Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ze Wschodu nie boją się polskich mandatów. 80 tys. pozostaje nieopłaconych

kierowcy-ze-wschodu

Zdaniem „Rzeczpospolitej” z polskiego budżetu ucieka aż 20 mln złotych. Kierowcy ze Wschodu nie muszą obawiać się mandatów z fotoradarów, więc notorycznie przekraczają prędkość, łamią przepisy i nie płacą.

Według informacji podanej przez piątkową „Rzeczpospolitą” dotyczy to aż 80 tys. mandatów. Z uwagi na to, że służby nie mają możliwości wysłania mandatu na adres domowy kierowcy spoza Unii Europejskiej (nie istnieje bowiem wspólna baza danych dla państw członkowskich oraz krajów Europy Wschodniej), lądują one w koszu.

Problem rozwiązałaby możliwość wystawiania mandatów na granicach przez Straż Graniczną. Na to jednak nie pozwalają przepisy.

Komentarze

Hubert wschodni szofer 2018-03-17 11:45

Na rosji czy bialorusi stoja samochody przed granicami kamerka i kontrola czy jest fotka....jesli jest dokumenciki ..jak nie zaplacisz to stoj ile chcesz..mozna tylko trzeba chciec ...


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zupełnie nie znamy przepisów dotyczących jazdy po alkoholu

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie AlcoSense Laboratories, blisko połowa kierowców nie wie, jaka jest granica stężenia alkoholu w organizmie, powyżej której prowadzenie pojazdów na polskich drogach jest zabronione.

2018-06-22
0
66526

Oto zwycięzca konkursu Volvo Trucks Driver Challenge!

Zwycięzcą polskiego finału konkursu Volvo Trucks Driver Challenge został Piotr Krahel. Z prawie półtora tysiąca kierowców zawodowych, którzy przystąpili w tym roku do rywalizacji to on osiągnął najlepsze wyniki w jeździe ekonomicznej i na placu manewrowym.

2018-06-21
0
opony-przyszlosc-foto

Opony, które komunikują się z operatorem floty i przekazują informacje do chmury – takie rozwiązania niedługo będą powszechne

Goodyear stworzył prototyp inteligentnej opony – kompletnego systemu obejmującego oponę, czujniki i algorytmy pracujące w chmurze, które komunikują się w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji. W taką właśnie stronę idzie przemysł oponiarski: w miarę wzrostu popularności carsharingu zwiększą się też przebiegi pojazdów, przez co zarządzanie obsługą opon stanie się kluczowe dla operatorów flot. W przypadku samochodów autonomicznych inteligentne opony zbierające dane o otoczeniu i podłożu mogą stanowić o ich rynkowej przewadze. 

2018-06-21
0
DP5A4937

UPS kupi 700 pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Rewolucja trwa

Firma UPS planuje zbudować pięć kolejnych stacji tankowania sprężonego gazu ziemnego (CNG) oraz zakupić ponad 700 nowych pojazdów napędzanych CNG, w tym 400 ciągników siodłowych i 330 ciągników terminalowych. W 2018 roku UPS zainwestuje 130 milionów dolarów w pojazdy i stacje CNG.

2018-06-21
0