Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Inspektorów zaniepokoił zapach… marihuany…

Kontrola_16.10.2019_Nr1

22-letni kierowca samochodu dostawczego palił marihuanę wieczorem, a rano wyruszył w trasę z Polski do Niemiec. Zapach zakazanej substancji zaniepokoił inspektora lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, który zatrzymał pojazd na autostradzie A2.

W środę (16 października) patrol lubuskiej ITD na autostradzie A2 zatrzymał do kontroli pojazd dostawczy, którym przewożono etykiety do napoi z Polski do Niemiec.

Gdy inspektor pobierał wymagane dokumenty od kierowcy, wyczuł wewnątrz kabiny samochodu charakterystyczną woń palonej marihuany. Kierujący przyznał, że wieczorem palił z kolegami „trawkę”. Ostatni raz miał palić zakazaną substancję psychoaktywną wieczorem przed wyjazdem w trasę.

Mężczyzna miał jeszcze przy sobie woreczek z niewielką ilością zielonego suszu. Na miejsce kontroli wezwano policjantów, którzy zatrzymali kierowcę do dalszych czynności wyjaśniających w tej sprawie.

Kontrola_16.10.2019_Nr2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0