Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Bezpieczny, strzeżony parking w Calais? Zamiast listopada br., będzie wiosna 2016

bezpieczny-parking-w-calais

Owszem, sytuacja w okolicy Eurotunnelu znacznie się poprawiła, jednak problem imigrantów przeniósł się z powrotem do portu w Calais. W tym tygodniu o interwencję poproszono francuskie wojsko. 

O planach budowy strzeżonego parkingu na terenie byłego terminalu Hoverspeed mówiono od lipca tego roku. Systemy bezpieczeństwa miały chronić kierowców przed wtargnięciami imigrantów do ciężarówek.

Stowarzyszenia transportowe wyrażają swoje niezadowolenie z tego powodu. Z uwagi na skalę zagrożenia, brak odpowiedniej bazy dla ciężarówek to duży problem.

***

Przeczytaj także:

Zamiast stać w korku na M20 ciężarówki zaparkują na nieczynnym lotnisku

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

IVECO S-WAY dla AGROMEX (3)

IVECO S-WAY Natural Power dla firmy AGROMEX

IVECO Poland przekazało firmie AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka 20 ciągników siodłowych S-WAY Natural Power o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny (Liquid Natural Gas – LNG). Uroczyste przekazanie odbyło się 28 lipca 2020 roku w siedzibie dealera IVECO TIMEX w Nowy Konik w woj. mazowieckim.

2020-08-11
0
komunikator-cargo

Niderlandy: delegowanie pracowników

Aby przybliżyć osobom zainteresowanym procedurę delegowania pracownika do Niderlandów, holenderska administracja rządowa przygotowała materiały informacyjne w języku polskim wyjaśniające cały ten proces.

2020-08-10
0
kontenery1

Ważyła ponad 40 % za dużo

O ponad 40% za dużo ważyła ciężarówka z dwoma kontenerami skontrolowana w Stalowej Woli. Podkarpaccy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego odnotowali także inne przekroczenia norm. Ciężarówkę wycofano w ruchu.

2020-08-08
0
wylacznik2

Fałszowanie zapisu tachografu = fałszowanie wskazań licznika

Kierowca skontrolowany przez zachodniopomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego korzystał z wyłącznika tachografu. Ponieważ urządzenie fałszuje zapis nie tylko tachografu, ale też licznika przebiegu, sprawę przekazano policji.

2020-08-07
0
Tonaz_Nr1

Na zakazie tonażowym, a jednak w trasie

Niedostosowanie się do zakazu tonażowego i przekraczanie dozwolonej prędkości – to naruszenia ujawnione przez funkcjonariuszy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego podczas działań prowadzonych w trakcie akcji prowadzonej na jednej z dróg powiatowych.

2020-08-06
0