Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Doskonały 2017 rok na giełdzie Cargo.PL. Jakie firmy były najbardziej aktywne?

top10-logo

Rok 2017 można nazwać przełomowym dla polskiego transportu oraz całej branży TSL. Mimo zmieniających się przepisów, nakładanych obowiązków, nowych regulacji i obostrzeń polskie firmy przewozowe, spedycyjne i logistyczne rozwijają się wyjątkowo prężnie, niezmiennie umacniając krajową gospodarkę.

Udowadniają to statystyki giełdy ładunków i transportu Cargo.PL. Baza użytkowników Cargo.PL dynamicznie się powiększa. Według danych z końca 2017 r. w systemie zarejestrowanych jest już blisko 81 tysięcy użytkowników. W tym roku pomyślnie zweryfikowano i dopuszczono do korzystania z systemu ponad 11 tysięcy firm z różnych krajów Europy oraz Azji.

6 mln unikalnych ofert ładunków i transportu

Użytkownicy Cargo.PL w ciągu 12 miesięcy zamieścili niemalże 6 mln ofert – w tym prawie 4 mln ofert ładunków oraz 2 mln ofert transportu!

Wśród najbardziej aktywnych firm, które opublikowały na Cargo.PL największą liczbę ofert transportu, znalazły się:

top5T

Z kolei firmy, które okazały się bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o liczbę zamieszczonych ofert ładunków, to:

top5L

Najprężniejszy rozwój: Litwa, Łotwa i Estonia

Aż 43 proc. firm, które zarejestrowały się w systemie Cargo.PL, to przedsiębiorstwa z krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Wśród tych rynków przoduje Litwa. – Biorąc pod uwagę aktywność użytkowników oraz liczbę ofert ładunków i transportu, zarówno zamieszczanych, jak i wyszukiwanych, to najbardziej rozwojowy rynek. Ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach z 2017 roku oraz prognozach na rok 2018 – tłumaczy Laurynas Aidietis, dyrektor giełdy ładunków i transportu Cargo.PL. – Dla zobrazowania znaczenia transportu dla litewskiej gospodarki warto przypomnieć o jego 15-procentowym udziale w tworzeniu krajowego PBK. W przypadku Polski jest to zaś 5,8 proc.! – dodaje.

Dobre wyniki: oferty ładunków i transportu na Białorusi

Do bardzo perspektywicznych rynków należy również Białoruś. – Co prawda poziomu usług logistycznych czy transportowych na Białorusi nie można jeszcze porównać z europejskimi, jednak Wschód systematycznie pracuje nad zniwelowaniem tych różnic. Rynek transportowy na Białorusi bardzo prężnie się rozwija, co widać chociażby po wynikach na giełdach transportowych. Na Cargo.PL odnotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania tymi kierunkami, przede wszystkim wspomnianą Białorusią oraz trasami Białoruś-Rosja i Rosja-Białoruś. Oznacza to też, że europejscy przewoźnicy poradzili sobie z nałożonymi parę lat temu ograniczeniami, w tym rosyjskim embargiem, znajdując nową niszę dla swoich usług – opowiada Laurynas Aidietis, dyrektor giełdy ładunków i transportu Cargo.PL.

Rok 2018 na Cargo.PL

Jak zaś wyglądają plany na rok 2018? Tak, jak w 2017 r. skupiono się m.in. na rozbudowywaniu siatki kontaktów na Wschodzie, tak rok 2018 ma należeć do Polski. Polska branża transportu i przewozów nadal odnotowuje dynamiczne wzrosty, szukając nowych rynków zbytu dla swoich usług. Analitycy giełdy Cargo.PL szacują, że w najbliższych miesiącach znacznemu podwyższeniu ulegnie liczba nowych rejestracji oraz publikowanych w systemie ofert. Doskonale widać to już w bardzo dobrych wyniakch z pierwszych tygodni roku.

*

Według danych GUS z września 2017 r. branża transportu drogowego w Polsce zatrudnia 345 tys. osób. Przewoźnicy, spedytorzy i menadżerowie sektora logistyki chętnie sięgają po nowoczesne narzędzia ułatwiające ich codzienną pracę i pozwalające na optymalizację poszczególnych procesów w firmie. Giełdy ładunków i transportu należą do systemów, bez których trudno wyobrazić sobie realizowanie codziennych obowiązków w przedsiębiorstwie z branży TSL.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

prawo-jazdy

Za kierownicą bez prawa jazdy, za to z mamą lub tatą

Za kółkiem usiądziemy bez prawa jazdy! Konieczne jednak będzie towarzystwo rodzica. Ministerstwo Infrastruktury chce, aby po zakończeniu kursu, a przed przystąpieniem do egzaminu kandydaci na kierowców mogli doszkalać się pod okiem rodziców – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

2018-05-22
0
gallery_big

Bośniacki kierowca przerobił dokumenty zmywalnym cienkopisem

Bośniacki kierowca sfałszował międzynarodowe zezwolenie na przewóz towarów. Zatrzymali go na autostradzie A1 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Wymierzyli przewoźnikowi karę 10 tysięcy złotych, a sprawę o fałszerstwo dokumentów przekazali policji.

2018-05-22
0
kontenery-witd-gdansk

Zestawy z kontenerami na celowniku ITD. Najcięższy ważył 69 ton

Inspektorzy z Gdańska zajęli się przewozem kontenerów. Ze sprawadzanych zestawów pięć budziło spore zastrzeżenia. Najcięższy ważył 69 ton! Jeden z kierowców zaś od tygodnia nie włożył karty do tachografu, bo… “żadne urządzenie nie będzie mu dyktowało, jak ma pracować.”

2018-05-22
0
tankowanie-tanie

Ile zapłacimy za benzynę w najbliższych tygodniach? Nawet 5,30 zł/litr

To jeszcze nie koniec podwyżek kosztów tankowania na polskich stacjach. Ceny paliw wyrażone w złotym na europejskim rynku cały czas rosną, a benzyna bezołowiowa osiąga poziomy jak wtedy, gdy baryłka ropy kosztowała w okolicach 100 dolarów – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

2018-05-21
0