Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kompletnie pijany próbował zatankować ciekły azot

1-327780

Usiłował wjechać na teren huty i zatankować ciekły azot. Zachowanie kierowcy cysterny wzbudziło jednak pewne podejrzenia… 51-letni obywatel Ukrainy był kompletnie pijany. 

Mimo powszechnej wiedzy i świadomości konsekwencji, jakie mogą być skutkiem siadania za kierownicą w stanie nietrzeźwości, wciąż nie brakuje ludzi bez wyobraźni. Szczególnie dziwi jej brak u zawodowego kierowcy przewożącego niebezpieczne ładunki.

15 października br. w godzinach rannych policjanci otrzymali telefoniczną informację o podejrzanym zachowaniu kierowcy cysterny, który usiłował wjechać na teren Huty Miedzi Głogów. Kierowca miał zatankować, a następnie transportować ciekły azot.

Policyjny patrol, który został wysłany na miejsce, zatrzymał kierowcę. Badanie alkotesterem potwierdziło przypuszczenia. 51-letni kierowca miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Kierowcy grożą zarzuty narażenia innych osób na niebezpieczeństwo. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Źródło: Policja

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0