Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Miał 3,5 promila alkoholu we krwi i zatrzymał się na stacji po kolejną butelkę

kierowca-z-ukrainy-pijany

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki z Ukrainy zatrzymał się na stacji benzynową, bo… skończył mu się alkohol. Pracownicy obezwładnili kierującego, uniemożliwiając mu powrót do kabiny i powiadomili policję. 

Poniżej komunikat KPP Strzelce Krajeńskie:

Niemal 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 36-letni obywatel Ukrainy, który kierował kilkudziesięciotonowym samochodem ciężarowym. Nieodpowiedzialny kierowca TIR-a mimo, że był kompletnie pijany, próbował dokupić alkohol i kontynuować jazdę. Jego skrajnie niebezpieczną jazdę udało się przerwać dzięki obywatelskiej postawie pracownika jednej ze stacji benzynowej i błyskawicznej reakcji policjantów z Drezdenka.

Pijani kierowcy za kierownicą to ogromne zagrożenie na drodze. Do tego stwierdzenia nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak kiedy kompletnie pijany kierowca wsiada za kierownicę kilkudziesięciotonowego kolosa, niebezpieczeństwo jest jeszcze większe. Przecież w zderzeniu samochodu osobowego z ważącym niemal 30 ton i rozpędzonym TIR-em nie mamy żadnych szans.

Niestety nie pamiętał o tym 36-letni kierowca z Ukrainy, który w środę 7 marca próbował wjechać kierowanym przez siebie zestawem na stację paliw w Starym Kurowie (powiat strzelecko-drezdenecki). Słowo “próbował” jest jak najbardziej na miejscu, bo mężczyzna wjeżdżając na stację nie dostosował się do znaku B-2 (zakaz wjazdu) i najechał na krawężnik, uszkadzając koło.

Kiedy kierowca wszedł do sklepu mieszczącego się na stacji, poprosił obsługę o alkohol. Czujni pracownicy szybko zorientowali się, że klient, kierowca ciężarówki, jest nietrzeźwy. 36-latek postanowił wrócić do ciężarówki i kontynuować jazdę. Pracownicy stacji widząc całą sytuację i zdając sobie sprawę jakie zagrożenie kierowca może dalej powodować, uniemożliwili mu dalszą jazdę, odbierając kluczyki i zaalarmowali dyżurnego strzeleckiej komendy. Ten wysłał na miejsce policjantów z Komisariatu Policji w Drezdenku, którzy błyskawicznie pojawili się na stacji.

Zdziwienie policjantów było duże, kiedy po sprawdzeniu stanu trzeźwości obywatela Ukrainy okazało się, że ma on w organizmie niemal 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do strzeleckiej komendy. Niebawem usłyszy zarzuty związane ze swoim skrajnie niebezpiecznym zachowaniem na drodze.

Godną podkreślenia jest postawa pracowników stacji. Dzięki ich czujności i obywatelskiej postawie w porę przerwano niebezpieczną jazdę kierowcy TIR-a, którego czekają teraz surowe konsekwencje.

kierowca-z-ukrainy-pijany-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

uber-autonomiczny

Autonomiczne auto Ubera śmiertelnie potrąciło pieszą. Technologia nie taka doskonała?

Autonomiczne przejazdy, samochody bez kierowców, auta zdalnie sterowane i samodzielnie reagujące na zdarzenia na drodze – to technologie, które potrzebują jeszcze dużo pracy, badań i testów. W niedzielę wieczorem podczas jazdy testowej na przedmieściach Phoenix w Arizonie samochód autonomiczny Ubera potrącił pieszą przechodzącą przez pasy. Kobieta zmarła w szpitalu.

2018-03-20
0
ubezpieczenie-oc

UFG wyłapuje aż 70 proc. kierowców jeżdżących bez polisy

Ponad 170 mln złotych kosztują innych kierowców nieubezpieczeni i niezidentyfikowani sprawcy wypadków drogowych – wynika z wstępnego podsumowania 2017 roku przez Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny. Kwota ta to odszkodowania i świadczenia, które Fundusz – finansowany ze składek ubezpieczycieli – wypłacił ofiarom takich wypadków oraz rezerwy*.

2018-03-19
0
turecki-kierowca-2

Turecki kierowca zaufał GPS-owi i zakopał się na placu budowy

O tym, że nie zawsze warto ufać GPS-owi, wiemy doskonale. Nawigacja może wywieźć nas w pole. I to dosłownie! Ten turecki kierowca stwierdził najwyraźniej, że GPS lepiej zna drogę niż on sam. W rezultacie ciężarówka zakopała się na placu budowy, a do jej uratowania potrzebny był ciężki sprzęt. Poza tym cała sytuacja skończyła się mandatem karnym… 

2018-03-19
0