Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Dobre wyniki kontroli ITD. Tylko jeden kierowca na 242 nie miał zezwolenia

Zezwolenia_30.10.2019_Nr1

242 zagraniczne ciężarówki skontrolowali inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas jednodniowej akcji sprawdzania zezwoleń uprawniających do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Tylko jeden kierowca i zarazem przewoźnik nie posiadał tego dokumentu. 

We wtorek (29 października) patrole mazowieckiej ITD sprawdzały przede wszystkim ciężarówki zarejestrowane poza granicami Polski. Kontrole odbywały się na trasach tranzytowych w całym województwie. Inspektorzy zatrzymywali pojazdy należące do przewoźników drogowych z obszaru Unii Europejskiej oraz z tzw. krajów trzecich.

Podczas wzmożonych kontroli inspektorzy sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy posiadają zezwolenia, które uprawniają do wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych rzeczy. Na 242 skontrolowane pojazdy tylko jeden przewoził towar bez zezwolenia. Ciężarówkę prowadzoną przez tadżykistańskiego kierowcę i jednocześnie przewoźnika drogowego zatrzymano na odcinku ekspresowej „ósemki” w pobliżu Wyszkowa. Kierowca jechał z Niemiec do Tadżykistanu i nie okazał wymaganego dokumentu. Oprócz tego nie włożył karty do tachografu cyfrowego, czyli nie rejestrował aktywności. Analiza czasu pracy wykazała dwukrotne przekroczenie jazdy ciągłej bez przerwy.

Ciężarówka została skierowana na parking strzeżony do momentu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary pieniężnej. Za brak wymaganego zezwolenia tadżykistańskiemu przewoźnikowi grozi 12 tysięcy złotych kary.

Zezwolenia_30.10.2019_Nr2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IMG_8048

Jedną z największych giełd transportowych w Polsce kieruje kobieta [WYWIAD]

Branża logistyki, transportu i przewozów przez cała lata uznawana była za typowo męską. Tymczasem odsetek kobiet pracujących w magazynach, kierujących ciężarówkami, zarządzających łańcuchem dostaw czy nawet prowadzących przedsiębiorstwa transportowe systematycznie rośnie. Dynamika branży TSL sprawia bowiem, że kobiety czują się w niej jak w swoim żywiole. 

2019-11-13
0
Waga_08.11.2019_Nr1

Wywrotki z nadprogramowym ciężarem i bez plandeki

3,8 tony za dużo ważyła cięższa z dwóch przeładowanych wywrotek, które skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Sypki ładunek nie był również odpowiednio zabezpieczony. Kierowców ukarano mandatami. Surowsze konsekwencje finansowe grożą przewoźnikowi.

2019-11-12
0