Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dziś na drogach roi się od policji. Ogólnopolska akcja „Prędkość” z supernowoczesnymi radarami

1-266317

Policja postanowiła rozpocząć nowy rok z przytupem. Dziś w całej Polsce trwają skrupulatne kontrole prędkości przeprowadzane za pomocą nowych mierników laserowych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą również funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach BMW.

Akcja „Prędkość” ruszyła dziś (piątek, 5 stycznia) o 6:00 rano, potrwa do 22:00. Bierze w niej udział około 5 tys. funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Policjanci do swojej dyspozycji mają nowoczesne mierniki TruCAM, które umożliwiają nie tylko pomiar prędkości (i to na drogach o kilku pasach ruchu!), ale również wykonanie zdjęcia pojazdu, dzięki czemu do ujawnienia wykroczenia nie będzie konieczne zatrzymanie kierowcy.

Jak ustalił „Dziennik”, kolejnej akcji można się spodziewać prawdopodobnie w poniedziałek 8 stycznia, jednak wtedy funkcjonariusze będą kontrolować kierowców pod względem alkoholu oraz substancji psychoaktywnych.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

Co drugi polski przedsiębiorca transportowy zakupi lub wymieni flotę w 2018 roku - dane marki VIAON

Co drugi polski przedsiębiorca transportowy zakupi lub wymieni flotę w 2018 roku

Prawie 98 proc. polskich przedsiębiorców transportowych planuje rozwijać swoje firmy w 2018 roku. Według przewidywań ekspertów nie są to jedynie puste deklaracje, gdyż polski transport, pomimo utrudnień prawnych, nadal jest ceniony na arenie międzynarodowej i firmom zależy na utrzymaniu wysokiego statusu. W opinii przewoźników inwestycja w modernizację lub powiększenie floty to najlepsza metoda na rozwój i zapewnienie wysokiej jakości usług.

2018-01-24
0
Press_KE chce powolac Europejski Urzad Pracy

Komisja Europejska chce ujednolić przepisy dla pracowników delegowanych w całej UE. Powstanie Europejski Urząd Pracy

Przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, w podsumowaniu 2017 roku, przedstawił propozycję ustanowienia Europejskiego Urzędu Pracy. Celem nowopowstałego organu miałoby być wzmocnienie współpracy pomiędzy podmiotami rynków pracy z poszczególnych państw oraz skuteczne zarządzanie sytuacjami transgranicznymi. Obecnie trwają konsultacje publiczne, a projekt nowego urzędu ma być przygotowany w pierwszym półroczu br.

2018-01-23
0
prawo-jazdy-bez-adresu

Miejsce zamieszkania zniknie z prawa jazdy

Ministerstwo Infrastruktury myśli o usunięciu informacji o miejscu zamieszkania z prawa jazdy – podaje Dziennik.pl. Możliwość wdrożenia takiego rozwiązania rozważy w momencie wprowadzenia CEPiK 2.0 w zakresie Centralnej Ewidencji Kierowców (CEK).

2018-01-23
0