Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dziś na drogach roi się od policji. Ogólnopolska akcja „Prędkość” z supernowoczesnymi radarami

1-266317

Policja postanowiła rozpocząć nowy rok z przytupem. Dziś w całej Polsce trwają skrupulatne kontrole prędkości przeprowadzane za pomocą nowych mierników laserowych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą również funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach BMW.

Akcja „Prędkość” ruszyła dziś (piątek, 5 stycznia) o 6:00 rano, potrwa do 22:00. Bierze w niej udział około 5 tys. funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Policjanci do swojej dyspozycji mają nowoczesne mierniki TruCAM, które umożliwiają nie tylko pomiar prędkości (i to na drogach o kilku pasach ruchu!), ale również wykonanie zdjęcia pojazdu, dzięki czemu do ujawnienia wykroczenia nie będzie konieczne zatrzymanie kierowcy.

Jak ustalił „Dziennik”, kolejnej akcji można się spodziewać prawdopodobnie w poniedziałek 8 stycznia, jednak wtedy funkcjonariusze będą kontrolować kierowców pod względem alkoholu oraz substancji psychoaktywnych.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

fabryka-mercdesa-w-polsce

Znów zmiany w badaniach technicznych. Kary dla spóźnialskich wyższe o 50 proc.

Czy szykuje się rewolucja w przeglądach technicznych? Rząd pracuje nad nowelizacją prawa drogowego. Wśród najważniejszych propozycji: nowa opłata jakościowa, wyższa kara za przeprowadzenie obowiązkowego przeglądu technicznego po terminie oraz zmiana systemu nadzoru nad Stacjami Kontroli Pojazdów. 

2018-10-23
0
kierowcy-ceizarwek

Przewoźnicy kuszą dobrymi zarobkami, prywatną opieką zdrowotną i służbowymi laptopami, a kierowców ciężarówek wciąż brakuje

Umowa o pracę, 7 000 zł na rękę, prywatna opieka medyczna, służbowy laptop, dodatkowe ubezpieczenie i komórka do celów prywatnych… Aż 43% polskich firm transportowych ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanego pracownika[1], co sprawia, że przewoźnicy muszą się mocno wykazać, by przekonać do siebie i zatrzymać lojalnych kierowców. Tylko na ten moment szacuje się bowiem, że brakuje aż 100 000 truckerów. W ciągu najbliższych 7 lat liczba wakatów może zwiększyć się o kolejne 200 000.

2018-10-23
0
bigcarsharing-przyszlosc-foto

Dostawczaki na minuty – nowość w Polsce

Carsharing może być dla firm bardziej opłacalną formą korzystania z samochodu niż leasing czy zakup. Zwłaszcza jeśli pojazd używany jest okazjonalnie, np. w firmach, które działają sezonowo. Teraz rynek samochodów na minuty poszerza swoją ofertę o pojazdy dostawcze. 

2018-10-23
0
odcinkowy-pomiar-predkosci

Ene due, czyli kto dostanie fotoradary? Jednak nie Policja!

Jeszcze pod koniec września informowaliśmy o tym, że Policja przejmie kontrolę nad systemem fotoradarów, m.in. w związku z tym, że ITD ma zająć się innymi, ważniejszymi zadaniami, jak nadzór nad systemem poboru opłat drogowych. Jak jednak ustalił portal brd24.pl, rząd nawet nie zamierza rozpocząć prac nad projektem ustawy zakładającym te zmiany!

2018-10-22
0