Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Doskonały 2017 rok na giełdzie Cargo.PL. Jakie firmy były najbardziej aktywne?

top10-logo

Rok 2017 można nazwać przełomowym dla polskiego transportu oraz całej branży TSL. Mimo zmieniających się przepisów, nakładanych obowiązków, nowych regulacji i obostrzeń polskie firmy przewozowe, spedycyjne i logistyczne rozwijają się wyjątkowo prężnie, niezmiennie umacniając krajową gospodarkę.

Udowadniają to statystyki giełdy ładunków i transportu Cargo.PL. Baza użytkowników Cargo.PL dynamicznie się powiększa. Według danych z końca 2017 r. w systemie zarejestrowanych jest już blisko 81 tysięcy użytkowników. W tym roku pomyślnie zweryfikowano i dopuszczono do korzystania z systemu ponad 11 tysięcy firm z różnych krajów Europy oraz Azji.

6 mln unikalnych ofert ładunków i transportu

Użytkownicy Cargo.PL w ciągu 12 miesięcy zamieścili niemalże 6 mln ofert – w tym prawie 4 mln ofert ładunków oraz 2 mln ofert transportu!

Wśród najbardziej aktywnych firm, które opublikowały na Cargo.PL największą liczbę ofert transportu, znalazły się:

top5T

Z kolei firmy, które okazały się bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o liczbę zamieszczonych ofert ładunków, to:

top5L

Najprężniejszy rozwój: Litwa, Łotwa i Estonia

Aż 43 proc. firm, które zarejestrowały się w systemie Cargo.PL, to przedsiębiorstwa z krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Wśród tych rynków przoduje Litwa. – Biorąc pod uwagę aktywność użytkowników oraz liczbę ofert ładunków i transportu, zarówno zamieszczanych, jak i wyszukiwanych, to najbardziej rozwojowy rynek. Ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach z 2017 roku oraz prognozach na rok 2018 – tłumaczy Laurynas Aidietis, dyrektor giełdy ładunków i transportu Cargo.PL. – Dla zobrazowania znaczenia transportu dla litewskiej gospodarki warto przypomnieć o jego 15-procentowym udziale w tworzeniu krajowego PBK. W przypadku Polski jest to zaś 5,8 proc.! – dodaje.

Dobre wyniki: oferty ładunków i transportu na Białorusi

Do bardzo perspektywicznych rynków należy również Białoruś. – Co prawda poziomu usług logistycznych czy transportowych na Białorusi nie można jeszcze porównać z europejskimi, jednak Wschód systematycznie pracuje nad zniwelowaniem tych różnic. Rynek transportowy na Białorusi bardzo prężnie się rozwija, co widać chociażby po wynikach na giełdach transportowych. Na Cargo.PL odnotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania tymi kierunkami, przede wszystkim wspomnianą Białorusią oraz trasami Białoruś-Rosja i Rosja-Białoruś. Oznacza to też, że europejscy przewoźnicy poradzili sobie z nałożonymi parę lat temu ograniczeniami, w tym rosyjskim embargiem, znajdując nową niszę dla swoich usług – opowiada Laurynas Aidietis, dyrektor giełdy ładunków i transportu Cargo.PL.

Rok 2018 na Cargo.PL

Jak zaś wyglądają plany na rok 2018? Tak, jak w 2017 r. skupiono się m.in. na rozbudowywaniu siatki kontaktów na Wschodzie, tak rok 2018 ma należeć do Polski. Polska branża transportu i przewozów nadal odnotowuje dynamiczne wzrosty, szukając nowych rynków zbytu dla swoich usług. Analitycy giełdy Cargo.PL szacują, że w najbliższych miesiącach znacznemu podwyższeniu ulegnie liczba nowych rejestracji oraz publikowanych w systemie ofert. Doskonale widać to już w bardzo dobrych wyniakch z pierwszych tygodni roku.

*

Według danych GUS z września 2017 r. branża transportu drogowego w Polsce zatrudnia 345 tys. osób. Przewoźnicy, spedytorzy i menadżerowie sektora logistyki chętnie sięgają po nowoczesne narzędzia ułatwiające ich codzienną pracę i pozwalające na optymalizację poszczególnych procesów w firmie. Giełdy ładunków i transportu należą do systemów, bez których trudno wyobrazić sobie realizowanie codziennych obowiązków w przedsiębiorstwie z branży TSL.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

protest69

Protest69: jutro ciężarówki pojadą wolniej. Rozmawiamy z organizatorami

Policyjna akcja „TIR” poruszyła środowisko transportowe. Kierowcy ciężarówek nie chcą dłużej być bierni! Na portalach społecznościowych skrzykują się do przeprowadzenia strajku włoskiego. W ramach Protest69 pojadą o 10 km/h wolniej niż pozwalają na to przepisy, a w efekcie zakorkują drogi.

2018-08-16
0
kaskadowe-pomiary-predkosci

Co szykuje nam Policja na długi weekend? M.in. kaskadowe pomiary prędkości

Policja zamierza rozpocząć długi weekend z przytupem. Od dziś do 16 sierpnia będą prowadzone działania w ramach akcji „Bezpieczny sierpień 2018”, czyli m.in. kaskadowe pomiary prędkości przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów. Oprócz dość rozpoznawalnych BMW na drodze spotkamy niepozorne Fordy Focusy i Fiaty Bravo.

2018-08-14
0
naklejka_popieram_protest_dpn

Dzięki tej małej naklejce nie dostaniesz mandatu, tylko pouczenie

Trwająca od miesiąca akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji nie przyniosła oczekiwanych skutków. Brak porozumienia z władzami dotyczącego podwyżek sprawia, że mundurowi planują kolejne działania. Bez obaw – kierowcy będą mieli jeszcze lżej.

2018-08-14
0
protest-69-logo

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

2018-08-13
0