Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Brexit: MSZ przygotowało instrukcję dla polskich przedsiębiorców i przewoźników

shutterstock_211431124

Wielka Brytania jest dla Polski bardzo ważnym partnerem handlowym. Dlatego już teraz przedsiębiorcy prowadzący interesy z tym krajem powinni przygotować się na możliwe scenariusze. Dotyczy to m.in. przewoźników.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych specjalnie dla polskich przedsiębiorców przygotowało instrukcję i opracowało różne scenariusze wyjścia Wielkiej Brytanii z UE wraz z podpowiedziami, jak wpłynie to na funkcjonowanie firm. Pamiętajmy, że Brexit będzie miał wpływ także na firmy, które bezpośrednio nie handlują z partnerami brytyjskimi, ale dostarczają wkładu (np. podzespołów) kontrahentom z UE handlującym z Wielką Brytanią.

MSZ jednocześnie uruchomiło adresy mailowe, na które można wysyłać zapytania oraz kierować wątpliwości związane z Brexitem.

Opracowanie dostępne jest pod tym linkiem: KLIK.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0