Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ze Wschodu nie boją się polskich mandatów. 80 tys. pozostaje nieopłaconych

kierowcy-ze-wschodu

Zdaniem „Rzeczpospolitej” z polskiego budżetu ucieka aż 20 mln złotych. Kierowcy ze Wschodu nie muszą obawiać się mandatów z fotoradarów, więc notorycznie przekraczają prędkość, łamią przepisy i nie płacą.

Według informacji podanej przez piątkową „Rzeczpospolitą” dotyczy to aż 80 tys. mandatów. Z uwagi na to, że służby nie mają możliwości wysłania mandatu na adres domowy kierowcy spoza Unii Europejskiej (nie istnieje bowiem wspólna baza danych dla państw członkowskich oraz krajów Europy Wschodniej), lądują one w koszu.

Problem rozwiązałaby możliwość wystawiania mandatów na granicach przez Straż Graniczną. Na to jednak nie pozwalają przepisy.

Komentarze

Hubert wschodni szofer 2018-03-17 11:45

Na rosji czy bialorusi stoja samochody przed granicami kamerka i kontrola czy jest fotka....jesli jest dokumenciki ..jak nie zaplacisz to stoj ile chcesz..mozna tylko trzeba chciec ...


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

bus-ustawa-o-delegowaniu

Krótkoterminowe polisy OC to fałszywa oszczędność

O blisko 20 procent spadła w ostatnim kwartale liczba krótkoterminowych polis komunikacyjnego OC sprzedanych przez ubezpieczycieli – wynika z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* . To efekt wdrożenia przez większość towarzystw wewnętrznych kontroli uszczelniających sprzedaż 30-dniowych polis.

2018-12-15
0
niezabezpieczony-ladunek

Z ciężarówki spadł ładunek – tuż przed inny pojazd!

Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który spowodował zagrożenie na drodze. Z jego samochodu nagle część ładunku spadła wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta, zmuszając jego kierowcę, który niczego się nie spodziewał, do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Całą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz policjantów ruchu drogowego, a na kierowcę ciężarówki został nałożony mandat karny.

2018-12-14
0
policja-oswiecim

Kierowca ciężarówki bez uprawnień i prawem jazdy straconym dawno temu

Parę dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Miał za to na swoim koncie już dwa zakazy kierowania. Z kolei prawo jazdy kategorii B mężczyzna stracił trzy lata temu, jeszcze jako młody kierowca.

2018-12-13
0