Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Miał 3,5 promila alkoholu we krwi i zatrzymał się na stacji po kolejną butelkę

kierowca-z-ukrainy-pijany

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki z Ukrainy zatrzymał się na stacji benzynową, bo… skończył mu się alkohol. Pracownicy obezwładnili kierującego, uniemożliwiając mu powrót do kabiny i powiadomili policję. 

Poniżej komunikat KPP Strzelce Krajeńskie:

Niemal 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 36-letni obywatel Ukrainy, który kierował kilkudziesięciotonowym samochodem ciężarowym. Nieodpowiedzialny kierowca TIR-a mimo, że był kompletnie pijany, próbował dokupić alkohol i kontynuować jazdę. Jego skrajnie niebezpieczną jazdę udało się przerwać dzięki obywatelskiej postawie pracownika jednej ze stacji benzynowej i błyskawicznej reakcji policjantów z Drezdenka.

Pijani kierowcy za kierownicą to ogromne zagrożenie na drodze. Do tego stwierdzenia nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak kiedy kompletnie pijany kierowca wsiada za kierownicę kilkudziesięciotonowego kolosa, niebezpieczeństwo jest jeszcze większe. Przecież w zderzeniu samochodu osobowego z ważącym niemal 30 ton i rozpędzonym TIR-em nie mamy żadnych szans.

Niestety nie pamiętał o tym 36-letni kierowca z Ukrainy, który w środę 7 marca próbował wjechać kierowanym przez siebie zestawem na stację paliw w Starym Kurowie (powiat strzelecko-drezdenecki). Słowo “próbował” jest jak najbardziej na miejscu, bo mężczyzna wjeżdżając na stację nie dostosował się do znaku B-2 (zakaz wjazdu) i najechał na krawężnik, uszkadzając koło.

Kiedy kierowca wszedł do sklepu mieszczącego się na stacji, poprosił obsługę o alkohol. Czujni pracownicy szybko zorientowali się, że klient, kierowca ciężarówki, jest nietrzeźwy. 36-latek postanowił wrócić do ciężarówki i kontynuować jazdę. Pracownicy stacji widząc całą sytuację i zdając sobie sprawę jakie zagrożenie kierowca może dalej powodować, uniemożliwili mu dalszą jazdę, odbierając kluczyki i zaalarmowali dyżurnego strzeleckiej komendy. Ten wysłał na miejsce policjantów z Komisariatu Policji w Drezdenku, którzy błyskawicznie pojawili się na stacji.

Zdziwienie policjantów było duże, kiedy po sprawdzeniu stanu trzeźwości obywatela Ukrainy okazało się, że ma on w organizmie niemal 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do strzeleckiej komendy. Niebawem usłyszy zarzuty związane ze swoim skrajnie niebezpiecznym zachowaniem na drodze.

Godną podkreślenia jest postawa pracowników stacji. Dzięki ich czujności i obywatelskiej postawie w porę przerwano niebezpieczną jazdę kierowcy TIR-a, którego czekają teraz surowe konsekwencje.

kierowca-z-ukrainy-pijany-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

inteligentne-systemy

Jakie ograniczenia czekają tirowców od nowego roku? Ostre przepisy regulujące normy emisji spali

Europa wydaje wojnę zanieczyszczeniom powietrza. Coraz więcej metropolii przygotowuje się do wprowadzenia ostrzejszych przepisów regulujących normy emisji spalin, wprowadzając szereg ograniczeń dotyczących wjazdu do poszczególnych rejonów. Jak łatwo przewidzieć, znacząco utrudni to pracę kierowcom ciężarówek. W jaki sposób będą działać te regulacje oraz gdzie i na co powinni zwracać uwagę nasi tirowcy, jeżdżący do europejskich miast?

2018-09-19
0
jak-zatrudnic-kierowce-z-ukrainy

Aż 2/3 kierowców z nadwagą i ryzykiem wystąpienia chorób serca. Kierowcy wiedzą, jak dbać o zdrowie, ale tego nie robią [RAPORT]

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 700 000 kierowców zawodowych. Aż 2/3 z nich cierpi na nadwagę i otyłość, a to prosta droga do zawału. To jednak nie koniec zatrważających faktów płynących z «II raportu o stanie zdrowia i sposobie żywienia kierowców zawodowych» wydanego przez Fundację Truckers Life. W 90% przypadków sposób odżywiania truckerów jest po prostu zły. A przecież od stanu zdrowia kierowców może zależeć życie nas wszystkich.

2018-09-19
0