Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Holandia: posypały się pierwsze mandaty za 45-tki w kabinie pojazdu. Ukarano 47 firm

holandia-mandaty-za-45

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami holenderska inspekcja (ITL) rozpoczęła kontrole pod kątem prawidłowości odbierania w kabinie odpoczynku tygodniowego regularnego. Są już pierwsze kary za nieprzestrzeganie zakazu.

Holenderska służba kontrolna ITL opublikowała informację o ostatnich wynikach kontroli dotyczących odbierania odpoczynku tygodniowego regularnego (45 godzin) przez kierowcę w kabinie pojazdu ciężarowego. W lutym pod tym kątem skontrolowano 221 kierowców, z czego aż w 47 przypadkach nałożono kary. Za złamanie zakazu odpoczynku 45-godzinnego w kabinie pojazdu w Holandii wymierzana jest kara w wysokości 1500 euro. Otrzymuje ją firma transportowa, dla której kierowca wykonywał przewozy.

ITL zwróciło uwagę, że przed lutym 2018 r. przeprowadzono akcję informacyjną, dotyczącą możliwości ukarania w przypadku naruszenia zasad odpoczynku w kabinie. W tym celu została przygotowana specjalna ulotka w wielu językach. Sankcjonowanie poparte jest wyrokiem TSUE (Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej) z 20 grudnia 2017 roku, który potwierdził możliwość nakładania sankcji za odpoczynki tygodniowe regularne w kabinie pojazdu.

Informowaliśmy o tym w TEJ aktualności.

Holandia jest już kolejnym krajem po Belgii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, w którym oficjalnie poinformowano o egzekwowaniu ww. przepisów.

Źródło: www.ilent.nl, za: OCRK

Komentarze

Kasa 2018-02-28 15:20

Upadek wielu mniejszych firm, mniejsze pensje dla kierowców. W imię napychania kasy do budżetu rozwalą branżę. Niemcy się ucieszą.


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

inteligentne-systemy

Jakie ograniczenia czekają tirowców od nowego roku? Ostre przepisy regulujące normy emisji spali

Europa wydaje wojnę zanieczyszczeniom powietrza. Coraz więcej metropolii przygotowuje się do wprowadzenia ostrzejszych przepisów regulujących normy emisji spalin, wprowadzając szereg ograniczeń dotyczących wjazdu do poszczególnych rejonów. Jak łatwo przewidzieć, znacząco utrudni to pracę kierowcom ciężarówek. W jaki sposób będą działać te regulacje oraz gdzie i na co powinni zwracać uwagę nasi tirowcy, jeżdżący do europejskich miast?

2018-09-19
0
jak-zatrudnic-kierowce-z-ukrainy

Aż 2/3 kierowców z nadwagą i ryzykiem wystąpienia chorób serca. Kierowcy wiedzą, jak dbać o zdrowie, ale tego nie robią [RAPORT]

Szacuje się, że w Polsce jest ok. 700 000 kierowców zawodowych. Aż 2/3 z nich cierpi na nadwagę i otyłość, a to prosta droga do zawału. To jednak nie koniec zatrważających faktów płynących z «II raportu o stanie zdrowia i sposobie żywienia kierowców zawodowych» wydanego przez Fundację Truckers Life. W 90% przypadków sposób odżywiania truckerów jest po prostu zły. A przecież od stanu zdrowia kierowców może zależeć życie nas wszystkich.

2018-09-19
0