Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Nadal nie zniesiono świątecznych ograniczeń w ruchu ciężarówek. To absurd!

zakaz-ciezarowki-epidemia

W czasie epidemii ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych w dni świąteczne powinny być zniesione – przekonuje prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce Jan Buczek. Wystosował w tej sprawie pismo do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

„Należy zauważyć, że do tej pory wprowadzane i obowiązujące ograniczenia ruchu wynikały ze wzmożonego ruchu drogowego, głównie samochodów osobowych, związanego z wyjazdami Polaków w okresach świąt publicznych. Obecnie ze względu na konieczność pozostania w domach ruch na drogach przed świętami i w czasie świąt będzie znikomy” – czytamy w liście.

Prezes ZMPD zwraca również uwagę na fakt, że w związku z kolejkami na granicach czy procedurami administracyjno-celnymi na różnych granicach istnieje ryzyko, że wielu kierowców i tak nie zdąży wrócić do domu na czas, co może skutkować złamaniem zakazu.

„Uważamy, że teraz, gdy pojawia się mniejsze zapotrzebowanie na przewozy i przewoźnicy muszą odstawić część niewykorzystanego taboru na parkingi, każde posunięcie w kierunku ułatwienia wykonywania przewozów, w tym likwidacje ograniczeń, jest niezwykle potrzebne branży” – argumentuje Jan Buczek.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Opona_S7_30.06.2020_Nr1

Opona mogła wystrzelić w każdej chwili

Mocno zużyta opona z licznymi uszkodzeniami przy naczepie mogła w każdej chwili wystrzelić podczas jazdy. Pojazd z usterką zagrażającą bezpieczeństwu innych uczestników ruchu wycofali z ruchu funkcjonariusze z elbląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-07-02
0
Szyba_magnes_29.06.2020_Nr2

Wybita i zasłonięta workiem przednia szyba, a kierująca z magnesem

Wybita i zasłonięta workiem szyba przednia była powodem kontroli ciągnika siodłowego, zatrzymanego przez patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Konieczna była również interwencja policji. Kierująca ciężarówką korzystała z magnesu. Kobieta rejestrowała odpoczynek zamiast jazdy, co też powodowało zatrzymanie drogomierza pojazdu.

2020-07-02
0
monitoring

Obniżony wymiar pracy w związku z pandemią? Uwaga na pułapki podczas rozliczania ostatniego kwartału!

Zgodnie z zapisami tarczy antykryzysowej pracodawcy mają możliwość obniżenia o 20% wymiaru zatrudnienia swoich pracowników i dzięki temu obniżyć proporcjonalnie wynagrodzenie w czasie pandemii. O ile same formalności zostały już szeroko omówione w mediach, to okazuje się, że przedsiębiorcom przyszło zmierzyć się z technicznymi problemami związanymi z rozliczeniem obniżenia w okresie kwiecień – czerwiec 2020.

2020-07-01
0
kierowca-polski-w-trasie

Białoruś znosi ograniczenia dla tranzytu

Dziś, 1 lipca, Białoruś zniosła ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa dla kierowców ciężarówek podróżujących tranzytem przez terytorium kraju.

2020-07-01
0