Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dobre wyniki wzmożonych kontroli inspektorów na autostradach

Kontrole_A1

Kolejny komunikat GITD, który ma całkiem pozytywny wydźwięk! Wczoraj pisaliśmy o kontrolach przeprowadzanych przez śląskich inspektorów i trzeźwości wszystkich kierowców. Wzmożone, weekendowe kontrole na A1 i A4 również dały pozytywne wyniki. Na 650 kierujących wszyscy byli trzeźwi, poza tym wykryto nie tak dużo, bo tylko 12 poważniejszych naruszeń. 

Więcej w komunikacie GITD: 

Ponad 650 ciężarówek skontrolowały w ostatnich dniach patrole pomorskiej oraz śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego m.in. na autostradach A1 i A4. Działania zakończyły się 2 mandatami karnymi i wszczęciem 12 postępowań administracyjnych. Ponadto inspektorzy wycofali z ruchu 3 niesprawne auta. Nie wykryto przypadków zabronionej ingerencji w tachograf ani jazdy pod wpływem alkoholu.

Inspektorzy sprawdzali przede wszystkim czas pracy i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów oraz dokumenty przewozowe i uprawniające do kierowania samochodami ciężarowymi. Szczególną uwagę zwracali również na prawidłowe działanie tachografów.

Patrole pomorskiej ITD na 150 skontrolowanych aut na autostradzie A1 tylko w sobotni poranek (11 maja) ujawniły 11 przypadków naruszeń transportowych. Za stwierdzone nieprawidłowości przewoźnikom grożą kary pieniężne. Oprócz tego zatrzymano 3 dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów i nałożono 2 mandaty na kierowców.

Natomiast śląscy inspektorzy w ostatnich dwóch dniach skontrolowali ponad 500 ciężarówek na autostradach A1, A4 oraz krajowej „jedynce” i punktach granicznych w Cieszynie i Zwardoniu. Podczas kontroli jednego z kierowców ciężarówek na autostradzie A1 ujawnili tylko jedno naruszenie. Z informacji zawartej w prawie jazdy sprawdzanego kierowcy wynikało, że upłynął termin na odnowienie szkolenia okresowego. Szofer nie posiadał innego dokumentu potwierdzającego odbycie takiego kursu.

Wszyscy skontrolowani kierowcy ciężarówek na pomorskich i śląskich drogach byli trzeźwi. Inspektorzy nie stwierdzili też przypadków zabronionej ingerencji w tachograf, które umożliwiałyby kierowcom fałszowanie rzeczywistego czasu pracy.

Kontrole_A1_3

Kontrole_A1_2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Wazanie_Malopolska_01.06.2020_Nr1

20 z 45 dostawczaków przewoziło za dużo

45 samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony zatrzymali i skierowali na wagi inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 20 z 45 skontrolowanych busów przewoziło więcej ładunku niż zezwalają przepisy. Wzmożone kontrole mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i ochronę rynku transportowego przed przejawami nieuczciwej konkurencji.

2020-06-03
0
elektryki-ladowanie-1

Po pandemii rynek pojazdów elektrycznych dynamicznie ruszy

Pandemia koronawirusa spowodowała krótkotrwałe problemy zarówno w produkcji, jak i sprzedaży samochodów elektrycznych. Po chwilowym załamaniu rynek czeka jednak dynamiczny wzrost. Zahamowane zostały natomiast inwestycje w infrastrukturę ładowania.

2020-06-03
0
kierowca-czas-pracy

Polski kierowca zmarł ugodzony 28 cm nożem. Co się wydarzyło na parkingu pod włoską Savoną?

Incydent miał miejsce wieczorem 30 maja na jednym z parkingów w pobliżu włoskiego miasta Savona. Według włoskiej agencji informacyjnej Ansa 45-letni Polak spożywał posiłek wraz z trzema innymi kierowcami ciężarówek. Nagle, w wyniku ostrej kłótni, został ugodzony w nogę 28-centymetrowym kuchennym nożem. Jak podaje policja na podstawie zeznań, mężczyzna zamknął się w kabinie pojazdu i… zabezpieczył ranę taśmą izolacyjną.

2020-06-02
0
drogi-wyrok-tsue

Dlaczego zawsze należy trzymać się swojego pasa jazdy?

Jazda po wyznaczonym pasie ruchu to podstawa bezpiecznego pokonywania zakrętów. Wyjeżdżanie kierowcy poza jego pas grozi zderzeniem czołowym. Wiele osób zapomina również, że mają obowiązek trzymać się własnego pasa nawet w sytuacji, gdy na jezdni nie namalowano wyznaczających go linii.

2020-06-02
0
koronawirus-ograniczenia-ciezarowki

Kierowcy a koronawirus. Czy sytuacja kierowców zmieniła się po 10 tygodniach pandemii? [FELIETON]

Czy sytuacja kierowców ustabilizowała się po 10 tygodniach od ogłoszenia stanu epidemii w Polsce? Jak na kierowców wpływa znoszenie obostrzeń? Co zmieniło się w ich codziennej pracy? Czy podejście społeczeństwa do osób realizujących międzynarodowe przewozy nadal jest, delikatnie mówiąc, negatywne? Na tych kilka pytań odpowiada Damian Pruchnicki, współtwórca facebookowego bloga Brothers Kamil & Damian. Historie z tras.

2020-06-02
0