Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dobre wyniki wzmożonych kontroli inspektorów na autostradach

Kontrole_A1

Kolejny komunikat GITD, który ma całkiem pozytywny wydźwięk! Wczoraj pisaliśmy o kontrolach przeprowadzanych przez śląskich inspektorów i trzeźwości wszystkich kierowców. Wzmożone, weekendowe kontrole na A1 i A4 również dały pozytywne wyniki. Na 650 kierujących wszyscy byli trzeźwi, poza tym wykryto nie tak dużo, bo tylko 12 poważniejszych naruszeń. 

Więcej w komunikacie GITD: 

Ponad 650 ciężarówek skontrolowały w ostatnich dniach patrole pomorskiej oraz śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego m.in. na autostradach A1 i A4. Działania zakończyły się 2 mandatami karnymi i wszczęciem 12 postępowań administracyjnych. Ponadto inspektorzy wycofali z ruchu 3 niesprawne auta. Nie wykryto przypadków zabronionej ingerencji w tachograf ani jazdy pod wpływem alkoholu.

Inspektorzy sprawdzali przede wszystkim czas pracy i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów oraz dokumenty przewozowe i uprawniające do kierowania samochodami ciężarowymi. Szczególną uwagę zwracali również na prawidłowe działanie tachografów.

Patrole pomorskiej ITD na 150 skontrolowanych aut na autostradzie A1 tylko w sobotni poranek (11 maja) ujawniły 11 przypadków naruszeń transportowych. Za stwierdzone nieprawidłowości przewoźnikom grożą kary pieniężne. Oprócz tego zatrzymano 3 dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów i nałożono 2 mandaty na kierowców.

Natomiast śląscy inspektorzy w ostatnich dwóch dniach skontrolowali ponad 500 ciężarówek na autostradach A1, A4 oraz krajowej „jedynce” i punktach granicznych w Cieszynie i Zwardoniu. Podczas kontroli jednego z kierowców ciężarówek na autostradzie A1 ujawnili tylko jedno naruszenie. Z informacji zawartej w prawie jazdy sprawdzanego kierowcy wynikało, że upłynął termin na odnowienie szkolenia okresowego. Szofer nie posiadał innego dokumentu potwierdzającego odbycie takiego kursu.

Wszyscy skontrolowani kierowcy ciężarówek na pomorskich i śląskich drogach byli trzeźwi. Inspektorzy nie stwierdzili też przypadków zabronionej ingerencji w tachograf, które umożliwiałyby kierowcom fałszowanie rzeczywistego czasu pracy.

Kontrole_A1_3

Kontrole_A1_2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

przeladowane_19.07_2

Busiki wciąż przeciążone

Na 15 skontrolowanych przez łódzką Inspekcję Transportu Drogowego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, aż 8 było przeciążonych.

2019-07-22
0
wazenie_Lublin_2

Zważyli i sprawdzili ponad 200 pojazdów. Wspólna akcja ITD i policji

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo – to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

2019-07-21
0
bus-rekord-2

Rekordowy busik ważył o 5 ton za dużo!

Niemal 8,6 tony ważył samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Patrole dolnośląskiej, małopolskiej i śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały w sumie 17 podobnych pojazdów z dużym nadmiarem ładunku.

2019-07-20
0
ciezarowka-wypadek

Co zrobić, jeśli kierowca miał wypadek przy pracy?

W pierwszym kwartale 2019 roku w wyników wypadków przy pracy poszkodowanych zostało łącznie 15 800 osób. Niestety dużą część stanowią kierowcy ciężarówek. Jakie sytuacje mogą się wydarzyć w codziennej pracy truckera oraz jakie obowiązki z nimi związane spoczywają na przewoźniku? Niełatwy temat wyjaśnia Mariusz Skurzyński, ekspert Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców w zakresie PIP.

2019-07-19
0
Pijany_Bialorusin_1

Chciał napić się wódki… podczas kontroli

Pijanego kierowcę ciężarówki zatrzymali świętokrzyscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego na drodze krajowej nr 7. Obok siedzenia kierowcy leżała butelka wódki.

2019-07-18
0