Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Jak się chronić w czasie pandemii? Lista kontrolna dla przewoźnika i kierowcy

pandemia-przewoznik-kierowca

W okresie pandemii wykonywanie międzynarodowych przewozów drogowych staje się coraz trudniejsze. Sytuacja zmienia się z dnia na dzień, przedsiębiorcy zaskakiwani są nowymi wymogami i ograniczeniami. ZMPD przygotowało kompleksową i bardzo dokładną listę kontrolną, która może okazać się prawdziwym wsparciem zarówno dla przewoźników, jak i kierowców. 

Z kolei dla osób odpowiedzialnych za organizację pracy magazynu czy centra logistycznego może stanowić podpowiedź, na co warto zwrócić uwagę, aby proces wydawania lub przyjmowania ładunku przebiegał według norm i z poszanowaniem bezpieczeństwa – nie tylko pracowników magazynu, ale i samego kierowcy.

Znajdziecie tam spis czynności, które należy wdrożyć na etapie negocjacji i przyjmowania zlecenia transportowego, podczas wykonywania przewozu i zdawania towaru, a także podpowiedzi dot. czasu pracy kierowcy, ewentualnych problemów z wykonaniem przewozu, wynikających ze spóźnienia na rozładunek czy związanych z dyspozycyjnością kierowcy.

Lista dostępna jest do pobrania pod TYM linkiem. 

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

kwarantanna-a-kierowca

Czy e-commerce rozpędzi branżę transportową? Polski rynek e-commerce rozwija się najbardziej dynamicznie w Europie

Według najnowszego raportu „Rynek towarowy i logistyczny w Polsce – wzrost, trendy i prognozy na lata 2020-2025” CARG dla rodzimej branży TSL wyniesie około 4 proc.[1] Wiąże się to m.in. z budową nowej powierzchni magazynowej oraz rozwojem segmentu e-commerce. Wzrost handlu w Internecie stanowi motor napędowy przewozu towarów krajowych i transgranicznych.

2020-09-20
0
Transport mit LKW und Schiff

Po miesiącu od Pakietu Mobilności nadal nic nie wiadomo! Wątpliwości dotyczą m.in. rozróżnienia odpoczynku tygodniowego od definicji tygodniowego okresu odpoczynku

Pakiet Mobilności, zapowiadany od przeszło 4 lat, w końcu zapisał się w historii konkretną datą – 20 sierpnia 2020. Po niespełna miesiącu nadal nie pojawiła się żadna oficjalna wersja wyjaśnień dotyczących zmian wprowadzonych 20 sierpnia 2020 do Rozporządzenia 561/2006. Czy ktoś w końcu wyjaśni branży jaki jest kierunek zmian i jak one wyglądają?

2020-09-18
0