Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Logistyka w rytmie hip-hopu. [ROZMOWA] z Grzegorzem Szenejko z firmy Go Logis

gologis

„Ta ekipa daje Wam duże możliwości. Go Logis! Go Logis! By nie wyszło nic spoza kontroli. Go Logis! Go Logis!”. Przyznajcie się: odkąd teledysk promocyjny firmy GoLogis ujrzał światło dzienne, tak jak my rapujecie kolejne zwrotki i podśpiewujecie wpadający w ucho refren. O to, jak powstawał klip, wypytaliśmy jego pomysłodawcę, Grzegorza Szenejko, prezesa zarządu.

Skąd pomysł na niestandardową reklamę?

Naszą firmę wyróżnia wysoka jakość obsługi. Jednak nie bierze się ona z osoby i wspaniałości właściciela. Stanowi o tym cały zespół, który na co dzień pracuje z naszymi klientami i przewoźnikami. I właśnie to chcieliśmy pokazać, szukając dobrego pomysłu na reklamę. Wyszło więc tak, że ja nic nie mówię, a w teledysku to ludzie tworzą historię, tak samo jak codziennie tworzą Go Logis. To jest ważne i prawdziwe. Mogliśmy nakręcić kolejny, standardowy film reklamowy, w którym wychodzi właściciel i na tle mapy mówi o tym, jak to w jego firmie wszystko jest super i tanio. Tylko wątpię, by ktoś chciał taki film obejrzeć do końca. Czy ktoś spotkał firmę, która mówi, że u nich jest źle, drogo i rzadko w terminie? Nie, bo każdy chwali się, tym, że jest dobrze, tanio i zawsze na czas. Więc po co powtarzać takie frazesy?

Kto jest autorem tekstu?

To autorski pomysł. Opracowaniem tekstu, kreacją, skomponowaniem muzyki, produkcją i aranżacją zajęła się firma 5 element. Oczywiście tekst został napisany wspólnie z nami, więc rzeczywiście mówi o nas. Wszyscy ludzie istnieją i pracują w naszej firmie, zajmują się dokładnie tym, o czym jest mowa w teledysku, także jeśli chodzi o takie szczegóły, jak picie Yerba Mate czy sprzedaż perfum.

Z jakimi reakcjami spotkał się film?

Jak dotąd zebraliśmy same pozytywne opinie.

Czy nie obawiali się Państwo negatywnych komentarzy?

Kiedy zaczynaliśmy prace koncepcyjne, martwiłem się o to, czy uda się nam znaleźć odpowiedni balans między smacznym żartem a merytoryką. Moje obawy zniknęły, kiedy zobaczyłem jak w naszym biurze pracuje ekipa filmowa. Pełen profesjonalizm. Myślę, że nam się to udało i wyszło niebanalnie.

Czy chcą Państwo taką formę prezentacji kontynuować w przyszłości?

Tak, to dobry kierunek. Chodzi jednak nie tyle o sam film, co o sposób, w jaki pokazaliśmy naszą firmę. Nie będziemy podkreślać, że nazywamy się GO LOGIS albo kim jest właściciel. Ale to, że wyjątkowi ludzie razem coś budują, że każdy z nich jest równie ważny i że to cały zespół odnosi wspólne sukcesy.

Czy to zapowiedź większych zmian w firmie? Wiemy, że niedawno przeprowadzili się Państwo do nowego biura.

Powiększyliśmy nasze biuro, wynajmując dodatkową przestrzeń. Jeśli chodzi o znaczące zmiany, to szczerze powiedziawszy miałem mnóstwo pomysłów i większość z nich dokładnie dziś wyrzuciłem do kosza. Po wielu rozmowach z zespołem i przyjaciółmi doszedłem do wniosku, że nie trzeba ciągle zmieniać tego, co już dobrze działa. W tej chwili przyglądamy się procesom, szukamy miejsc, gdzie moglibyśmy zautomatyzować pracę i uczynić ją bardziej wydajną.

Dziękujemy za rozmowę!

Fot. YouTube

 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

bus-ustawa-o-delegowaniu

Krótkoterminowe polisy OC to fałszywa oszczędność

O blisko 20 procent spadła w ostatnim kwartale liczba krótkoterminowych polis komunikacyjnego OC sprzedanych przez ubezpieczycieli – wynika z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* . To efekt wdrożenia przez większość towarzystw wewnętrznych kontroli uszczelniających sprzedaż 30-dniowych polis.

2018-12-15
0
niezabezpieczony-ladunek

Z ciężarówki spadł ładunek – tuż przed inny pojazd!

Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który spowodował zagrożenie na drodze. Z jego samochodu nagle część ładunku spadła wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta, zmuszając jego kierowcę, który niczego się nie spodziewał, do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Całą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz policjantów ruchu drogowego, a na kierowcę ciężarówki został nałożony mandat karny.

2018-12-14
0
policja-oswiecim

Kierowca ciężarówki bez uprawnień i prawem jazdy straconym dawno temu

Parę dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Miał za to na swoim koncie już dwa zakazy kierowania. Z kolei prawo jazdy kategorii B mężczyzna stracił trzy lata temu, jeszcze jako młody kierowca.

2018-12-13
0