Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Logistyka w rytmie hip-hopu. [ROZMOWA] z Grzegorzem Szenejko z firmy Go Logis

gologis

„Ta ekipa daje Wam duże możliwości. Go Logis! Go Logis! By nie wyszło nic spoza kontroli. Go Logis! Go Logis!”. Przyznajcie się: odkąd teledysk promocyjny firmy GoLogis ujrzał światło dzienne, tak jak my rapujecie kolejne zwrotki i podśpiewujecie wpadający w ucho refren. O to, jak powstawał klip, wypytaliśmy jego pomysłodawcę, Grzegorza Szenejko, prezesa zarządu.

Skąd pomysł na niestandardową reklamę?

Naszą firmę wyróżnia wysoka jakość obsługi. Jednak nie bierze się ona z osoby i wspaniałości właściciela. Stanowi o tym cały zespół, który na co dzień pracuje z naszymi klientami i przewoźnikami. I właśnie to chcieliśmy pokazać, szukając dobrego pomysłu na reklamę. Wyszło więc tak, że ja nic nie mówię, a w teledysku to ludzie tworzą historię, tak samo jak codziennie tworzą Go Logis. To jest ważne i prawdziwe. Mogliśmy nakręcić kolejny, standardowy film reklamowy, w którym wychodzi właściciel i na tle mapy mówi o tym, jak to w jego firmie wszystko jest super i tanio. Tylko wątpię, by ktoś chciał taki film obejrzeć do końca. Czy ktoś spotkał firmę, która mówi, że u nich jest źle, drogo i rzadko w terminie? Nie, bo każdy chwali się, tym, że jest dobrze, tanio i zawsze na czas. Więc po co powtarzać takie frazesy?

Kto jest autorem tekstu?

To autorski pomysł. Opracowaniem tekstu, kreacją, skomponowaniem muzyki, produkcją i aranżacją zajęła się firma 5 element. Oczywiście tekst został napisany wspólnie z nami, więc rzeczywiście mówi o nas. Wszyscy ludzie istnieją i pracują w naszej firmie, zajmują się dokładnie tym, o czym jest mowa w teledysku, także jeśli chodzi o takie szczegóły, jak picie Yerba Mate czy sprzedaż perfum.

Z jakimi reakcjami spotkał się film?

Jak dotąd zebraliśmy same pozytywne opinie.

Czy nie obawiali się Państwo negatywnych komentarzy?

Kiedy zaczynaliśmy prace koncepcyjne, martwiłem się o to, czy uda się nam znaleźć odpowiedni balans między smacznym żartem a merytoryką. Moje obawy zniknęły, kiedy zobaczyłem jak w naszym biurze pracuje ekipa filmowa. Pełen profesjonalizm. Myślę, że nam się to udało i wyszło niebanalnie.

Czy chcą Państwo taką formę prezentacji kontynuować w przyszłości?

Tak, to dobry kierunek. Chodzi jednak nie tyle o sam film, co o sposób, w jaki pokazaliśmy naszą firmę. Nie będziemy podkreślać, że nazywamy się GO LOGIS albo kim jest właściciel. Ale to, że wyjątkowi ludzie razem coś budują, że każdy z nich jest równie ważny i że to cały zespół odnosi wspólne sukcesy.

Czy to zapowiedź większych zmian w firmie? Wiemy, że niedawno przeprowadzili się Państwo do nowego biura.

Powiększyliśmy nasze biuro, wynajmując dodatkową przestrzeń. Jeśli chodzi o znaczące zmiany, to szczerze powiedziawszy miałem mnóstwo pomysłów i większość z nich dokładnie dziś wyrzuciłem do kosza. Po wielu rozmowach z zespołem i przyjaciółmi doszedłem do wniosku, że nie trzeba ciągle zmieniać tego, co już dobrze działa. W tej chwili przyglądamy się procesom, szukamy miejsc, gdzie moglibyśmy zautomatyzować pracę i uczynić ją bardziej wydajną.

Dziękujemy za rozmowę!

Fot. YouTube

 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0
luda

„Nasze problemy nas ratują”. Leszek Luda o sytuacji w europejskim transporcie oraz o korzyściach ze członkostwa w PUT [WYWIAD]

Nie od dziś wiadomo, że w społeczności i wspólnym działaniu tkwi ogromna siła. Właśnie na takim założeniu opiera się działalność Polskiej Unii Transportu. To społeczność przewoźników wzajemnie wspierających się w codziennym funkcjonowaniu oraz dopingujących się w budowaniu konkurencyjności polskiego transportu. O tym, co zyskują firmy z członkostwa w PUT, ale także o problemach przewoźników wynikających chociażby ze zmieniającego się ustawodawstwa Unii Europejskiej, opowiedział nam prezes Polskiej Unii Transportu, Leszek Luda.

2019-05-16
0