Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ciężarówka z całkowicie zużytymi tarczami

Tarcza_Litwin_1

Zły stan techniczny litewskiej ciężarówki był przyczyną wycofania jej z ruchu przez konińskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Dalsza jazda mogła skończyć się poważnym wypadkiem.

Popękane tarcze hamulcowe zarówno ciągnika, jak i naczepy litewskiego przedsiębiorcy dyskwalifikowały pojazd z dalszej jazdy. Ciężarówka z towarem jechała z Litwy do Niemiec. Została zatrzymana do kontroli 3 lutego (poniedziałek) w Żdżarach na autostradzie A2 przez konińską Inspekcję. Zakaz jazdy był jedynym rozwiązaniem. Całkowite zużycie tarcz zagrażało bezpieczeństwu podczas jazdy.

Kierowcę ciężarówki ukarano mandatami na łączną kwotę 1200 złotych. Wobec przedsiębiorcy toczy się z kolei postępowanie administracyjne. Przewoźnik uiścił już 4 000 złotych kaucji na poczet przyszłej kary.

Tarcza_Litwin_2

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

kwarantanna-a-kierowca

Czy e-commerce rozpędzi branżę transportową? Polski rynek e-commerce rozwija się najbardziej dynamicznie w Europie

Według najnowszego raportu „Rynek towarowy i logistyczny w Polsce – wzrost, trendy i prognozy na lata 2020-2025” CARG dla rodzimej branży TSL wyniesie około 4 proc.[1] Wiąże się to m.in. z budową nowej powierzchni magazynowej oraz rozwojem segmentu e-commerce. Wzrost handlu w Internecie stanowi motor napędowy przewozu towarów krajowych i transgranicznych.

2020-09-20
0
Transport mit LKW und Schiff

Po miesiącu od Pakietu Mobilności nadal nic nie wiadomo! Wątpliwości dotyczą m.in. rozróżnienia odpoczynku tygodniowego od definicji tygodniowego okresu odpoczynku

Pakiet Mobilności, zapowiadany od przeszło 4 lat, w końcu zapisał się w historii konkretną datą – 20 sierpnia 2020. Po niespełna miesiącu nadal nie pojawiła się żadna oficjalna wersja wyjaśnień dotyczących zmian wprowadzonych 20 sierpnia 2020 do Rozporządzenia 561/2006. Czy ktoś w końcu wyjaśni branży jaki jest kierunek zmian i jak one wyglądają?

2020-09-18
0