Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

10 ton materiału niebezpiecznego na magnesie

magnes-gitd

10 ton materiału niebezpiecznego przewoził kierowca, który sam podczas kontroli przyznał inspektorom, że używa nielegalnego magnesu. W ten sposób prowadzący pojazd fałszował czas pracy.

Kierowca prowadził zespół pojazdów polskiego przewoźnika, podróżował z Niemiec do Polski, mając na pokładzie ok. 10 ton niebezpiecznego materiału łatwopalnego. Został skontrolowany przez podkarpackich inspektorów na drodze ekspresowej S19.

Mężczyzna sam przyznał, że „od pewnego czasu” wykonuje przewóz z przyłożonym do impulsatora skrzyni biegów magnesem. Analiza danych cyfrowych pokazała naruszenia norm czasu pracy. Nie były to jedyne przewinienia, bo transport realizowano także niezgodnie z przepisami ADR, regulującymi przewóz towarów niebezpiecznych. Będące na wyposażeniu dwie gaśnie, nie spełniały norm. Kierowca nie posiadał również wymaganej, prawidłowej instrukcji pisemnej.

Za jazdę z magnesem kierowca dostał 2000 złotych mandatu. Wobec przewoźnika wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą ponad 10 tysięcy złotych.

Źródło: GITD

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Jeśli chcesz napisać komentarz, zaloguj się:

lub zarejestruj się.

Aktualności

bus-ustawa-o-delegowaniu

Krótkoterminowe polisy OC to fałszywa oszczędność

O blisko 20 procent spadła w ostatnim kwartale liczba krótkoterminowych polis komunikacyjnego OC sprzedanych przez ubezpieczycieli – wynika z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego* . To efekt wdrożenia przez większość towarzystw wewnętrznych kontroli uszczelniających sprzedaż 30-dniowych polis.

2018-12-15
0
niezabezpieczony-ladunek

Z ciężarówki spadł ładunek – tuż przed inny pojazd!

Prawidłowe wykonanie załadunku i jego zabezpieczenie stanowi podstawę bezpiecznego transportu. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który spowodował zagrożenie na drodze. Z jego samochodu nagle część ładunku spadła wprost pod koła jadącego za ciężarówką innego auta, zmuszając jego kierowcę, który niczego się nie spodziewał, do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Całą sytuację zarejestrował nieoznakowany radiowóz policjantów ruchu drogowego, a na kierowcę ciężarówki został nałożony mandat karny.

2018-12-14
0
policja-oswiecim

Kierowca ciężarówki bez uprawnień i prawem jazdy straconym dawno temu

Parę dni temu policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali kierowcę ciężarówki, który posiadał uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Miał za to na swoim koncie już dwa zakazy kierowania. Z kolei prawo jazdy kategorii B mężczyzna stracił trzy lata temu, jeszcze jako młody kierowca.

2018-12-13
0