Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Jechał ciężarówką pod prąd drogą ekspresową, teraz szuka go policja

pod-prad

W sieci pojawiło się niedawno nagranie, na którym widać ciężarówkę poruszającą się z dużą prędkością pod prąd lewym pasem drogi ekspresowej S5. Teraz policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości kierowcy.

Do zdarzenia doszło w piątek 8 września w godzinach popołudniowych na obwodnicy Gniezna. Ciężarówka wjechała na odcinek obwodnicy w kierunku Bydgoszczy, ale zaczęła się poruszać na Poznań, pod prąd.

Ciężarówkę zarejestrowała kamera samochodowa pojazdu osobowego. Jak twierdzą świadkowie, kierowca jechał z niemałą prędkością, zmuszając inne auta do zmiany pasa i stwarzając śmiertelne zagrożenie na drodze.

Od razu powiadomiono policję. Funkcjonariuszom nie udało się jednak zatrzymać ciężarówki – prawdopodobnie zjechała z S5 przed granicą powiatu.
Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie prosi o kontakt osoby, które mają jakiekolwiek informacje o tym wydarzeniu. Można zgłaszać się do Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gnieźnie pod numerem telefonu: 61 426-02-60.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

Aplikacja 3

Zostałeś napadnięty? Aplikcja powiadomi kierowców znajdujących się w pobliżu

O tragedii w Berlinie słyszał już praktycznie każdy. Łukasz Urban został zastrzelony przez terrorystę, który następnie porwał jego samochód i taranował ludzi. Niestety, nie jest to pojedynczy przypadek, ponieważ nawet w połowie stycznia tego roku, na jednym z niemieckich parkingów znaleziono w kabinie polskiej ciężarówki ciało kierowcy. To potwierdza tylko fakt, że każdego dnia zdrowie i życie kierowców zawodowych jest zagrożone. Okazuje się, że dzięki wykorzystaniu nowych technologii jest szansa na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

2018-02-22
0
naiwgacje-gps

Popularność nawigacji GPS maleje. Kupujemy za to bardzo dużo wideorejestratorów

Sprzedaż nawigacji samochodowych od kilku lat notuje tendencję spadkową, głównie ze względu na rosnącą popularność aplikacji na smartfony. Mimo to wciąż sprzedaż tych urządzeń utrzymuje się na poziomie ok. 300 tys. sztuk rocznie. Rosnącym segmentem, o który walczą producenci elektroniki samochodowej, są za to wideorejestratory. Polscy kierowcy coraz chętniej wyposażają się w kamery, mające często szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość transmisji na żywo na Facebooku czy monitorowanie ciśnienia w oponach.

2018-02-22
0
P1

Czy do skutecznego zarządzania flotą i kierowcami wystarczy karta papieru lub tabelka w Excelu?

Zakłopotany kontrahent informuje Cię przez telefon, że Twoja dostawa spóźnia się już kilka godzin. Kierowca na trasie nie odbiera, więc ciężko jest to wyjaśnić. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Problemy jedynie narastają, gdy dla firmy jeździ ponad 10 samochodów, pilnowanych za pomocą arkuszy Excel. Sprawna flota potrzebuje błyskawicznego oprogramowania do zarządzania, które ułatwi jej codzienną kontrolę.

2018-02-21
0