Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Bez prawa jazdy i z podmienionymi tablicami rejestracyjnymi

Kumulacja_11.06.2019_Nr1

Kierowca bez wymaganej kategorii prawa jazdy, badań i szkoleń jechał ciężarówką dodatkowo bez karty w tachografie. Oprócz tego pojazd miał tablice rejestracyjne od innego auta. Ciężarówkę skontrolował patrol małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Zespół pojazdów należący do polskiej firmy zatrzymali inspektorzy ITD, którzy zajmują się na co dzień kontrolą opłaty elektronicznej na odcinku małopolskiej autostrady A4. Z powodu ujawnienia licznych nieprawidłowości, wezwali na miejsce kontroli patrol z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie.

Ciężarówka poruszała się z tablicami rejestracyjnymi należącymi do innego pojazdu. Auto nie posiadało ważnych badań technicznych i legalizacji tachografu. Natomiast kierowca jechał samochodem ciężarowym mimo, że nie posiadał wymaganej kategorii prawa jazdy, badań lekarskich i psychologicznych oraz szkolenia okresowego. Na dodatek szofer jechał bez karty w tachografie, czyli nie rejestrował swoich aktywności i przebytej trasy. Mężczyzna wielokrotne przekroczył dopuszczalny czas jazdy bez przerw i skrócił wymagany okres odpoczynku.

Kierowcę ukarano mandatem w wysokości 1 tysiąca 800 złotych. Z poważnymi konsekwencjami finansowymi powinien liczyć się również przewoźnik, wobec którego toczy się postępowanie administracyjne.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

Emulatory_13.06.2019_Nr5

Niesprawne hamulce i układ oczyszczania spalin

Dwie ciężarówki wyposażone w niedozwolone urządzenia do symulowania prawidłowej pracy układu oczyszczania spalin (SCR) zatrzymała do kontroli świętokrzyska Inspekcja Transportu Drogowego. Oprócz tego w jednej z nich były niesprawne hamulce.

2019-06-16
0
Nietrzezwy_bus_12.06.2019_Nr2

Kierowca nietrzeźwy, dostawczak przeładowany

0,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego z nadmiarem przewożonego ładunku. Przeładowane auto z nietrzeźwym szoferem zatrzymał do kontroli patrol motocyklowy dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

2019-06-15
0
vera-2

Oryginalny, autonomiczny pojazd od Volvo Trucks będzie realizował transport pomiędzy centrum logistycznym a portem

Elektryczny, połączony z siecią i autonomiczny pojazd Volvo Trucks Vera wejdzie w skład zintegrowanego rozwiązania do transportu towarów z centrum logistycznego do terminalu portowego w Göteborgu, w Szwecji. Zadanie to jest wynikiem nowo nawiązanej współpracy pomiędzy Volvo Trucks i DFDS, przedsiębiorstwem działającym w branży transportu morskiego i logistyki.

2019-06-14
0