Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kosztowny skrót dla kierowców ciężarówek

gallery_big

Spore mandaty będą musieli opłacić kierowcy ciężarówek, którzy zignorowali obowiązujący zakaz wjazdu dla pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony na wąskich drogach wokół lotniska w Radomiu.

Po zamknięciu dla ruchu kołowego alei Wojska Polskiego, stanowiącej miejski fragment dróg krajowych nr 9 i 12, niektórzy kierowcy ciężarówek wyznaczyli sobie nieformalny skrót przez lokalne drogi wokół lotniska na radomskim Sadkowie.

Po skargach mieszkańców inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Drogowego w Radomiu podjęli działania mające na celu ograniczenie skali tego problemu. Tylko w czwartek, 20 grudnia zatrzymano do kontroli drogowej kilku kierujących pojazdami ciężarowymi, którzy świadomie zignorowali znak B-5 (zakaz wjazdu samochodów ciężarowych).

Niektórzy kierowcy, słysząc ostrzeżenia od kolegów po fachu przez CB-radio, w ostatniej chwili próbowali zawracać lub omijać patrole ITD. Mimo tych prób zostali zatrzymani do kontroli drogowej i ukarani mandatami za popełnione wykroczenia.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0