Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowca przewoził prawie 800 butli z gazem bez żadnego mocowania. 64 z nich wypadły podczas jazdy…

butle-z-gazem

Oto przykład tego, jak ważne jest prawidłowe i profesjonalne zamocowanie ładunku. Tym bardziej, jeśli przewozimy butle z gazem! Ten kierowca zupełnie to zignorował.

Poniżej komunikat WITD Łódź:

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze wylotowej z Piotrkowa Trybunalskiego. Z pojazdu ciężarowego, który przewoził towary niebezpieczne wypadły 64 butle z gazem propan butan.

Wszystkich butli z gazem na pojeździe było 772. Stwierdzono, że do zdarzenia drogowego doszło na skutek nieprawidłowego zamocowania i przewożenia ładunku. Butle umieszczone na pojeździe nie były w żaden sposób zamocowane. W przestrzeni ładunkowej nie ustawiono żadnych grodzi lub innych elementów które zabezpieczyłyby ładunek przed jego przesunięciem. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, straż pożarna i inspekcja transportu drogowego. Po sprawdzeniu wszystkich butli okazało się, że 2 uległy niegroźnym uszkodzeniom.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za niezabezpieczenie ładunku. Przewoźnikowi grozi kara w wysokości 1900 zł za naruszenie przepisów ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych.

butle-z-gazem-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

A1_23.04.2019_nr1

Jedna noc, 7 ciężarówek z wyłącznikami tachografów

Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali także przewoźnika bez uprawnień transportowych i wydanej karty kierowcy.

2019-04-23
0
girteka-campus-1

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

2019-04-23
0