Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

10 ton materiału niebezpiecznego na magnesie

magnes-gitd

10 ton materiału niebezpiecznego przewoził kierowca, który sam podczas kontroli przyznał inspektorom, że używa nielegalnego magnesu. W ten sposób prowadzący pojazd fałszował czas pracy.

Kierowca prowadził zespół pojazdów polskiego przewoźnika, podróżował z Niemiec do Polski, mając na pokładzie ok. 10 ton niebezpiecznego materiału łatwopalnego. Został skontrolowany przez podkarpackich inspektorów na drodze ekspresowej S19.

Mężczyzna sam przyznał, że „od pewnego czasu” wykonuje przewóz z przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów magnesem. Analiza danych cyfrowych pokazała naruszenia norm czasu pracy. Nie były to jedyne przewinienia, bo transport realizowano także niezgodnie z przepisami ADR, regulującymi przewóz towarów niebezpiecznych. Będące na wyposażeniu dwie gaśnie, nie spełniały norm. Kierowca nie posiadał również wymaganej, prawidłowej instrukcji pisemnej.

Za jazdę z magnesem kierowca dostał 2000 złotych mandatu. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą ponad 10 tysięcy złotych.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

1860x1050-volvo-concept-truck-newsintro

UE chce bardziej ekologicznych ciężarówek – Volvo Trucks deklaruje przyspieszenie prac

18 lutego Unia Europejska zadecydowała o regulowaniu emisji CO2 przez samochody ciężarowe. Volvo Trucks chce przyspieszyć rozwój w tym obszarze i kontynuuje inwestycje w rozwiązania transportowe przyjazne dla klimatu. Producent zdaje sobie jednak sprawę, że aby pobudzić popyt na pojazdy o niskiej emisji CO2, konieczne jest podjęcie dodatkowych działań.

2019-02-22
0
grecja01

Niefrasobliwy kierowca z Grecji i litania naruszeń

Grecki kierowca dopuścił się całej listy naruszeń! Podstawowym z nich była jazda na karcie drugiego kierowcy – przewoźnika. Nie pomogło to, że kontrolę przeprowadzono w Walentynki, święto miłości.

2019-02-22
0