Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Doskonały 2017 rok na giełdzie Cargo.PL. Jakie firmy były najbardziej aktywne?

top10-logo

Rok 2017 można nazwać przełomowym dla polskiego transportu oraz całej branży TSL. Mimo zmieniających się przepisów, nakładanych obowiązków, nowych regulacji i obostrzeń polskie firmy przewozowe, spedycyjne i logistyczne rozwijają się wyjątkowo prężnie, niezmiennie umacniając krajową gospodarkę.

Udowadniają to statystyki giełdy ładunków i transportu Cargo.PL. Baza użytkowników Cargo.PL dynamicznie się powiększa. Według danych z końca 2017 r. w systemie zarejestrowanych jest już blisko 81 tysięcy użytkowników. W tym roku pomyślnie zweryfikowano i dopuszczono do korzystania z systemu ponad 11 tysięcy firm z różnych krajów Europy oraz Azji.

6 mln unikalnych ofert ładunków i transportu

Użytkownicy Cargo.PL w ciągu 12 miesięcy zamieścili niemalże 6 mln ofert – w tym prawie 4 mln ofert ładunków oraz 2 mln ofert transportu!

Wśród najbardziej aktywnych firm, które opublikowały na Cargo.PL największą liczbę ofert transportu, znalazły się:

top5T

Z kolei firmy, które okazały się bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o liczbę zamieszczonych ofert ładunków, to:

top5L

Najprężniejszy rozwój: Litwa, Łotwa i Estonia

Aż 43 proc. firm, które zarejestrowały się w systemie Cargo.PL, to przedsiębiorstwa z krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Wśród tych rynków przoduje Litwa. – Biorąc pod uwagę aktywność użytkowników oraz liczbę ofert ładunków i transportu, zarówno zamieszczanych, jak i wyszukiwanych, to najbardziej rozwojowy rynek. Ma to swoje odzwierciedlenie w statystykach z 2017 roku oraz prognozach na rok 2018 – tłumaczy Laurynas Aidietis, dyrektor giełdy ładunków i transportu Cargo.PL. – Dla zobrazowania znaczenia transportu dla litewskiej gospodarki warto przypomnieć o jego 15-procentowym udziale w tworzeniu krajowego PBK. W przypadku Polski jest to zaś 5,8 proc.! – dodaje.

Dobre wyniki: oferty ładunków i transportu na Białorusi

Do bardzo perspektywicznych rynków należy również Białoruś. – Co prawda poziomu usług logistycznych czy transportowych na Białorusi nie można jeszcze porównać z europejskimi, jednak Wschód systematycznie pracuje nad zniwelowaniem tych różnic. Rynek transportowy na Białorusi bardzo prężnie się rozwija, co widać chociażby po wynikach na giełdach transportowych. Na Cargo.PL odnotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania tymi kierunkami, przede wszystkim wspomnianą Białorusią oraz trasami Białoruś-Rosja i Rosja-Białoruś. Oznacza to też, że europejscy przewoźnicy poradzili sobie z nałożonymi parę lat temu ograniczeniami, w tym rosyjskim embargiem, znajdując nową niszę dla swoich usług – opowiada Laurynas Aidietis, dyrektor giełdy ładunków i transportu Cargo.PL.

Rok 2018 na Cargo.PL

Jak zaś wyglądają plany na rok 2018? Tak, jak w 2017 r. skupiono się m.in. na rozbudowywaniu siatki kontaktów na Wschodzie, tak rok 2018 ma należeć do Polski. Polska branża transportu i przewozów nadal odnotowuje dynamiczne wzrosty, szukając nowych rynków zbytu dla swoich usług. Analitycy giełdy Cargo.PL szacują, że w najbliższych miesiącach znacznemu podwyższeniu ulegnie liczba nowych rejestracji oraz publikowanych w systemie ofert. Doskonale widać to już w bardzo dobrych wyniakch z pierwszych tygodni roku.

*

Według danych GUS z września 2017 r. branża transportu drogowego w Polsce zatrudnia 345 tys. osób. Przewoźnicy, spedytorzy i menadżerowie sektora logistyki chętnie sięgają po nowoczesne narzędzia ułatwiające ich codzienną pracę i pozwalające na optymalizację poszczególnych procesów w firmie. Giełdy ładunków i transportu należą do systemów, bez których trudno wyobrazić sobie realizowanie codziennych obowiązków w przedsiębiorstwie z branży TSL.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0