Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

“Gruszka” z nadprogramowymi tonami

Betoniarka_30.10.2019_Nr1

Ponad 37 ton zamiast dopuszczalnych 32 ważyła betoniarka z pompą zatrzymana przez patrol małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Przewoźnikowi grozi 15 tysięcy złotych kary.

W środę (30 października) inspektorzy ITD z Tarnowa zatrzymali na odcinku drogi krajowej numer 94 w Dębnie (powiat brzeski) ciężarówkę przewożącą beton. W związku z podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnej ładowności pojazd skierowano na wagę ITD.

Przypuszczenia inspektorów okazały się uzasadnione. Zatrzymany pojazd ważył blisko 37 ton, czyli o ponad 5 ton za dużo. Taki tonaż spowodował także przekroczenie dopuszczalnego nacisku podwójnej osi napędowej o ponad 5 ton (nacisk wynosił ponad 24 tony zamiast dozwolonych 19 ton).

Za stwierdzone naruszenie przepisów transportowych kierowca został ukarany mandatem. W dalszą drogę mógł wyruszyć dopiero po przeładowaniu nadmiaru betonu na inny pojazd. Znacznie dotkliwsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi. Wobec niego toczy się teraz postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 15 tysięcy złotych kary.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0