Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak za ciężki

Nietrzezwy_14.10.2019_Nr1

1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca przeciążonego o blisko 4,5 tony samochodu dostawczego. Dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy udaremnił patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna został przekazany policji.

W poniedziałek (14 października) na odcinku ekspresowej „ósemki” w pobliżu Wyszkowa inspektorzy ITD zatrzymywali do kontroli drogowej pojazdy, co do których mieli podejrzenia, że przewożą za dużo ładunku.

W trakcie działań postanowili skontrolować samochód dostawczy o DMC do 3,5 tony, którym przewożono ziemniaki. Pojazd w rzeczywistości ważył z ładunkiem blisko 8 ton, czyli o prawie 4,5 tony za dużo. Oprócz tego inspektorzy poczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w wydychanym przez niego powietrzu 1,5 promila alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany i przekazany wezwanym na miejsce kontroli policjantom. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0