Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Miał 3,5 promila alkoholu we krwi i zatrzymał się na stacji po kolejną butelkę

kierowca-z-ukrainy-pijany

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki z Ukrainy zatrzymał się na stacji benzynową, bo… skończył mu się alkohol. Pracownicy obezwładnili kierującego, uniemożliwiając mu powrót do kabiny i powiadomili policję. 

Poniżej komunikat KPP Strzelce Krajeńskie:

Niemal 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 36-letni obywatel Ukrainy, który kierował kilkudziesięciotonowym samochodem ciężarowym. Nieodpowiedzialny kierowca TIR-a mimo, że był kompletnie pijany, próbował dokupić alkohol i kontynuować jazdę. Jego skrajnie niebezpieczną jazdę udało się przerwać dzięki obywatelskiej postawie pracownika jednej ze stacji benzynowej i błyskawicznej reakcji policjantów z Drezdenka.

Pijani kierowcy za kierownicą to ogromne zagrożenie na drodze. Do tego stwierdzenia nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak kiedy kompletnie pijany kierowca wsiada za kierownicę kilkudziesięciotonowego kolosa, niebezpieczeństwo jest jeszcze większe. Przecież w zderzeniu samochodu osobowego z ważącym niemal 30 ton i rozpędzonym TIR-em nie mamy żadnych szans.

Niestety nie pamiętał o tym 36-letni kierowca z Ukrainy, który w środę 7 marca próbował wjechać kierowanym przez siebie zestawem na stację paliw w Starym Kurowie (powiat strzelecko-drezdenecki). Słowo “próbował” jest jak najbardziej na miejscu, bo mężczyzna wjeżdżając na stację nie dostosował się do znaku B-2 (zakaz wjazdu) i najechał na krawężnik, uszkadzając koło.

Kiedy kierowca wszedł do sklepu mieszczącego się na stacji, poprosił obsługę o alkohol. Czujni pracownicy szybko zorientowali się, że klient, kierowca ciężarówki, jest nietrzeźwy. 36-latek postanowił wrócić do ciężarówki i kontynuować jazdę. Pracownicy stacji widząc całą sytuację i zdając sobie sprawę jakie zagrożenie kierowca może dalej powodować, uniemożliwili mu dalszą jazdę, odbierając kluczyki i zaalarmowali dyżurnego strzeleckiej komendy. Ten wysłał na miejsce policjantów z Komisariatu Policji w Drezdenku, którzy błyskawicznie pojawili się na stacji.

Zdziwienie policjantów było duże, kiedy po sprawdzeniu stanu trzeźwości obywatela Ukrainy okazało się, że ma on w organizmie niemal 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do strzeleckiej komendy. Niebawem usłyszy zarzuty związane ze swoim skrajnie niebezpiecznym zachowaniem na drodze.

Godną podkreślenia jest postawa pracowników stacji. Dzięki ich czujności i obywatelskiej postawie w porę przerwano niebezpieczną jazdę kierowcy TIR-a, którego czekają teraz surowe konsekwencje.

kierowca-z-ukrainy-pijany-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zupełnie nie znamy przepisów dotyczących jazdy po alkoholu

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie AlcoSense Laboratories, blisko połowa kierowców nie wie, jaka jest granica stężenia alkoholu w organizmie, powyżej której prowadzenie pojazdów na polskich drogach jest zabronione.

2018-06-22
0
66526

Oto zwycięzca konkursu Volvo Trucks Driver Challenge!

Zwycięzcą polskiego finału konkursu Volvo Trucks Driver Challenge został Piotr Krahel. Z prawie półtora tysiąca kierowców zawodowych, którzy przystąpili w tym roku do rywalizacji to on osiągnął najlepsze wyniki w jeździe ekonomicznej i na placu manewrowym.

2018-06-21
0
opony-przyszlosc-foto

Opony, które komunikują się z operatorem floty i przekazują informacje do chmury – takie rozwiązania niedługo będą powszechne

Goodyear stworzył prototyp inteligentnej opony – kompletnego systemu obejmującego oponę, czujniki i algorytmy pracujące w chmurze, które komunikują się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji. W taką właśnie stronę idzie przemysł oponiarski: w miarę wzrostu popularności carsharingu zwiększą się też przebiegi pojazdów, przez co zarządzanie obsługą opon stanie się kluczowe dla operatorów flot. W przypadku samochodów autonomicznych inteligentne opony zbierające dane o otoczeniu i podłożu mogą stanowić o ich rynkowej przewadze. 

2018-06-21
0
DP5A4937

UPS kupi 700 pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Rewolucja trwa

Firma UPS planuje zbudować pięć kolejnych stacji tankowania sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz zakupić ponad 700 nowych pojazdów napędzanych CNG, w tym 400 ciągników siodłowych i 330 ciągników terminalowych. W 2018 roku UPS zainwestuje 130 milionów dolarów w pojazdy i stacje CNG.

2018-06-21
0