Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dobre wyniki kontroli ITD. Tylko jeden kierowca na 242 nie miał zezwolenia

Zezwolenia_30.10.2019_Nr1

242 zagraniczne ciężarówki skontrolowali inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas jednodniowej akcji sprawdzania zezwoleń uprawniających do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Tylko jeden kierowca i zarazem przewoźnik nie posiadał tego dokumentu. 

We wtorek (29 października) patrole mazowieckiej ITD sprawdzały przede wszystkim ciężarówki zarejestrowane poza granicami Polski. Kontrole odbywały się na trasach tranzytowych w całym województwie. Inspektorzy zatrzymywali pojazdy należące do przewoźników drogowych z obszaru Unii Europejskiej oraz z tzw. krajów trzecich.

Podczas wzmożonych kontroli inspektorzy sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy posiadają zezwolenia, które uprawniają do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Na 242 skontrolowane pojazdy tylko jeden przewoził towar bez zezwolenia. Ciężarówkę prowadzoną przez tadżykistańskiego kierowcę i jednocześnie przewoźnika drogowego zatrzymano na odcinku ekspresowej „ósemki” w pobliżu Wyszkowa. Kierowca jechał z Niemiec do Tadżykistanu i nie okazał wymaganego dokumentu. Oprócz tego nie włożył karty do tachografu cyfrowego, czyli nie rejestrował aktywności. Analiza czasu pracy wykazała dwukrotne przekroczenie jazdy ciągłej bez przerwy.

Ciężarówka została skierowana na parking strzeżony do momentu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary pieniężnej. Za brak wymaganego zezwolenia tadżykistańskiemu przewoźnikowi grozi 12 tysięcy złotych kary.

Zezwolenia_30.10.2019_Nr2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Wazanie_Malopolska_01.06.2020_Nr1

20 z 45 dostawczaków przewoziło za dużo

45 samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony zatrzymali i skierowali na wagi inspektorzy małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 20 z 45 skontrolowanych busów przewoziło więcej ładunku niż zezwalają przepisy. Wzmożone kontrole mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i ochronę rynku transportowego przed przejawami nieuczciwej konkurencji.

2020-06-03
0
elektryki-ladowanie-1

Po pandemii rynek pojazdów elektrycznych dynamicznie ruszy

Pandemia koronawirusa spowodowała krótkotrwałe problemy zarówno w produkcji, jak i sprzedaży samochodów elektrycznych. Po chwilowym załamaniu rynek czeka jednak dynamiczny wzrost. Zahamowane zostały natomiast inwestycje w infrastrukturę ładowania.

2020-06-03
0
kierowca-czas-pracy

Polski kierowca zmarł ugodzony 28 cm nożem. Co się wydarzyło na parkingu pod włoską Savoną?

Incydent miał miejsce wieczorem 30 maja na jednym z parkingów w pobliżu włoskiego miasta Savona. Według włoskiej agencji informacyjnej Ansa 45-letni Polak spożywał posiłek wraz z trzema innymi kierowcami ciężarówek. Nagle, w wyniku ostrej kłótni, został ugodzony w nogę 28-centymetrowym kuchennym nożem. Jak podaje policja na podstawie zeznań, mężczyzna zamknął się w kabinie pojazdu i… zabezpieczył ranę taśmą izolacyjną.

2020-06-02
0
drogi-wyrok-tsue

Dlaczego zawsze należy trzymać się swojego pasa jazdy?

Jazda po wyznaczonym pasie ruchu to podstawa bezpiecznego pokonywania zakrętów. Wyjeżdżanie kierowcy poza jego pas grozi zderzeniem czołowym. Wiele osób zapomina również, że mają obowiązek trzymać się własnego pasa nawet w sytuacji, gdy na jezdni nie namalowano wyznaczających go linii.

2020-06-02
0