Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Busy i ciężarówki dokładnie skontrolowane

busy-ciezarowki-3

Patrole lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego eliminowały z ruchu przeciążone pojazdy i sprawdzały instalacje tachografów specjalistycznymi urządzeniami do wykrywania fałszerstw czasu pracy. 8 lutego posypały się mandaty. 

Jednym z pierwszych skontrolowanych pojazdów był samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Autem tym przewożono meble. Było ich około 700 kg za dużo. Kierowca został ukarany mandatem.

Kolejny z kontrolowanych kierowców, tym razem ciężarówki, przewoził towary niebezpieczne. Mężczyzna nie okazał do kontroli wymaganego dokumentu (wykresówki). Za popełnione naruszenie również będzie musiał opłacić mandat.

busy-ciezarowki

busy-ciezarowki-2

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0