Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kompletnie pijany próbował zatankować ciekły azot

1-327780

Usiłował wjechać na teren huty i zatankować ciekły azot. Zachowanie kierowcy cysterny wzbudziło jednak pewne podejrzenia… 51-letni obywatel Ukrainy był kompletnie pijany. 

Mimo powszechnej wiedzy i świadomości konsekwencji, jakie mogą być skutkiem siadania za kierownicą w stanie nietrzeźwości, wciąż nie brakuje ludzi bez wyobraźni. Szczególnie dziwi jej brak u zawodowego kierowcy przewożącego niebezpieczne ładunki.

15 października br. w godzinach rannych policjanci otrzymali telefoniczną informację o podejrzanym zachowaniu kierowcy cysterny, który usiłował wjechać na teren Huty Miedzi Głogów. Kierowca miał zatankować, a następnie transportować ciekły azot.

Policyjny patrol, który został wysłany na miejsce, zatrzymał kierowcę. Badanie alkotesterem potwierdziło przypuszczenia. 51-letni kierowca miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Kierowcy grożą zarzuty narażenia innych osób na niebezpieczeństwo. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Źródło: Policja

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

kontrole-graniczne-rumunia

W przeddzień Bożego Ciała prawdopodobnie nie będzie zakazu ruchu ciężarówek

Ministerstwo Infrastruktury chce zawieszenia zakazu ruchu dla pojazdów ciężarowych w dzień poprzedzający święto Bożego Ciała, czyli w najbliższą środę. Zdaniem resortu obecnie nie występuje ustawowa przesłanka dla wprowadzania takiej formy zapewnienia bezpieczeństwa ruchu – ruch jest mniejszy, w związku z czym nie ma potrzeby wprowadzania ograniczeń.

2020-06-04
0
tsl-silesia-people

Nasza branża cechuje się ciągłym ruchem, więc i my nie zwalniamy tempa [WYWIAD] z TSL Silesia

Jednym ze sposobów na płynny, ciągły rozwój przedsiębiorstw z branży TSL, a przy tym zapewnienie im bezpieczeństwa i stabilności, jest dywersyfikacja działalności. W tym kierunku poszła m.in. firma TSL Silesia. Trzon jej oferty to usługi spedycyjne (samochodowe, kontenerowe oraz morskie). Do tego dochodzi logistyka kolejowa; za kluczowe należy też uznać działania w ramach agencji celnych. O tym, w jakim kierunku planuje pójść firma, biorąc pod uwagę ostatnie zmiany wynikające z sytuacji u wschodnich sąsiadów, a następnie z pandemii koronawirusa, opowiada nam Daria Żmurda, kierownik działu marketingu TSL Silesia.

2020-06-04
0
Wazenie_Radom_02.06.2020_Nr2

Ponad 10 ton za dużo i koło, które mogło urwać się podczas jazdy

43,5 tony zamiast dopuszczalnych 32 ważyła betoniarka zatrzymana przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na miejskim fragmencie krajowej „dziewiątki” w Radomiu. Przy jednym z kół przeciążonej o 11,5 tony ciężarówki brakowało również nakrętek i urwane były tzw. szpilki. Koło mogło w każdej chwili urwać się podczas jazdy. Z powodu przekroczenia tonażu funkcjonariusze zatrzymali także wywrotkę i samochód dostawczy.

2020-06-04
0
Odpady_Konin_02.06.2020_Nr1

Odpady z Anglii bez oznakowania

Odpady w postaci używanej odzieży przewożono z Anglii na Litwę ciężarówką zatrzymaną do kontroli przez inspektorów wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zestaw nie został oznakowany wymaganymi tablicami z napisem „odpady”. Litewski przewoźnik wpłacił kaucję na poczet kary pieniężnej oraz uzupełnił brakujące oznakowanie.

2020-06-03
0