Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Do tachografu podłączono urządzenie fałszujące zapisy aktywności kierowcy

Wylacznik_12.04.2019_nr3

Wizytą w serwisie tachografów i wszczęciem postępowania zagrożonego wysoką karą pieniężną zakończyła się kontrola ciężarówki należącej do tureckiego przewoźnika. Pojazd był wyposażony w wyłącznik służący do fałszowania czasu pracy kierowcy.

Ciężarówkę przewożącą ładunek z Polski do Turcji zatrzymał do kontroli patrol kujawsko-pomorskiej ITD na odcinku ekspresowej „dziesiątki” koło Torunia.

Do instalacji tachografu było podłączone urządzenie umożliwiające fałszowanie zapisów aktywności kierowcy. W trakcie jazdy szofer mógł je w każdej chwili uruchomić i rejestrować odpoczynek na swojej karcie i w pamięci tachografu.

Ciężarówka została skierowana z punktu kontrolnego ITD do serwisu tachografów, gdzie na koszt właściciela pojazdu wymontowano wyłącznik i wykonano ponowną kalibrację tachografu.

Oprócz tego turecki przewoźnik musiał wpłacić kaucję na poczet przyszłej kary pieniężnej. W innym przypadku transport zostałby wstrzymany, a ciężarówka trafiłaby na parking strzeżony.

Wylacznik_12.04.2019_nr2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

dig

Gdyby nie limit, przewoźnik musiałby zapłacić… 107 tys. zł!

Nic nie wskazywało na naruszenia i to tak duże! Białoruscy kierowcy jadący w podwójnej obsadzie dostali mandaty o łącznej sumie… 21 550 zł. Z kolei przewoźnik będzie musiał zapłacić 12 000 zł. Gdyby nie limit kary administracyjnej, byłoby to aż 107 000 zł!

2019-10-18
0
Kontrola_16.10.2019_Nr1

Inspektorów zaniepokoił zapach… marihuany…

22-letni kierowca samochodu dostawczego palił marihuanę wieczorem, a rano wyruszył w trasę z Polski do Niemiec. Zapach zakazanej substancji zaniepokoił inspektora lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego, który zatrzymał pojazd na autostradzie A2.

2019-10-18
0
europa

JEST porozumienie w sprawie Brexitu. Z pewnym „ale”…

Jest porozumienie w sprawie Brexitu – zostało zawarte tuż przed unijnym szczytem. Ustalenia muszą zostać jeszcze zaakceptowane przez przywódców państw członkowskich na szczycie unijnym oraz zatwierdzone przez Izbę Gmin i Parlament Europejski.

2019-10-17
0
Nietrzezwy_14.10.2019_Nr1

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak za ciężki

1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca przeciążonego o blisko 4,5 tony samochodu dostawczego. Dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy udaremnił patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna został przekazany policji.

2019-10-17
0