Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy ze Wschodu nie boją się polskich mandatów. 80 tys. pozostaje nieopłaconych

kierowcy-ze-wschodu

Zdaniem „Rzeczpospolitej” z polskiego budżetu ucieka aż 20 mln złotych. Kierowcy ze Wschodu nie muszą obawiać się mandatów z fotoradarów, więc notorycznie przekraczają prędkość, łamią przepisy i nie płacą.

Według informacji podanej przez piątkową „Rzeczpospolitą” dotyczy to aż 80 tys. mandatów. Z uwagi na to, że służby nie mają możliwości wysłania mandatu na adres domowy kierowcy spoza Unii Europejskiej (nie istnieje bowiem wspólna baza danych dla państw członkowskich oraz krajów Europy Wschodniej), lądują one w koszu.

Problem rozwiązałaby możliwość wystawiania mandatów na granicach przez Straż Graniczną. Na to jednak nie pozwalają przepisy.

Komentarze

Hubert wschodni szofer 2018-03-17 11:45

Na rosji czy bialorusi stoja samochody przed granicami kamerka i kontrola czy jest fotka....jesli jest dokumenciki ..jak nie zaplacisz to stoj ile chcesz..mozna tylko trzeba chciec ...


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

inteligentne-systemy

Jakie ograniczenia czekają tirowców od nowego roku? Ostre przepisy regulujące normy emisji spali

Europa wydaje wojnę zanieczyszczeniom powietrza. Coraz więcej metropolii przygotowuje się do wprowadzenia ostrzejszych przepisów regulujących normy emisji spalin, wprowadzając szereg ograniczeń dotyczących wjazdu do poszczególnych rejonów. Jak łatwo przewidzieć, znacząco utrudni to pracę kierowcom ciężarówek. W jaki sposób będą działać te regulacje oraz gdzie i na co powinni zwracać uwagę nasi tirowcy, jeżdżący do europejskich miast?

2018-09-19
0
jak-zatrudnic-kierowce-z-ukrainy

Aż 2/3 kierowców z nadwagą i ryzykiem wystąpienia chorób serca. Kierowcy wiedzą, jak dbać o zdrowie, ale tego nie robią [RAPORT]

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 700 000 kierowców zawodowych. Aż 2/3 z nich cierpi na nadwagę i otyłość, a to prosta droga do zawału. To jednak nie koniec zatrważających faktów płynących z «II raportu o stanie zdrowia i sposobie żywienia kierowców zawodowych» wydanego przez Fundację Truckers Life. W 90% przypadków sposób odżywiania truckerów jest po prostu zły. A przecież od stanu zdrowia kierowców może zależeć życie nas wszystkich.

2018-09-19
0