Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowca ciężarówki zażył silne leki przeciwbólowe na ból pleców – zachowywał się jak pijany

przeciwbolowe-1

Okazuje się, że wsiadając za kierownicę, musimy zwracać szczególną uwagę na wszelkie leki, które zażywamy. Szczególnie niebezpieczne mogą być leki przeciwbólowe. Przekonał się o tym kierowca ciężarowego DAF-a, który z uwagi na uporczywy ból pleców, zażył silne leki przeciwbólowe. Podejrzewano, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu – nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu, w końcu wylądował w rowie.

Więcej w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach:

Do poważnej kolizji drogowej doszło 2 stycznia tuż po godzinie 21:30 na DW-908 w Miasteczku Śląskim. Kierowca ciężarówki staranował znaki drogowe i uderzył w przydrożne drzewo. O dużym szczęściu może mówić kierowca mercedesa, którego samochód również ucierpiał podczas mijania się z tirem. Przez blisko trzy godziny droga była całkowicie zablokowana, a policjanci zorganizowali objazdy.

O podejrzanym zachowaniu kierowcy samochodu ciężarowego informował zgłaszający, który jechał za ciężarówką przez kilka kilometrów. Kierowca tira wykonywał dziwne manewry. Co jakiś czas zjeżdżał ze swojego pasa ruchu na pas przeciwległy i wracał. Będąc za Kaletami, jadąc w kierunku Miasteczka Śląskiego jechał całą szerokością drogi. Zgłaszający powiadomił służby, że kierowca może być nietrzeźwy. W kierunku ciężarówki ruszyli tarnogórscy policjanci. Ciężki pojazd, przejeżdżając przez Miasteczko Śląskie staranował znaki drogowe, znajdujące się na wysepce rozdzielającej pasy jezdni. Kilkadziesiąt metrów dalej, kierowca tira zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu uderzając w przydrożne drzewo. Dużo szczęścia miał 29-letni kierowca mercedesa, którego pojazd został zarysowany podczas mijania się z tirem.

Bezpośrednio po uderzeniu ciężarówki w drzewo, na miejscu pojawili się policjanci, którzy dostali się do kabiny samochodu i zgasili silnik. Stróże prawa wyciągnęli z ciężarówki kierowcę, który nie wiedział co się stało. 44-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był trzeźwy. Wyjaśnił policjantom, że z uwagi na ból pleców, zanim wsiadł za kierownicę ciężarówki zażył silne leki przeciwbólowe. Po udzieleniu mężczyźnie pomocy medycznej 44- latkowi pobrano krew do badań, aby sprawdzić czy w chwili zdarzenia nie znajdował się pod wpływem środków o działaniu podobnym do alkoholu. Na wyniki badania, policjanci będą musieli poczekać. Przez blisko trzy godziny kierowcy jadący drogą, na której doszło do kolizji, musieli liczyć się z utrudnieniami. Droga była całkowicie zablokowana, a policjanci zorganizowali objazdy.

przeciwbolowe-2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

fabryka-mercdesa-w-polsce

Znów zmiany w badaniach technicznych. Kary dla spóźnialskich wyższe o 50 proc.

Czy szykuje się rewolucja w przeglądach technicznych? Rząd pracuje nad nowelizacją prawa drogowego. Wśród najważniejszych propozycji: nowa opłata jakościowa, wyższa kara za przeprowadzenie obowiązkowego przeglądu technicznego po terminie oraz zmiana systemu nadzoru nad Stacjami Kontroli Pojazdów. 

2018-10-23
0
kierowcy-ceizarwek

Przewoźnicy kuszą dobrymi zarobkami, prywatną opieką zdrowotną i służbowymi laptopami, a kierowców ciężarówek wciąż brakuje

Umowa o pracę, 7 000 zł na rękę, prywatna opieka medyczna, służbowy laptop, dodatkowe ubezpieczenie i komórka do celów prywatnych… Aż 43% polskich firm transportowych ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanego pracownika[1], co sprawia, że przewoźnicy muszą się mocno wykazać, by przekonać do siebie i zatrzymać lojalnych kierowców. Tylko na ten moment szacuje się bowiem, że brakuje aż 100 000 truckerów. W ciągu najbliższych 7 lat liczba wakatów może zwiększyć się o kolejne 200 000.

2018-10-23
0
bigcarsharing-przyszlosc-foto

Dostawczaki na minuty – nowość w Polsce

Carsharing może być dla firm bardziej opłacalną formą korzystania z samochodu niż leasing czy zakup. Zwłaszcza jeśli pojazd używany jest okazjonalnie, np. w firmach, które działają sezonowo. Teraz rynek samochodów na minuty poszerza swoją ofertę o pojazdy dostawcze. 

2018-10-23
0
odcinkowy-pomiar-predkosci

Ene due, czyli kto dostanie fotoradary? Jednak nie Policja!

Jeszcze pod koniec września informowaliśmy o tym, że Policja przejmie kontrolę nad systemem fotoradarów, m.in. w związku z tym, że ITD ma zająć się innymi, ważniejszymi zadaniami, jak nadzór nad systemem poboru opłat drogowych. Jak jednak ustalił portal brd24.pl, rząd nawet nie zamierza rozpocząć prac nad projektem ustawy zakładającym te zmiany!

2018-10-22
0