Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ze Wschodu nie boją się polskich mandatów. 80 tys. pozostaje nieopłaconych

kierowcy-ze-wschodu

Zdaniem „Rzeczpospolitej” z polskiego budżetu ucieka aż 20 mln złotych. Kierowcy ze Wschodu nie muszą obawiać się mandatów z fotoradarów, więc notorycznie przekraczają prędkość, łamią przepisy i nie płacą.

Według informacji podanej przez piątkową „Rzeczpospolitą” dotyczy to aż 80 tys. mandatów. Z uwagi na to, że służby nie mają możliwości wysłania mandatu na adres domowy kierowcy spoza Unii Europejskiej (nie istnieje bowiem wspólna baza danych dla państw członkowskich oraz krajów Europy Wschodniej), lądują one w koszu.

Problem rozwiązałaby możliwość wystawiania mandatów na granicach przez Straż Graniczną. Na to jednak nie pozwalają przepisy.

Komentarze

Hubert wschodni szofer 2018-03-17 11:45

Na rosji czy bialorusi stoja samochody przed granicami kamerka i kontrola czy jest fotka....jesli jest dokumenciki ..jak nie zaplacisz to stoj ile chcesz..mozna tylko trzeba chciec ...


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

uber-autonomiczny

Autonomiczne auto Ubera śmiertelnie potrąciło pieszą. Technologia nie taka doskonała?

Autonomiczne przejazdy, samochody bez kierowców, auta zdalnie sterowane i samodzielnie reagujące na zdarzenia na drodze – to technologie, które potrzebują jeszcze dużo pracy, badań i testów. W niedzielę wieczorem podczas jazdy testowej na przedmieściach Phoenix w Arizonie samochód autonomiczny Ubera potrącił pieszą przechodzącą przez pasy. Kobieta zmarła w szpitalu.

2018-03-20
0
ubezpieczenie-oc

UFG wyłapuje aż 70 proc. kierowców jeżdżących bez polisy

Ponad 170 mln złotych kosztują innych kierowców nieubezpieczeni i niezidentyfikowani sprawcy wypadków drogowych – wynika z wstępnego podsumowania 2017 roku przez Ubezpieczeniowy Funduszu Gwarancyjny. Kwota ta to odszkodowania i świadczenia, które Fundusz – finansowany ze składek ubezpieczycieli – wypłacił ofiarom takich wypadków oraz rezerwy*.

2018-03-19
0
turecki-kierowca-2

Turecki kierowca zaufał GPS-owi i zakopał się na placu budowy

O tym, że nie zawsze warto ufać GPS-owi, wiemy doskonale. Nawigacja może wywieźć nas w pole. I to dosłownie! Ten turecki kierowca stwierdził najwyraźniej, że GPS lepiej zna drogę niż on sam. W rezultacie ciężarówka zakopała się na placu budowy, a do jej uratowania potrzebny był ciężki sprzęt. Poza tym cała sytuacja skończyła się mandatem karnym… 

2018-03-19
0