Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowca przewoził prawie 800 butli z gazem bez żadnego mocowania. 64 z nich wypadły podczas jazdy…

butle-z-gazem

Oto przykład tego, jak ważne jest prawidłowe i profesjonalne zamocowanie ładunku. Tym bardziej, jeśli przewozimy butle z gazem! Ten kierowca zupełnie to zignorował.

Poniżej komunikat WITD Łódź:

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze wylotowej z Piotrkowa Trybunalskiego. Z pojazdu ciężarowego, który przewoził towary niebezpieczne wypadły 64 butle z gazem propan butan.

Wszystkich butli z gazem na pojeździe było 772. Stwierdzono, że do zdarzenia drogowego doszło na skutek nieprawidłowego zamocowania i przewożenia ładunku. Butle umieszczone na pojeździe nie były w żaden sposób zamocowane. W przestrzeni ładunkowej nie ustawiono żadnych grodzi lub innych elementów które zabezpieczyłyby ładunek przed jego przesunięciem. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, straż pożarna i inspekcja transportu drogowego. Po sprawdzeniu wszystkich butli okazało się, że 2 uległy niegroźnym uszkodzeniom.

Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł za niezabezpieczenie ładunku. Przewoźnikowi grozi kara w wysokości 1900 zł za naruszenie przepisów ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych.

butle-z-gazem-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0