Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Korytarze życia – Ministerstwo Infrastruktury zajmie się tematem jeszcze w tym roku

pakiet-mobilnosci

O zasadności tworzenia tzw. korytarzy życia nie trzeba nikogo przekonywać. Tymczasem kierowcy stojący w korku nie kwapią się, aby zostawiać miejsce na przejazd służb ratunkowych. Tym bardziej, że nie jest to narzucone przez przepisy. Na szczęście korytarze życia już wkrótce mają być obowiązkowe.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że zajmie się procesem legislacyjnym dotyczącym korytarzy życia jeszcze przed końcem 2018 roku. Prace, jak doskonale wiemy, toczą się w zasadzie od 2014 r.

*

Korytarze życia będą obowiązkowe. Rząd zapowiada zmiany w przepisach

*

Zaskakująco długo, jak na proste, w zasadzie nie wymagające żadnych nakładów finansowych rozwiązanie, które znacząco może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Szacuje się, że korytarze życia pozwalają dojechać na miejsce wypadku nawet o 8 minut szybciej.

Nie wiadomo na razie, jak wysokie mandaty będą przyznawane kierowców nie stosującym się do wymogu. W krajach Europy Zachodniej jest to nawet 300 euro.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0