Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Korytarze życia – Ministerstwo Infrastruktury zajmie się tematem jeszcze w tym roku

pakiet-mobilnosci

O zasadności tworzenia tzw. korytarzy życia nie trzeba nikogo przekonywać. Tymczasem kierowcy stojący w korku nie kwapią się, aby zostawiać miejsce na przejazd służb ratunkowych. Tym bardziej, że nie jest to narzucone przez przepisy. Na szczęście korytarze życia już wkrótce mają być obowiązkowe.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że zajmie się procesem legislacyjnym dotyczącym korytarzy życia jeszcze przed końcem 2018 roku. Prace, jak doskonale wiemy, toczą się w zasadzie od 2014 r.

*

Korytarze życia będą obowiązkowe. Rząd zapowiada zmiany w przepisach

*

Zaskakująco długo, jak na proste, w zasadzie nie wymagające żadnych nakładów finansowych rozwiązanie, które znacząco może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Szacuje się, że korytarze życia pozwalają dojechać na miejsce wypadku nawet o 8 minut szybciej.

Nie wiadomo na razie, jak wysokie mandaty będą przyznawane kierowców nie stosującym się do wymogu. W krajach Europy Zachodniej jest to nawet 300 euro.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

bus-ustawa-o-delegowaniu

Krótkoterminowe polisy OC to fałszywa oszczędność

O blisko 20 procent spadła w ostatnim kwartale liczba krótkoterminowych polis komunikacyjnego OC sprzedanych przez ubezpieczycieli – wynika z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* . To efekt wdrożenia przez większość towarzystw wewnętrznych kontroli uszczelniających sprzedaż 30-dniowych polis.

2018-12-15
0
niezabezpieczony-ladunek

Z ciężarówki spadł ładunek – tuż przed inny pojazd!

Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który spowodował zagrożenie na drodze. Z jego samochodu nagle część ładunku spadła wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta, zmuszając jego kierowcę, który niczego się nie spodziewał, do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Całą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz policjantów ruchu drogowego, a na kierowcę ciężarówki został nałożony mandat karny.

2018-12-14
0
policja-oswiecim

Kierowca ciężarówki bez uprawnień i prawem jazdy straconym dawno temu

Parę dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Miał za to na swoim koncie już dwa zakazy kierowania. Z kolei prawo jazdy kategorii B mężczyzna stracił trzy lata temu, jeszcze jako młody kierowca.

2018-12-13
0