Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Korytarze życia – Ministerstwo Infrastruktury zajmie się tematem jeszcze w tym roku

pakiet-mobilnosci

O zasadności tworzenia tzw. korytarzy życia nie trzeba nikogo przekonywać. Tymczasem kierowcy stojący w korku nie kwapią się, aby zostawiać miejsce na przejazd służb ratunkowych. Tym bardziej, że nie jest to narzucone przez przepisy. Na szczęście korytarze życia już wkrótce mają być obowiązkowe.

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że zajmie się procesem legislacyjnym dotyczącym korytarzy życia jeszcze przed końcem 2018 roku. Prace, jak doskonale wiemy, toczą się w zasadzie od 2014 r.

*

Korytarze życia będą obowiązkowe. Rząd zapowiada zmiany w przepisach

*

Zaskakująco długo, jak na proste, w zasadzie nie wymagające żadnych nakładów finansowych rozwiązanie, które znacząco może wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Szacuje się, że korytarze życia pozwalają dojechać na miejsce wypadku nawet o 8 minut szybciej.

Nie wiadomo na razie, jak wysokie mandaty będą przyznawane kierowców nie stosującym się do wymogu. W krajach Europy Zachodniej jest to nawet 300 euro.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0