Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Naczepa z niesprawnymi hamulcami i pełna drobiu

Naczepa_14.05.2019_Nr1

Naczepę z poważnymi usterkami układu hamulcowego wycofał z ruchu patrol mazowieckiej ITD. Przewożony niesprawnym pojazdem żywy drób został w obecności lekarza weterynarii przeładowany na podstawioną ciężarówkę.

40-tonowy zespół pojazdów należący do polskiej firmy transportowej został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z siedleckiego oddziału WITD w Radomiu na odcinku krajowej „dwójki” w Marysinie koło Kałuszyna.

W trakcie oględzin stanu technicznego naczepy, załoga patrolu ITD stwierdziła poważne usterki układu hamulcowego. Brakowało m.in. siłownika (cylindra) hamulca roboczego na trzeciej osi pojazdu, a przewody hamulcowe były odcięte i zagięte.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego naczepy oraz wydaniem kierowcy zakazu dalszego jej użytkowania do momentu naprawy usterek. Konsekwencje finansowe grożą także przewoźnikowi drogowemu za dopuszczenie do ruchu pojazdu zagrażającego bezpieczeństwu.

O zaistniałym fakcie inspektorzy powiadomili również powiatowego lekarza weterynarii. Pod jego nadzorem przeładowano drób na podstawioną przez firmę sprawną ciężarówkę.

Naczepa_14.05.2019_Nr6

Naczepa_14.05.2019_Nr3

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0