.youtube.com/watch?v=5vG1vpdofnw

2021-04-12
0
171032707_2805873306291108_84577504454727023_n

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI

5 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ ZWRÓCIŁY SIĘ DO ORGANÓW UNII EUROPEJSKIEJ Z PROŚBĄ O ODWOŁANIE WYMOGÓW DOTYCZĄCYCH POWROTU CIĘŻARÓWEK DO KRAJU REZYDENTA CO 8 TYGODNI.Trwa walka niektórych krajów Europy Wschodniej z reformą międzynarodowego transportu drogowego, wprowadzoną przez Unię Europejską w ramach Pierwszego Pakietu Mobilności.

2021-04-10
0
170022647_2803909569820815_3503557148017869621_n

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta

Niemiecka policja szukała kierowcy ciężarówki, a on napił się i zasnął w przyczepie auta.Historia na weekend, ale o trudnej codzienności. W poniedziałek 29 marca firma transportowa straciła kierowcę. Mężczyzna nie skontaktował się, samochodu nie udało się znaleźć – czas zgłosić się na policję. Wypadek?..
❓❓
Jak poinformował Logist.today w odniesieniu do portalu nordbayern.de, policja drogowa gminy Ansbach (kraj związkowy Bawaria) otrzymała powiadomienie o zniknięciu 35-letniego kierowcy ciężarówki. Według obliczeń zarządcy ciężarówka miała jechać do miasta Heilbronn (kraj związkowy Badenia-Wirtembergia), ale zniknęła. Kierowca nie skontaktował się. Wszystko mówiło o sytuacji awaryjnej.
❓ ❓
Policja zareagowała szybko i wysłała dwóch oficerów motocyklowych na poszukiwania. Patrolowcy poradzili sobie z zadaniem, znaleźli ciężarówkę w strefie rekreacyjnej Frankenhöhe-Nord, wzdłuż drogi A6.
Z kierowcą wszystko było w porządku – spał spokojnie, jak później lekarze pisali, „w stanie odurzenia alkoholowego”.Mężczyzna został obudzony i poproszony o wyjaśnienie, ale nie doszło do skutku. Kierowca nie mógł jasno wyjaśnić, co się z nim stało, ledwo trzymał się na nogach. Zamiast tego alkomat „odezwał się” – ponad 2 ppm alkoholu w wydychanym powietrzu. Policja postąpiła zgodnie z instrukcjami – zabrali klucze od auta i odjechali.

Kilka godzin później policja w Ansbach otrzymała wiadomość: na parkingu Frankenhöhe-Nord znajduje się pijany kierowca ciężarówki. Dzień dopiero się zaczął, a co jeśli usiądzie za kierownicą? Policja znowu wyjechała.To był ten sam kierowca, ale w nowym stadium odurzenia alkoholowego – alkomat pokazał ponad 3 ppm w wydychanym powietrzu.

2021-04-07
0