Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Inspektorzy wyczuli zapach alkoholu

Nietrzezwy_03.02.2020_Nr1

W trakcie rutynowej kontroli inspektorzy poczuli od kierowcy silną woń alkoholu… To zadziwiające, że mimo wysokiej świadomości dotyczącej zagrożeń, jakie rodzi jazda w stanie nietrzeźwości, wciąż bardzo wielu kierowców to bagatelizuje.

Więcej w komunikacie GITD:

Blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie miał kierowca ciężarówki zatrzymanej do kontroli przez patrol pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany do dalszych czynności policjantom.

W poniedziałek (3 lutego), w miejscowości Kopytkowo, inspektorzy z oddziału w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do rutynowej kontroli samochód ciężarowy, którym przewożono plastikowe wyroby.

W trakcie pobierania wymaganych dokumentów inspektorzy poczuli silną woń alkoholu w kabinie pojazdu. Badanie trzeźwości wykazało 0,69 mg/l (blisko 1,4 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierującego ciężarówką.

Nietrzeźwego szofera przekazano wezwanym na miejsce kontroli policjantom. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Opona_S7_30.06.2020_Nr1

Opona mogła wystrzelić w każdej chwili

Mocno zużyta opona z licznymi uszkodzeniami przy naczepie mogła w każdej chwili wystrzelić podczas jazdy. Pojazd z usterką zagrażającą bezpieczeństwu innych uczestników ruchu wycofali z ruchu funkcjonariusze z elbląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-07-02
0
Szyba_magnes_29.06.2020_Nr2

Wybita i zasłonięta workiem przednia szyba, a kierująca z magnesem

Wybita i zasłonięta workiem szyba przednia była powodem kontroli ciągnika siodłowego, zatrzymanego przez patrol z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Konieczna była również interwencja policji. Kierująca ciężarówką korzystała z magnesu. Kobieta rejestrowała odpoczynek zamiast jazdy, co też powodowało zatrzymanie drogomierza pojazdu.

2020-07-02
0
monitoring

Obniżony wymiar pracy w związku z pandemią? Uwaga na pułapki podczas rozliczania ostatniego kwartału!

Zgodnie z zapisami tarczy antykryzysowej pracodawcy mają możliwość obniżenia o 20% wymiaru zatrudnienia swoich pracowników i dzięki temu obniżyć proporcjonalnie wynagrodzenie w czasie pandemii. O ile same formalności zostały już szeroko omówione w mediach, to okazuje się, że przedsiębiorcom przyszło zmierzyć się z technicznymi problemami związanymi z rozliczeniem obniżenia w okresie kwiecień – czerwiec 2020.

2020-07-01
0
kierowca-polski-w-trasie

Białoruś znosi ograniczenia dla tranzytu

Dziś, 1 lipca, Białoruś zniosła ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa dla kierowców ciężarówek podróżujących tranzytem przez terytorium kraju.

2020-07-01
0