Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

12 listopada “klepnięte”. Sklepy nie pracują, ale dodatkowych zakazów dla ciężarówek nie ma

pobor-oplat

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu posłowie przyjęli poprawki, jakie do ustawy ustanawiającej 12 listopada dniem wolnym od pracy zgłosił Senat. Ustawa czeka jeszcze na podpis prezydenta, jednak już wcześniej przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP potwierdzali, że Andrzej Duda zaakceptuje zmianę.

Jednocześnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło, że w najbliższy poniedziałek będą zamknięte.

Z poprawek Senatu przyjętych przez Senat należy wymienić usunięcie sformułowania, że 12 listopada 2018 r. jest “uroczystym Świętem Narodowym”. Zamiast tego ten dzień określono “Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej”.

Kierowcy cięższych pojazdów jednak powinny traktować ten dzień, jak… zwyczajny poniedziałek. Jak poinformował nas resort infrastruktury,  “Ministerstwo Infrastruktury nie prowadzi prac legislacyjnych w sprawie wprowadzenia ograniczeń w ruchu pojazdów 12 listopada 2018 r.”

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

amazon-w-polsce

Polska jest gigantem, jeśli chodzi o rynek magazynowy. Rok 2018 to kolejne rekordy

Polskie zasoby powierzchni magazynowej wynoszą prawie 15 mln mkw. (o 2 mln więcej r/r) i zostawiają daleko w tyle naszych południowych sąsiadów. Mamy jej dwa razy więcej niż Czechy i sześć razy tyle, co Słowacja. Co więcej, nasz kraj depcze po piętach Hiszpanii, w której powierzchnia magazynowa wynosi 15,5 mln mkw. – wynika z raportu CBRE „Market View: Polski rynek przemysłowy i logistyczny po III kw. 2018”.

2018-11-20
0
2123312724_masters_digital_foundation

Sztuczna inteligencja najpierw zautomatyzuje transport i rozładuje korki, a następnie skomponuje terapię genową

W najbliższej dekadzie rynek technologiczny będzie napędzany przez sztuczną inteligencję. Dzięki technologii uczenia maszynowego powstaną algorytmy zdolne do perfekcyjnego prowadzenia pojazdów, upłynniania ruchu drogowego czy automatycznego sekwencjonowania DNA. Dziś sztuczna inteligencja rewolucjonizuje rynek motoryzacyjny, a w przyszłości zautomatyzuje wykonywanie większości najprostszych i najbardziej rutynowych prac.

2018-11-20
0
22-listopada-umowy-o-prace

22 listopada – bardzo ważne zmiany w umowach na czas określony, także w branży TSL

Ważne zmiany czekają 22 listopada pracodawców i pracowników, w tym oczywiście również tych zatrudnionych w branży TSL. Tego dnia mijają bowiem 33 miesiące od wprowadzenia w 2016 roku zmian w Kodeksie pracy, które przekształcają sposób przechodzenia od umów czasowych do tych na czas nieokreślony. Przedsiębiorcy, którzy zatrudnili pracowników przed 22 lutego 2016 r. i jeszcze nie uregulowali z nimi tej kwestii, muszą pamiętać, że teraz stanie się to automatycznie.

2018-11-19
0