Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Do tachografu podłączono urządzenie fałszujące zapisy aktywności kierowcy

Wylacznik_12.04.2019_nr3

Wizytą w serwisie tachografów i wszczęciem postępowania zagrożonego wysoką karą pieniężną zakończyła się kontrola ciężarówki należącej do tureckiego przewoźnika. Pojazd był wyposażony w wyłącznik służący do fałszowania czasu pracy kierowcy.

Ciężarówkę przewożącą ładunek z Polski do Turcji zatrzymał do kontroli patrol kujawsko-pomorskiej ITD na odcinku ekspresowej „dziesiątki” koło Torunia.

Do instalacji tachografu było podłączone urządzenie umożliwiające fałszowanie zapisów aktywności kierowcy. W trakcie jazdy szofer mógł je w każdej chwili uruchomić i rejestrować odpoczynek na swojej karcie i w pamięci tachografu.

Ciężarówka została skierowana z punktu kontrolnego ITD do serwisu tachografów, gdzie na koszt właściciela pojazdu wymontowano wyłącznik i wykonano ponowną kalibrację tachografu.

Oprócz tego turecki przewoźnik musiał wpłacić kaucję na poczet przyszłej kary pieniężnej. W innym przypadku transport zostałby wstrzymany, a ciężarówka trafiłaby na parking strzeżony.

Wylacznik_12.04.2019_nr2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

A1_23.04.2019_nr1

Jedna noc, 7 ciężarówek z wyłącznikami tachografów

Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1. Zatrzymali także przewoźnika bez uprawnień transportowych i wydanej karty kierowcy.

2019-04-23
0
girteka-campus-1

Girteka buduje nową centralę, a nawet… cały kampus

Girteka Logistics planuje budowę nowej centrali. Na aż 16 hektarach Girteka Campus powstaną budynki administracyjne, centrum serwisowe dla ciężarówek i… niewielkie centrum handlowe. Będzie to pracować 2 500 tys. osób. Projekt pochłonie 60 milionów euro.

2019-04-23
0