Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Akcja „TIR” trwa i… przynosi skutki. Ponad 600 mandatów!

gitd-oplaty-drogowe

Sierpień to miesiąc kontroli kierowców ciężarówek. Patrole policji dokładnie przyglądają się cięższym pojazdom na drogach ekspresowych i autostradach od piątku. W ramach akcji „TIR” funkcjonariusze wyłapują kierowców, którzy wyprzedzają na zakazie, blokują ruch i przekraczają prędkość.

Jak poinformowała Policja na początku tygodnia, w ciągu pierwszych trzech dni akcji, czyli od piątku 3 sierpnia do niedzieli 5 sierpnia, skontrolowano 1800 pojazdów ciężarowych i wystawiono blisko 200 mandatów. W 94 przypadków kierowcy wyprzedzali mimo zakazu. Niemal tyle samo wykroczeń wynikało ze zbyt długiego wyprzedzania i w konsekwencji blokowania ruchu – przekazał PAP mł. insp. Robert Kobryś z Komendy Głównej Policji.

Wczoraj z kolei zaktualizowano te informacje. – W ramach akcji TIR od piątku 3 sierpnia do końca dnia 8 sierpnia policjanci w całym kraju przeprowadzili około 3880 kontroli samochodów ciężarowych. Ujawniliśmy ponad 600 wykroczeń – poinformował podinsp. Rafał Kobryś. W 328 przypadkach kierowcy ciężarówek wyprzedzali mimo zakazu. W pozostałych 289 utrudniali i tamowali przejazd na drogach szybkiego ruchu, m.in. przez bardzo długie wyprzedzanie.

Działania policji prowadzone są codziennie w godzinach 6-22. Akcja potrwa do odwołania. Dotychczas wzięło w niej udział ponad półtora tysiąca policjantów, wykorzystując także śmigłowce oraz drony.

– Poleciłem Komendantowi @PolskaPolicja aby policjanci ruchu drogowego „skuteczniej” tłumaczyli kierowcom TIR-ów, że wyścigi ciężarówek na autostradach oraz innych drogach to nie jest dobry pomysł. Prym w tych zawodach wiodą szczególnie kierowcy naszych wschodnich sąsiadów – napisał w piątek na swoim profilu na Twitterze Joachim Brudziński.

Policja bada ponadto trzeźwość kierowców.

Komentarze

Jakub Podlaszczak 2018-08-11 01:18

A gdzie w Polskich przepisach jest okreslony czas w jakim maksymalnie ma trwac manewr wyprzedzania?


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

protest69

Protest69: jutro ciężarówki pojadą wolniej. Rozmawiamy z organizatorami

Policyjna akcja „TIR” poruszyła środowisko transportowe. Kierowcy ciężarówek nie chcą dłużej być bierni! Na portalach społecznościowych skrzykują się do przeprowadzenia strajku włoskiego. W ramach Protest69 pojadą o 10 km/h wolniej niż pozwalają na to przepisy, a w efekcie zakorkują drogi.

2018-08-16
0
kaskadowe-pomiary-predkosci

Co szykuje nam Policja na długi weekend? M.in. kaskadowe pomiary prędkości

Policja zamierza rozpocząć długi weekend z przytupem. Od dziś do 16 sierpnia będą prowadzone działania w ramach akcji „Bezpieczny sierpień 2018”, czyli m.in. kaskadowe pomiary prędkości przy wykorzystaniu nieoznakowanych radiowozów. Oprócz dość rozpoznawalnych BMW na drodze spotkamy niepozorne Fordy Focusy i Fiaty Bravo.

2018-08-14
0
naklejka_popieram_protest_dpn

Dzięki tej małej naklejce nie dostaniesz mandatu, tylko pouczenie

Trwająca od miesiąca akcja protestacyjna funkcjonariuszy policji nie przyniosła oczekiwanych skutków. Brak porozumienia z władzami dotyczącego podwyżek sprawia, że mundurowi planują kolejne działania. Bez obaw – kierowcy będą mieli jeszcze lżej.

2018-08-14
0
protest-69-logo

Policjanci wystawiają mandaty, a kierowcy ciężarówek zapowiadają protest – Protest69. W piątek będą jechać znacznie wolniej

Policjanci wystawili już 487 mandatów za wyprzedzanie mimo zakazu oraz 429 za utrudnianie przejazdu. Ponad 900 mandatów – to bilans trwającej od ponad tygodnia akcji „TIR” mającej na celu eliminowanie niebezpiecznych zachowań wśród truckerów. Funkcjonariusze policji i ogólnopolskie media wytykają kierowcom ciężarówek wieczny pośpiech i szarżowanie na drodze, ci zaś… skrzykują się i rozpoczynają protest – Protest69.

2018-08-13
0