Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

12 listopada “klepnięte”. Sklepy nie pracują, ale dodatkowych zakazów dla ciężarówek nie ma

pobor-oplat

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu posłowie przyjęli poprawki, jakie do ustawy ustanawiającej 12 listopada dniem wolnym od pracy zgłosił Senat. Ustawa czeka jeszcze na podpis prezydenta, jednak już wcześniej przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP potwierdzali, że Andrzej Duda zaakceptuje zmianę.

Jednocześnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło, że w najbliższy poniedziałek będą zamknięte.

Z poprawek Senatu przyjętych przez Senat należy wymienić usunięcie sformułowania, że 12 listopada 2018 r. jest “uroczystym Świętem Narodowym”. Zamiast tego ten dzień określono “Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej”.

Kierowcy cięższych pojazdów jednak powinny traktować ten dzień, jak… zwyczajny poniedziałek. Jak poinformował nas resort infrastruktury,  “Ministerstwo Infrastruktury nie prowadzi prac legislacyjnych w sprawie wprowadzenia ograniczeń w ruchu pojazdów 12 listopada 2018 r.”

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

vlcsnap-error730

Dzięki kamerom termowizyjnym pojazd zobaczy przeszkody z odległości nawet 200 metrów

Kamery termowizyjne montowane obecnie w luksusowych samochodach pozwalają wychwycić obecność obiektu na drodze z odległości nawet 200 metrów, zapewniając kierowcy niemal trzykrotnie więcej czasu na reakcję niż zwykłe reflektory. Wkrótce kamery takie mogą się stać podstawowym wyposażeniem inteligentnych samochodów autonomicznych. Pozwolą dostrzec pieszych z dużej odległości, pozwalając maszynie szybciej zareagować na zdarzenia drogowe i zwiększyć szansę na uniknięcie wypadku. Zaprezentowano już pierwszy autonomiczny pojazd wyposażony w kamery termowizyjne.

2019-01-21
0