Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Kierowca busa przewoził podejrzany proszek. Miał prawo jazdy kat. B i wyrok za udział w grupie przestępczej…

gallery_big

Małe torebeczki z proszkiem przewoził skontrolowany przez ITD kierowca „dostawczaka” z lawetą. Okazało się, że mężczyzna ma dozór policyjny. Ciąży na nim wyrok za udział w grupie przestępczej, która handlowała narkotykami.

To nietypowy wynik kontroli przeprowadzonej przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego w Lublinie. Choć początkowo, nieprawidłowości ujawniane przez ITD związane były z transportem drogowym.

Zatrzymany na ul. Doświadczalnej kierowca, prowadził samochód dostawczy z lawetą. Nie miał do tego uprawnień, okazał inspektorom prawo jazdy kat. B, zamiast dokumentu wymaganej kategorii E. Szofer złamał także obowiązujący zakaz wjazdu, który dotyczył pojazdów o masie powyżej 3,5 t. Prowadzony przez niego „dostawczak” z lawetą ważył ponad 5,5 t. Mężczyzna dostał mandaty karne i zakaz dalszej jazdy, ale na tym kontrola się nie zakończyła.

Inspektorzy znaleźli w ładowni towar niewiadomego pochodzenia. Szofer przewoził torebeczki z proszkiem. Pytany o ładunek, odpowiedział, że nie wie, co to jest. Nie potrafił też wyjaśnić skąd ma proszek. Wezwani na miejsce kontroli policjanci poinformowali ITD, że mężczyzna objęty jest dozorem policyjnym w związku z wyrokiem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która handlowała narkotykami.

Kierowca został zatrzymany. Policja zabezpieczyła też pojazd, a pobrane próbki przewożonego proszku przekazano do badań laboratoryjnych.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0