Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Do tachografu podłączono urządzenie fałszujące zapisy aktywności kierowcy

Wylacznik_12.04.2019_nr3

Wizytą w serwisie tachografów i wszczęciem postępowania zagrożonego wysoką karą pieniężną zakończyła się kontrola ciężarówki należącej do tureckiego przewoźnika. Pojazd był wyposażony w wyłącznik służący do fałszowania czasu pracy kierowcy.

Ciężarówkę przewożącą ładunek z Polski do Turcji zatrzymał do kontroli patrol kujawsko-pomorskiej ITD na odcinku ekspresowej „dziesiątki” koło Torunia.

Do instalacji tachografu było podłączone urządzenie umożliwiające fałszowanie zapisów aktywności kierowcy. W trakcie jazdy szofer mógł je w każdej chwili uruchomić i rejestrować odpoczynek na swojej karcie i w pamięci tachografu.

Ciężarówka została skierowana z punktu kontrolnego ITD do serwisu tachografów, gdzie na koszt właściciela pojazdu wymontowano wyłącznik i wykonano ponowną kalibrację tachografu.

Oprócz tego turecki przewoźnik musiał wpłacić kaucję na poczet przyszłej kary pieniężnej. W innym przypadku transport zostałby wstrzymany, a ciężarówka trafiłaby na parking strzeżony.

Wylacznik_12.04.2019_nr2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0