Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowca przewoził prawie 800 butli z gazem bez żadnego mocowania. 64 z nich wypadły podczas jazdy…

butle-z-gazem

Oto przykład tego, jak ważne jest prawidłowe i profesjonalne zamocowanie ładunku. Tym bardziej, jeśli przewozimy butle z gazem! Ten kierowca zupełnie to zignorował.

Poniżej komunikat WITD Łódź:

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze wylotowej z Piotrkowa Trybunalskiego. Z pojazdu ciężarowego, który przewoził towary niebezpieczne wypadły 64 butle z gazem propan butan.

Wszystkich butli z gazem na pojeździe było 772. Stwierdzono, że do zdarzenia drogowego doszło na skutek nieprawidłowego zamocowania i przewożenia ładunku. Butle umieszczone na pojeździe nie były w żaden sposób zamocowane. W przestrzeni ładunkowej nie ustawiono żadnych grodzi lub innych elementów które zabezpieczyłyby ładunek przed jego przesunięciem. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, straż pożarna i inspekcja transportu drogowego. Po sprawdzeniu wszystkich butli okazało się, że 2 uległy niegroźnym uszkodzeniom.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za niezabezpieczenie ładunku. Przewoźnikowi grozi kara w wysokości 1900 zł za naruszenie przepisów ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych.

butle-z-gazem-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

amazon-w-polsce

Polska jest gigantem, jeśli chodzi o rynek magazynowy. Rok 2018 to kolejne rekordy

Polskie zasoby powierzchni magazynowej wynoszą prawie 15 mln mkw. (o 2 mln więcej r/r) i zostawiają daleko w tyle naszych południowych sąsiadów. Mamy jej dwa razy więcej niż Czechy i sześć razy tyle, co Słowacja. Co więcej, nasz kraj depcze po piętach Hiszpanii, w której powierzchnia magazynowa wynosi 15,5 mln mkw. – wynika z raportu CBRE „Market View: Polski rynek przemysłowy i logistyczny po III kw. 2018”.

2018-11-20
0
2123312724_masters_digital_foundation

Sztuczna inteligencja najpierw zautomatyzuje transport i rozładuje korki, a następnie skomponuje terapię genową

W najbliższej dekadzie rynek technologiczny będzie napędzany przez sztuczną inteligencję. Dzięki technologii uczenia maszynowego powstaną algorytmy zdolne do perfekcyjnego prowadzenia pojazdów, upłynniania ruchu drogowego czy automatycznego sekwencjonowania DNA. Dziś sztuczna inteligencja rewolucjonizuje rynek motoryzacyjny, a w przyszłości zautomatyzuje wykonywanie większości najprostszych i najbardziej rutynowych prac.

2018-11-20
0
22-listopada-umowy-o-prace

22 listopada – bardzo ważne zmiany w umowach na czas określony, także w branży TSL

Ważne zmiany czekają 22 listopada pracodawców i pracowników, w tym oczywiście również tych zatrudnionych w branży TSL. Tego dnia mijają bowiem 33 miesiące od wprowadzenia w 2016 roku zmian w Kodeksie pracy, które przekształcają sposób przechodzenia od umów czasowych do tych na czas nieokreślony. Przedsiębiorcy, którzy zatrudnili pracowników przed 22 lutego 2016 r. i jeszcze nie uregulowali z nimi tej kwestii, muszą pamiętać, że teraz stanie się to automatycznie.

2018-11-19
0