Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dziś na drogach roi się od policji. Ogólnopolska akcja „Prędkość” z supernowoczesnymi radarami

1-266317

Policja postanowiła rozpocząć nowy rok z przytupem. Dziś w całej Polsce trwają skrupulatne kontrole prędkości przeprowadzane za pomocą nowych mierników laserowych. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwać będą również funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach BMW.

Akcja „Prędkość” ruszyła dziś (piątek, 5 stycznia) o 6:00 rano, potrwa do 22:00. Bierze w niej udział około 5 tys. funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Policjanci do swojej dyspozycji mają nowoczesne mierniki TruCAM, które umożliwiają nie tylko pomiar prędkości (i to na drogach o kilku pasach ruchu!), ale również wykonanie zdjęcia pojazdu, dzięki czemu do ujawnienia wykroczenia nie będzie konieczne zatrzymanie kierowcy.

Jak ustalił „Dziennik”, kolejnej akcji można się spodziewać prawdopodobnie w poniedziałek 8 stycznia, jednak wtedy funkcjonariusze będą kontrolować kierowców pod względem alkoholu oraz substancji psychoaktywnych.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

koszt-kilometra

Rekordowe długi polskiego transportu!

Przyszłość polskiego transportu stoi pod znakiem zapytania. W ciągu roku suma zadłużenia branży wzrosła z 664 na 925 mln zł! Rosyjskie embargo oraz wciąż zmieniające się unijne regulacje, a do tego ogromne braki kadrowe sprawiają, że polscy przewoźnicy są w coraz gorszej sytuacji. 

2018-07-23
0
swinki

Przewóz 200 świń niesprawnym pojazdem

To nie był przepisowy transport żywych zwierząt. Ponad 200 świń przewożono niesprawnym technicznie autem, a kierowca rażąco naruszył czas pracy. Kontrolę przeprowadzili inspektorzy ITD na autostradzie A4.

2018-07-22
0