Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Girteka zainwestuje niemal milion euro w nowy system zarządzania transportem

girteka-system

Girteka Logistics rozpoczyna projektowanie nowego systemu planowania transportu. Rozwiązanie pozwoli na uzyskanie maksymalnej wydajności i pełnego wykorzystania floty ciężarówek i naczep. Projekt jest wart ponad 900 tys. euro, transportowy gigant realizuje go wspólnie z Uniwersytetem Wileńskim. 400 tys. euro pochodzi z funduszy unijnych, z kolei 500 tys. euro to wkład Girteki.

Zmodyfikowany algorytm planowania tras w czasie rzeczywistym umożliwi zarządzanie ogromną ilością danych oraz poprawienie wydajności operacji transportowych. Komputer na bieżąco będzie analizował wykorzystanie i położenie pojazdów, rodzaj ciężarówek, a także moc silnika, lokalizację i ciężar ładunków oraz czas pracy kierowców.

- Pragniemy stworzyć zaawansowaną technologię, która zoptymalizuje proces zarządzenia transportu oraz pozwoli na dopasowanie ciężarówki oraz naczepy do każdego ładunku. To duże wyzwanie, nie tylko z uwagi na ilość zmiennych, jakie należy uwzględnić, ale także wielkość zarządzanej floty. Aktualnie składa się na nią aż 6 tys. ciężarówek i 6,5 tys. naczep. Jednak to właśnie wielkość naszej floty pozwala oczekiwać, że tego rodzaju inwestycja się opłaci. Mamy nadzieję, że połączenie wiedzy naukowej oraz biznesowego podejścia sprawi, że nasze operacje staną się jeszcze bardziej wydajne – mówi Ramūnas Mikalauskas, dyrektor ds. technologii i innowacji w Girteka Logistics.

System ma powstać za około 2 lata.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0