Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Transport drogowy

place-minimalne

Czy płaca minimalna w krajach członkowskich UE przysługuje pracownikom realizującym przewozy pojazdami o DMC do 3,5 tony?

Płace minimalne odnoszące się do kierowców w transporcie międzynarodowym w poszczególnych państwach europejskich zaczęły obowiązywać od 2015 r., kiedy to Republika Federalna Niemiec wprowadziła przepisy zwane MiLoG. Następnie płace minimalne pojawiły się m. in. we Francji, Holandii, we Włoszech czy też w ostatnim czasie w Belgii.

       2017-11-21
wypadek-anglia

Akcja transportowych związkowców – uważajcie na możliwe incydenty na granicach Francji

20-24 listopada Europejska Konfederacja Związków Zawodowych w Transporcie (ETF) organizuje mobilizację związkową. W tym roku będzie ona poświęcona Pakietowi Mobilności oraz zwalczaniu tzw dumpingu socjalnego. W ramach tygodnia mobilizacji związkowej ETF oraz krajowe organizacje związkowe koncentrują się na spotkaniach z europosłami, spotkaniach informacyjnych z pracownikami oraz pokojowych manifestacjach.

       2017-11-20
bus-do-35

Przewozy do 3,5 tony: czy obowiązują inne regulacje dotyczące zasad wykonywania kabotaży?

Zasady wykonywania kabotaży w Unii Europejskiej regulowane są przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1072/2009 z dnia 21 października 2009 r. dotyczące wspólnych zasad dostępu do rynku międzynarodowych przewozów drogowych. Czy w stosunku do przewoźników wykonujących przewozy pojazdami o dmc do 3,5 tony obowiązują odmienne od standardowych regulacje dotyczące zasad wykonywania kabotaży?

       2017-11-20
aktualnosci84500ZMPD

Ustalono liczbę zezwoleń na przewozy na Ukrainę. Wynegocjowaliśmy dobry wynik

Sprawnie i szybko ustalono wysokość kontygentu zezwoleń na wykonywanie międzynarodowych przewozów drogowych w 2018 r. dla Polski i Ukrainy. Dzięki wypracowanemu rozwiązaniu polscy przewoźnicy będą mieli pełną swobodę wykonywania przewozów do i z Ukrainy. Ponadto zwiększono udział bezpiecznych pojazdów (Euro 5 i 6) w przewozach. 

       2017-11-13
1117karykierowcy.00_00_02_19.Still001

Co najbardziej utrudnia pracę kierowców? Nie przemęczenie, a wysokie kary wynikające z kontroli drogowych oraz konkurencja z Europy Wchodniej

Transport drogowy to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Jednocześnie branża wciąż zmaga się z brakiem kierowców zawodowych. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę INELO, właściciele i osoby zarządzające w firmach z tego sektora za największe utrudnienia uznają wysokie kary finansowe podczas kontroli oraz eurobiurokrację. Czy kierowcy również wskazują na te problemy w swojej codziennej pracy? Komentuje Mateusz Włoch, ekspert INELO.

       2017-11-13
itd-auto

ITD będzie nowym operatorem systemu poboru opłat drogowych viaTOLL!

O zmianie operatora systemu poboru opłat drogowych dla samochodów ciężarowych i osobowych mówi się od niemal roku. Rąbka tajemnicy uchylił w piątek Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, w programie „Gość Wiadomości” TVP. Nowym operatorem systemu ma być Inspekcja Transportu Drogowego.

       2017-11-06
1 / 7712345...102030...»