Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Miał 2 promile, “zaparkował” na jednokierunkowej ulicy. Kierowca ciężarówki będzie miał kłopoty

nowy_sad_zatrzymanie_pijanego_kierowcy

Policjanci dostali zgłoszenie, że kierowca ciężarówki “zaparkował” na jednym z pasów jednokierunkowej ulicy. Kiedy dotarli na miejsce, mężczyzna chwiejnym krokiem robił “obchód” odrapanego i zarysowanego pojazdu. 

Więcej w komunikacie KMP Nowy Sącz:

Dzięki szybkiej reakcji sądeckich policjantów na otrzymane zgłoszenie, kierowca tira, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu został zatrzymany.

W niedzielę, tj. 7 kwietnia 2019 roku, po godzinie 21 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna, który „zaparkował” ciągnik siodłowy z naczepą na prawym pasie jednokierunkowej ulicy Długosza najprawdopodobniej kierował pod wpływem alkoholu. Mężczyzna chwiejnym krokiem chodził wokół pojazdu, który posiadał liczne otarcia i zarysowania.

Po przyjeździe patroli Policji we wskazane miejsce okazało się, że od kierowcy tira wyczuwalna była woń alkoholu, a badanie wykazało, że mężczyzna ma go w swoim organizmie ponad 2 promile. 35-latek został zatrzymany przez policjantów.

Z racji tego, że zachodziło prawdopodobieństwo, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu, na miejscu pracowała również grupa operacyjno-procesowa. Z kolei funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeszukali pobliski teren, ale nie ujawnili innych pojazdów, które ewentualnie mógł uszkodzić kierowca tira poruszający się po centrum Nowego Sącza.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a pojazd trafił pod opiekę pracownika firmy transportowej. 35-latek został przewieziony do sądeckiej komendy, a następnie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z art. 178a § 1 Kodeksu karnego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Fotografia wykonana przez czytelnika portalu Sądeczanin.info

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

A1_23.04.2019_nr1

Jedna noc, 7 ciężarówek z wyłącznikami tachografów

Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali także przewoźnika bez uprawnień transportowych i wydanej karty kierowcy.

2019-04-23
0
girteka-campus-1

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

2019-04-23
0