Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dziś na drogach roi się od policji. Ogólnopolska akcja „Prędkość” z supernowoczesnymi radarami

1-266317

Policja postanowiła rozpocząć nowy rok z przytupem. Dziś w całej Polsce trwają skrupulatne kontrole prędkości przeprowadzane za pomocą nowych mierników laserowych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą również funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach BMW.

Akcja „Prędkość” ruszyła dziś (piątek, 5 stycznia) o 6:00 rano, potrwa do 22:00. Bierze w niej udział około 5 tys. funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Policjanci do swojej dyspozycji mają nowoczesne mierniki TruCAM, które umożliwiają nie tylko pomiar prędkości (i to na drogach o kilku pasach ruchu!), ale również wykonanie zdjęcia pojazdu, dzięki czemu do ujawnienia wykroczenia nie będzie konieczne zatrzymanie kierowcy.

Jak ustalił „Dziennik”, kolejnej akcji można się spodziewać prawdopodobnie w poniedziałek 8 stycznia, jednak wtedy funkcjonariusze będą kontrolować kierowców pod względem alkoholu oraz substancji psychoaktywnych.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

dp

Francja chce zmian dla przewoźników do 3,5 DMC. Wśród propozycji m.in. częstsze kontrole techniczne

Francuski poseł Damien Pichereau – znany z dość specyficznego podejścia do branży transportu, dodatkowo odpowiedzialny za wyprowacowanie stanowiska Francji odnośnie do Pakietu Mobilności – przygotował propozycje zmian dla przewoźników do 3,5 DMC. Zakres ich obowiązków, m.in. formalnych, miałby ulec zwiększeniu. Ponadto nowe obowiązki miałby trafić także do Pakietu Mobilności.

2018-04-19
0
Kontrola trzeźwości_LoRes

Piliśmy alkohol? Nie wiemy, że nadal jesteśmy pod wpływem i rano wsiadamy za kółko

Co trzeci kierowca w Polsce wsiadłby za kierownicę wcześniej niż powinien, błędnie szacując czas potrzebny na powrót do stanu trzeźwości, w którym dozwolone jest prowadzenie pojazdu. Podobny odsetek przyznaje, że mógł kiedyś prowadzić samochód pod wpływem alkoholu – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy AlcoSense Laboratories. Wnioski z badania pokazują skalę problemu tzw. nieświadomej nietrzeźwości u polskich kierowców.

2018-04-19
0
jak-radza-sobie-przewoznicy-przed-swietami

A czy Ty jesteś przygotowany na RODO? Rozporządzenie dotyczy każdej firmy, także z branży TSL. Sprawdź, jakie masz obowiązki

Przedsiębiorcy z branży TSL nadal nie zdają sobie sprawy, że Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych dotyczy także firm transportowych, logistycznych czy spedycyjnych – innymi słowy, wszystkich tych, które gromadzą i przetwarzają dane: o swoich klientach czy pracownikach. RODO oznacza ogrom nowych obowiązków, na które musimy być przygotowani. 

2018-04-19
0