Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Drony będą dostarczać próbki medyczne – firma UPS wprowadza taką usługę jako pierwsza na świecie!

dron-przesylki-kurierskie-2

To pierwsze, usankcjonowane przez Federalny Urząd Lotnictwa, wykorzystanie drona do rutynowych lotów komercyjnych, gdzie produkty transportowane są na podstawie umowy biznesowej!

UPS wprowadza nową, przełomową usługę logistyczną. Próbki medyczne będą dostarczane za pomocą… dronów! Usługa będzie realizowana pod nadzorem Federalnego Urzędu Lotnictwa i Departamentu Transportu w Karolinie Północnej. Na razie loty mają odbywać się na terenie kampusu flagowego szpitala WakeMed w obszarze metropolitalnym Raleigh.

W ramach nowego projektu UPS współpracuje z firmą Matternet, liderem w technologii autonomicznych dronów.

Program UPS i Matternet to ważny kamień milowy w rozwoju bezzałogowego lotnictwa w Stanach Zjednoczonych. Obecnie większość próbek i preparatów medycznych jest przewożona samochodami kurierskimi na obszarze stale rozrastającego się kampusu medycznego WakeMed. Umożliwienie transportu dronem zapewnia opcję dostawy na żądanie i dostawę tego samego dnia, a także daje możliwość uniknięcia opóźnień na drogach, zwiększenia efektywności dostaw medycznych, obniżenia kosztów i poprawy warunków opieki nad pacjentami z potencjałem ratowania ich życia.

Departament Transportu w Karolinie Północnej (NCDOT), który pracuje nad wykorzystaniem dronów do rozszerzenia dostępu do opieki zdrowotnej dla mieszkańców Północnej Karoliny, wspierał Matternet w przeprowadzaniu pierwszych lotów testowych przy użyciu technologii dronów firmy Matternet na kampusie WakeMed w sierpniu 2018 r., w ramach pilotażowego programu Federalnego Urzędu Lotnictwa Integracji Systemu Bezzałogowych Statków Powietrznych (IPP). Trzyletni program Federalnego Urzędu Lotnictwa ma na celu przetestowanie praktycznych zastosowań dronów poprzez partnerstwo samorządów lokalnych z firmami z sektora prywatnego, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ta nowa technologia może być bezpiecznie i pożytecznie zastosowana w codziennych działaniach. Pięć organizacji zaangażowanych w program to Federalny Urząd Lotnictwa, NCDOT, UPS, Matternet i WakeMed.

Program wykorzystuje quadkopter M2 firmy Matternet, który jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym i może przenosić ładunki medyczne ważące do około 2,2 kilograma na odległości do 20 kilometrów.

dron-przesylki-kurierskie-1

W ramach programu specjalista medyczny WakeMed załaduje bezpieczny pojemnik dostosowany do transportu dronem z próbką lub preparatem medycznym – takim jak próbka krwi – w jednej z pobliskich placówek WakeMed. Dron leci z góry ustalonym torem, monitorowany przez specjalnie wyszkolonego pilota zdalnego sterowania (RPIC), na stałe lądowisko w głównym szpitalu WakeMed i centralnym laboratorium patologii. Program ten będzie odbywał się w WakeMed, ale UPS i Matternet wykorzystają zebrane tu informacje, aby rozważyć, w jaki sposób można zastosować drony w celu poprawy usług transportowych w innych szpitalach i placówkach medycznych na terenie USA.

Wzmocnienie globalnej inteligentnej sieci logistycznej UPS w celu wsparcia szpitali i innych organizacji medycznych pozostaje kluczowym elementem strategii transformacji firmy. Logistyka dla sektora medycznego i nauk przyrodniczych jest priorytetowym segmentem dla UPS, dlatego firma zawiązuje nowe współprace i tworzy technologie, aby zapewnić lepszą opiekę nad pacjentem dzięki usprawnionej logistyce i łańcuchowi dostaw.

Ta współpraca to najnowszy program UPS wykorzystujący loty bezzałogowe do wspierania logistyki medycznej. W 2016 roku UPS połączyło siły z GAVI i Zipline, by dostarczać krew do odległych miejsc w Rwandzie. Zespół Matternet przeprowadził już ponad 3000 lotów w ramach sektora medycznego w Szwajcarii.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

A1_23.04.2019_nr1

Jedna noc, 7 ciężarówek z wyłącznikami tachografów

Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali także przewoźnika bez uprawnień transportowych i wydanej karty kierowcy.

2019-04-23
0
girteka-campus-1

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

2019-04-23
0