Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Naczepa z niesprawnymi hamulcami i pełna drobiu

Naczepa_14.05.2019_Nr1

Naczepę z poważnymi usterkami układu hamulcowego wycofał z ruchu patrol mazowieckiej ITD. Przewożony niesprawnym pojazdem żywy drób został w obecności lekarza weterynarii przeładowany na podstawioną ciężarówkę.

40-tonowy zespół pojazdów należący do polskiej firmy transportowej został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z siedleckiego oddziału WITD w Radomiu na odcinku krajowej „dwójki” w Marysinie koło Kałuszyna.

W trakcie oględzin stanu technicznego naczepy, załoga patrolu ITD stwierdziła poważne usterki układu hamulcowego. Brakowało m.in. siłownika (cylindra) hamulca roboczego na trzeciej osi pojazdu, a przewody hamulcowe były odcięte i zagięte.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego naczepy oraz wydaniem kierowcy zakazu dalszego jej użytkowania do momentu naprawy usterek. Konsekwencje finansowe grożą także przewoźnikowi drogowemu za dopuszczenie do ruchu pojazdu zagrażającego bezpieczeństwu.

O zaistniałym fakcie inspektorzy powiadomili również powiatowego lekarza weterynarii. Pod jego nadzorem przeładowano drób na podstawioną przez firmę sprawną ciężarówkę.

Naczepa_14.05.2019_Nr6

Naczepa_14.05.2019_Nr3

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0