Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Drogówka z kamerami na mundurach. Takie zmiany już jesienią

kamery-na-mundurach

W maju Radio ZET informowało o planach zakupu 760 kamer, które miałyby być przypinane do mundurów policjantów. W tym tygodniu potwierdził to szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Część funkcjonariuszy będzie testowała je już jesienią.

Program pilotażowy zostanie przeprowadzony wśród patroli interwencyjnych oraz funkcjonariuszy drogówki. Prawdopodobnie ruszy w listopadzie – podaje Polska Agencja Prasowa.

Zdaniem ministra kamery mają nie tylko zdyscyplinować policjantów, ale stanowić także dowód w ewentualnym dochodzeniu czy sprawie sądowej.

Komentarze

truckeronroad.com 2017-09-13 17:20

Bardzo dobra inwestycja, skończy się zarówno przekraczanie uprawnień przez niektórych policjantów, jak i skończy się pajacowanie bydła które bez skrępowania będzie policjant mógł teraz sprowadzić do parteru. Obopólna korzyść. Jak najbardziej na plus.


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

Aplikacja 3

Zostałeś napadnięty? Aplikcja powiadomi kierowców znajdujących się w pobliżu

O tragedii w Berlinie słyszał już praktycznie każdy. Łukasz Urban został zastrzelony przez terrorystę, który następnie porwał jego samochód i taranował ludzi. Niestety, nie jest to pojedynczy przypadek, ponieważ nawet w połowie stycznia tego roku, na jednym z niemieckich parkingów znaleziono w kabinie polskiej ciężarówki ciało kierowcy. To potwierdza tylko fakt, że każdego dnia zdrowie i życie kierowców zawodowych jest zagrożone. Okazuje się, że dzięki wykorzystaniu nowych technologii jest szansa na zwiększenie ich bezpieczeństwa.

2018-02-22
0
naiwgacje-gps

Popularność nawigacji GPS maleje. Kupujemy za to bardzo dużo wideorejestratorów

Sprzedaż nawigacji samochodowych od kilku lat notuje tendencję spadkową, głównie ze względu na rosnącą popularność aplikacji na smartfony. Mimo to wciąż sprzedaż tych urządzeń utrzymuje się na poziomie ok. 300 tys. sztuk rocznie. Rosnącym segmentem, o który walczą producenci elektroniki samochodowej, są za to wideorejestratory. Polscy kierowcy coraz chętniej wyposażają się w kamery, mające często szereg dodatkowych funkcji, jak możliwość transmisji na żywo na Facebooku czy monitorowanie ciśnienia w oponach.

2018-02-22
0
P1

Czy do skutecznego zarządzania flotą i kierowcami wystarczy karta papieru lub tabelka w Excelu?

Zakłopotany kontrahent informuje Cię przez telefon, że Twoja dostawa spóźnia się już kilka godzin. Kierowca na trasie nie odbiera, więc ciężko jest to wyjaśnić. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Problemy jedynie narastają, gdy dla firmy jeździ ponad 10 samochodów, pilnowanych za pomocą arkuszy Excel. Sprawna flota potrzebuje błyskawicznego oprogramowania do zarządzania, które ułatwi jej codzienną kontrolę.

2018-02-21
0