Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowcy odmawiają przyjęcia mandatów, a sądy się z nimi zgadzają. Co jest nie tak z policyjnymi radarami?

austria-zakaz-palenia

Czy można ufać policyjnym „suszarkom”? Okazuje się, że niekoniecznie. Sędziowie coraz częściej orzekają na korzyść kierowców odmawiających przyjęcia mandatu i podważają prawdziwość wskazań urządzeń do pomiaru prędkości. Powołano nawet specjalny zespół w Komendzie Głównej Policji, który ma zbadać sprawę – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Grupa ma przeanalizować, czym kierowały się sądy przyznające rację kierowcom. Powodem mogą być pewne błędy proceduralne, dotyczące zasad wykorzystywania urządzeń kontrolno-pomiarowych lub po prostu jakość urządzeń pomiarowych.

Czytaj więcej na: „Dziennik Gazeta Prawna”

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1200px-logo_najwyzszej_izby_kontroli.svg_

Raport NIK o przewozie towarów niebezpiecznych “przedstawia w fałszywym świetle istotny segment polskiego rynku transportu drogowego”. TLP z ostrym komentarzem

Raport Najwyższej Izby Kontroli nie pozostawił suchej nitki na organizacji procesu przewozu drogowego towarów niebezpiecznych. NIK ujawniła szereg rażących nieprawidłowości. Zdaniem organizacji pracodawców „Transport i Logistyka Polska” analiza ta jest zbyt rygorystyczna i zbyt krytyczna. “Przedstawia on w fałszywym świetle istotny segment polskiego rynku transportu drogowego, który jest oceniany jako jeden z najlepiej zorganizowanych w całej Europie” – czytamy w komentarzu do raportu. Według TLP  liczba zabitych w wypadkach z udziałem towarów niebezpiecznych jest w raporcie NIK zawyżona o 864% w stosunku do danych Komendy Głównej Policji!

2018-10-17
0