Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dobre wyniki wzmożonych kontroli inspektorów na autostradach

Kontrole_A1

Kolejny komunikat GITD, który ma całkiem pozytywny wydźwięk! Wczoraj pisaliśmy o kontrolach przeprowadzanych przez śląskich inspektorów i trzeźwości wszystkich kierowców. Wzmożone, weekendowe kontrole na A1 i A4 również dały pozytywne wyniki. Na 650 kierujących wszyscy byli trzeźwi, poza tym wykryto nie tak dużo, bo tylko 12 poważniejszych naruszeń. 

Więcej w komunikacie GITD: 

Ponad 650 ciężarówek skontrolowały w ostatnich dniach patrole pomorskiej oraz śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego m.in. na autostradach A1 i A4. Działania zakończyły się 2 mandatami karnymi i wszczęciem 12 postępowań administracyjnych. Ponadto inspektorzy wycofali z ruchu 3 niesprawne auta. Nie wykryto przypadków zabronionej ingerencji w tachograf ani jazdy pod wpływem alkoholu.

Inspektorzy sprawdzali przede wszystkim czas pracy i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów oraz dokumenty przewozowe i uprawniające do kierowania samochodami ciężarowymi. Szczególną uwagę zwracali również na prawidłowe działanie tachografów.

Patrole pomorskiej ITD na 150 skontrolowanych aut na autostradzie A1 tylko w sobotni poranek (11 maja) ujawniły 11 przypadków naruszeń transportowych. Za stwierdzone nieprawidłowości przewoźnikom grożą kary pieniężne. Oprócz tego zatrzymano 3 dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego pojazdów i nałożono 2 mandaty na kierowców.

Natomiast śląscy inspektorzy w ostatnich dwóch dniach skontrolowali ponad 500 ciężarówek na autostradach A1, A4 oraz krajowej „jedynce” i punktach granicznych w Cieszynie i Zwardoniu. Podczas kontroli jednego z kierowców ciężarówek na autostradzie A1 ujawnili tylko jedno naruszenie. Z informacji zawartej w prawie jazdy sprawdzanego kierowcy wynikało, że upłynął termin na odnowienie szkolenia okresowego. Szofer nie posiadał innego dokumentu potwierdzającego odbycie takiego kursu.

Wszyscy skontrolowani kierowcy ciężarówek na pomorskich i śląskich drogach byli trzeźwi. Inspektorzy nie stwierdzili też przypadków zabronionej ingerencji w tachograf, które umożliwiałyby kierowcom fałszowanie rzeczywistego czasu pracy.

Kontrole_A1_3

Kontrole_A1_2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0
luda

„Nasze problemy nas ratują”. Leszek Luda o sytuacji w europejskim transporcie oraz o korzyściach ze członkostwa w PUT [WYWIAD]

Nie od dziś wiadomo, że w społeczności i wspólnym działaniu tkwi ogromna siła. Właśnie na takim założeniu opiera się działalność Polskiej Unii Transportu. To społeczność przewoźników wzajemnie wspierających się w codziennym funkcjonowaniu oraz dopingujących się w budowaniu konkurencyjności polskiego transportu. O tym, co zyskują firmy z członkostwa w PUT, ale także o problemach przewoźników wynikających chociażby ze zmieniającego się ustawodawstwa Unii Europejskiej, opowiedział nam prezes Polskiej Unii Transportu, Leszek Luda.

2019-05-16
0