Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Logistyka w rytmie hip-hopu. [ROZMOWA] z Grzegorzem Szenejko z firmy Go Logis

gologis

„Ta ekipa daje Wam duże możliwości. Go Logis! Go Logis! By nie wyszło nic spoza kontroli. Go Logis! Go Logis!”. Przyznajcie się: odkąd teledysk promocyjny firmy GoLogis ujrzał światło dzienne, tak jak my rapujecie kolejne zwrotki i podśpiewujecie wpadający w ucho refren. O to, jak powstawał klip, wypytaliśmy jego pomysłodawcę, Grzegorza Szenejko, prezesa zarządu.

Skąd pomysł na niestandardową reklamę?

Naszą firmę wyróżnia wysoka jakość obsługi. Jednak nie bierze się ona z osoby i wspaniałości właściciela. Stanowi o tym cały zespół, który na co dzień pracuje z naszymi klientami i przewoźnikami. I właśnie to chcieliśmy pokazać, szukając dobrego pomysłu na reklamę. Wyszło więc tak, że ja nic nie mówię, a w teledysku to ludzie tworzą historię, tak samo jak codziennie tworzą Go Logis. To jest ważne i prawdziwe. Mogliśmy nakręcić kolejny, standardowy film reklamowy, w którym wychodzi właściciel i na tle mapy mówi o tym, jak to w jego firmie wszystko jest super i tanio. Tylko wątpię, by ktoś chciał taki film obejrzeć do końca. Czy ktoś spotkał firmę, która mówi, że u nich jest źle, drogo i rzadko w terminie? Nie, bo każdy chwali się, tym, że jest dobrze, tanio i zawsze na czas. Więc po co powtarzać takie frazesy?

Kto jest autorem tekstu?

To autorski pomysł. Opracowaniem tekstu, kreacją, skomponowaniem muzyki, produkcją i aranżacją zajęła się firma 5 element. Oczywiście tekst został napisany wspólnie z nami, więc rzeczywiście mówi o nas. Wszyscy ludzie istnieją i pracują w naszej firmie, zajmują się dokładnie tym, o czym jest mowa w teledysku, także jeśli chodzi o takie szczegóły, jak picie Yerba Mate czy sprzedaż perfum.

Z jakimi reakcjami spotkał się film?

Jak dotąd zebraliśmy same pozytywne opinie.

Czy nie obawiali się Państwo negatywnych komentarzy?

Kiedy zaczynaliśmy prace koncepcyjne, martwiłem się o to, czy uda się nam znaleźć odpowiedni balans między smacznym żartem a merytoryką. Moje obawy zniknęły, kiedy zobaczyłem jak w naszym biurze pracuje ekipa filmowa. Pełen profesjonalizm. Myślę, że nam się to udało i wyszło niebanalnie.

Czy chcą Państwo taką formę prezentacji kontynuować w przyszłości?

Tak, to dobry kierunek. Chodzi jednak nie tyle o sam film, co o sposób, w jaki pokazaliśmy naszą firmę. Nie będziemy podkreślać, że nazywamy się GO LOGIS albo kim jest właściciel. Ale to, że wyjątkowi ludzie razem coś budują, że każdy z nich jest równie ważny i że to cały zespół odnosi wspólne sukcesy.

Czy to zapowiedź większych zmian w firmie? Wiemy, że niedawno przeprowadzili się Państwo do nowego biura.

Powiększyliśmy nasze biuro, wynajmując dodatkową przestrzeń. Jeśli chodzi o znaczące zmiany, to szczerze powiedziawszy miałem mnóstwo pomysłów i większość z nich dokładnie dziś wyrzuciłem do kosza. Po wielu rozmowach z zespołem i przyjaciółmi doszedłem do wniosku, że nie trzeba ciągle zmieniać tego, co już dobrze działa. W tej chwili przyglądamy się procesom, szukamy miejsc, gdzie moglibyśmy zautomatyzować pracę i uczynić ją bardziej wydajną.

Dziękujemy za rozmowę!

Fot. YouTube

 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

fabryka-mercdesa-w-polsce

Znów zmiany w badaniach technicznych. Kary dla spóźnialskich wyższe o 50 proc.

Czy szykuje się rewolucja w przeglądach technicznych? Rząd pracuje nad nowelizacją prawa drogowego. Wśród najważniejszych propozycji: nowa opłata jakościowa, wyższa kara za przeprowadzenie obowiązkowego przeglądu technicznego po terminie oraz zmiana systemu nadzoru nad Stacjami Kontroli Pojazdów. 

2018-10-23
0
kierowcy-ceizarwek

Przewoźnicy kuszą dobrymi zarobkami, prywatną opieką zdrowotną i służbowymi laptopami, a kierowców ciężarówek wciąż brakuje

Umowa o pracę, 7 000 zł na rękę, prywatna opieka medyczna, służbowy laptop, dodatkowe ubezpieczenie i komórka do celów prywatnych… Aż 43% polskich firm transportowych ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanego pracownika[1], co sprawia, że przewoźnicy muszą się mocno wykazać, by przekonać do siebie i zatrzymać lojalnych kierowców. Tylko na ten moment szacuje się bowiem, że brakuje aż 100 000 truckerów. W ciągu najbliższych 7 lat liczba wakatów może zwiększyć się o kolejne 200 000.

2018-10-23
0
bigcarsharing-przyszlosc-foto

Dostawczaki na minuty – nowość w Polsce

Carsharing może być dla firm bardziej opłacalną formą korzystania z samochodu niż leasing czy zakup. Zwłaszcza jeśli pojazd używany jest okazjonalnie, np. w firmach, które działają sezonowo. Teraz rynek samochodów na minuty poszerza swoją ofertę o pojazdy dostawcze. 

2018-10-23
0
odcinkowy-pomiar-predkosci

Ene due, czyli kto dostanie fotoradary? Jednak nie Policja!

Jeszcze pod koniec września informowaliśmy o tym, że Policja przejmie kontrolę nad systemem fotoradarów, m.in. w związku z tym, że ITD ma zająć się innymi, ważniejszymi zadaniami, jak nadzór nad systemem poboru opłat drogowych. Jak jednak ustalił portal brd24.pl, rząd nawet nie zamierza rozpocząć prac nad projektem ustawy zakładającym te zmiany!

2018-10-22
0