Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dobre wyniki kontroli ITD. Tylko jeden kierowca na 242 nie miał zezwolenia

Zezwolenia_30.10.2019_Nr1

242 zagraniczne ciężarówki skontrolowali inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas jednodniowej akcji sprawdzania zezwoleń uprawniających do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Tylko jeden kierowca i zarazem przewoźnik nie posiadał tego dokumentu. 

We wtorek (29 października) patrole mazowieckiej ITD sprawdzały przede wszystkim ciężarówki zarejestrowane poza granicami Polski. Kontrole odbywały się na trasach tranzytowych w całym województwie. Inspektorzy zatrzymywali pojazdy należące do przewoźników drogowych z obszaru Unii Europejskiej oraz z tzw. krajów trzecich.

Podczas wzmożonych kontroli inspektorzy sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy posiadają zezwolenia, które uprawniają do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Na 242 skontrolowane pojazdy tylko jeden przewoził towar bez zezwolenia. Ciężarówkę prowadzoną przez tadżykistańskiego kierowcę i jednocześnie przewoźnika drogowego zatrzymano na odcinku ekspresowej „ósemki” w pobliżu Wyszkowa. Kierowca jechał z Niemiec do Tadżykistanu i nie okazał wymaganego dokumentu. Oprócz tego nie włożył karty do tachografu cyfrowego, czyli nie rejestrował aktywności. Analiza czasu pracy wykazała dwukrotne przekroczenie jazdy ciągłej bez przerwy.

Ciężarówka została skierowana na parking strzeżony do momentu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary pieniężnej. Za brak wymaganego zezwolenia tadżykistańskiemu przewoźnikowi grozi 12 tysięcy złotych kary.

Zezwolenia_30.10.2019_Nr2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

ograniczenia-ruchu

Kiedy mandat za brak opon zimowych w ciężarówce?

Zima może zaskoczyć kierowców. Podobnie mandat, np. za brak opon zimowych w ciężarówce. W wielu państwa zimowe wyposażenie jest regulowane przez prawo. Podczas planowania zagranicznej trasy upewnij się, jakie wymagania danego państwa, aby nie narazić się na wysoką grzywnę.

2020-11-27
0
kontrole-drogowe-francja

Użyczenie licencji transportowej – czy to się opłaca?

Licencja transportowa to jeden z dokumentów, które koniecznie musi posiadać przedsiębiorstwo, aby legalnie realizować przewozy. Czy można skrócić sobie drogę, zrezygnować z mnóstwa formalności i wymagań i po prostu pożyczyć licencję transportową od znajomej firmy? Czy przedsiębiorca może użyczyć innemu licencję za opłatą? Użyczenie licencji transportowej – sprawdź, co mówią na ten temat przepisy.

2020-11-27
0
IMG_20201124_102853

Wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu

Kierowca, a zarazem właściciel firmy transportowej, chcąc uniknąć obowiązku rejestrowania swojego czasu pracy, wyjął bezpiecznik odpowiedzialny za pracę drogomierza i tachografu. Przedsiębiorcę zatrzymali do kontroli łódzcy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2020-11-26
0
IVECO S-WAY NP (1)

Nowe funkcje poprawiające bezpieczeństwo od IVECO

IVECO poszerza portfolio cyfrowych usług IVECO ON o pakiet Safe Driving, czyli zestaw funkcji służących poprawie bezpieczeństwa jazdy. Pokładowy system mierzy szereg kluczowych wskaźników (KPI) i generuje regularne raporty, dzięki którym kierowcy mogą doskonalić bezpieczny styl jazdy, a menedżerowie floty mogą promować wśród załogi kulturę bezpiecznej jazdy.

2020-11-26
0
Magnes_Radom_20.11.2020_Nr1

Kierowca-przewoźnik z magnesem

Kierowca i zarazem przedsiębiorca rejestrował rzekomy odpoczynek podczas jazdy. Ciężarówkę z magnesem przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów zatrzymał do rutynowej kontroli patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa powiadomiona zostanie prokuratura.

2020-11-25
0