Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

15 ton ładunku zabezpieczone dwoma pasami

ladunek

Zaledwie dwoma, luźnymi pasami zabezpieczono kilkunastotonowy transport drewna, skontrolowany przez kłodzką ITD. Inspektorzy dawno już nie widzieli tak fatalnych naruszeń. Pojazd był w bardzo złym stanie technicznym.

Dwa pasy, którymi przymocowano ważący łącznie 15 ton transport drewna, w żaden sposób nie stanowiły jakiegokolwiek zabezpieczenia ładunku. Przewożone deski przemieściły się podczas jazdy – to początek długiej listy nieprawidłowości ujawnionych przez inspektorów ITD z Kłodzka, którzy 7 marca skontrolowali pojazd lokalnego przewoźnika. Pojazd, który stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, prowadził sam właściciel firmy transportowej.

Pojazd, którym przewożono źle zabezpieczone drewno był w fatalnym stanie technicznym. Przeprowadzający kontrolę inspektorzy, dawno już nie widzieli tak rażących usterek. Pojazd miał uszkodzoną zwrotnicę i popękane tarcze hamulcowe I osi. Stwierdzono całkowity brak hamowania kół III osi i jednego koła II osi, niesprawny hamulec postojowy i układ pneumatyczny. Inspektorzy odnotowali także wycieki płynów hamulcowych i uszkodzenia ogumienia. Nie sposób było również nie zauważyć zaawansowanej korozji ramy głównej pojazdu.

Użytkownik pojazdu naprawiał wcześniej zawieszenie w sposób niedopuszczalny, spawając uszkodzone elementy.

Inspektorzy wszczęli wobec przewoźnika postępowanie administracyjne. Za przewożenie niezabezpieczonego ładunku, prowadzący pojazd przedsiębiorca został ukarany mandatem karnym.

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

2019-05-15_Dwie_karty__1_

On jeden, a karty dwie

Prowadzący 40-tonową ciężarówkę używał dwóch kart kierowcy: swoją i kolegi. Mężczyzna przyznał się do symulowania jazdy w załodze kilkuosobowej.

2019-05-18
0
Dachser_Li-Ion Ground conveyors charging at Dachser cross docking hall

Dachser szykuje eko-rewolucję

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

2019-05-17
0
luda

„Nasze problemy nas ratują”. Leszek Luda o sytuacji w europejskim transporcie oraz o korzyściach ze członkostwa w PUT [WYWIAD]

Nie od dziś wiadomo, że w społeczności i wspólnym działaniu tkwi ogromna siła. Właśnie na takim założeniu opiera się działalność Polskiej Unii Transportu. To społeczność przewoźników wzajemnie wspierających się w codziennym funkcjonowaniu oraz dopingujących się w budowaniu konkurencyjności polskiego transportu. O tym, co zyskują firmy z członkostwa w PUT, ale także o problemach przewoźników wynikających chociażby ze zmieniającego się ustawodawstwa Unii Europejskiej, opowiedział nam prezes Polskiej Unii Transportu, Leszek Luda.

2019-05-16
0