Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Miał 2 promile, “zaparkował” na jednokierunkowej ulicy. Kierowca ciężarówki będzie miał kłopoty

nowy_sad_zatrzymanie_pijanego_kierowcy

Policjanci dostali zgłoszenie, że kierowca ciężarówki “zaparkował” na jednym z pasów jednokierunkowej ulicy. Kiedy dotarli na miejsce, mężczyzna chwiejnym krokiem robił “obchód” odrapanego i zarysowanego pojazdu. 

Więcej w komunikacie KMP Nowy Sącz:

Dzięki szybkiej reakcji sądeckich policjantów na otrzymane zgłoszenie, kierowca tira, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu został zatrzymany.

W niedzielę, tj. 7 kwietnia 2019 roku, po godzinie 21 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna, który „zaparkował” ciągnik siodłowy z naczepą na prawym pasie jednokierunkowej ulicy Długosza najprawdopodobniej kierował pod wpływem alkoholu. Mężczyzna chwiejnym krokiem chodził wokół pojazdu, który posiadał liczne otarcia i zarysowania.

Po przyjeździe patroli Policji we wskazane miejsce okazało się, że od kierowcy tira wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie wykazało, że mężczyzna ma go w swoim organizmie ponad 2 promile. 35-latek został zatrzymany przez policjantów.

Z racji tego, że zachodziło prawdopodobieństwo, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu, na miejscu pracowała również grupa operacyjno-procesowa. Z kolei funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeszukali pobliski teren, ale nie ujawnili innych pojazdów, które ewentualnie mógł uszkodzić kierowca tira poruszający się po centrum Nowego Sącza.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd trafił pod opiekę pracownika firmy transportowej. 35-latek został przewieziony do sądeckiej komendy, a następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Fotografia wykonana przez czytelnika portalu Sądeczanin.info

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0