Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Rosjanie domagają się dodatkowych 70 tys. zezwoleń na przewozy jeszcze na ten rok – nowa tura trudnych rozmów ze Wschodem

rosja-zezwolenia

Doskonale pamiętamy, jak trudne były ubiegłoroczne negocjacje z Rosją dotyczące kontyngentu zezwoleń transportowych. Po długich rozmowach ustalono, że każda ze stron w 2017 r. otrzyma po 190 tys. pozwoleń. To najwyższy wynik od kilkunastu lat! Tymczasem – jak dowiedziała się „Gazeta Prawna” – Rosjanie domagają się zwiększenia puli na bieżący rok o dodatkowe 70 tys. 

Sytuacja dziwi tym bardziej, że podwyższenie kontyngentu nie ma przełożenia na zapotrzebowanie na operacje transportowe.

Co więcej, realizowanie transportu na Wschód przez polskie firmy transportowe nadal jest bardzo utrudnione. Ładunek jest wielokrotnie i bardzo skrupulatnie kontrolowany, przez co czas przewozu znacznie się wydłuża. Wpływa to również na podwyższenie kosztów przewozu. Poza tym Rosjanie dość specyficznie podchodzą do europejskich przepisów. Przykładowo mimo iż ładunek został wyprodukowany w Niemczech czy Włoszech, ale podjęty w centrum logistycznym w Polsce lub w przypadku, gdy wyprodukowano go w polskiej siedzibie, oddziale zagranicznej firmy (czyli według dokumentów można go przewozić na podstawie zezwolenia ogólnego), rosyjskie organy kontrolne domagają się przedstawienia zezwolenia na kraje trzecie.

Posiedzenie komisji mieszanej odbędzie się w Moskwie 19 i 20 września.

Czytaj więcej na: “Gazeta Prawna”

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

workhouse

Nowe modele DAF CF i XF z tytułem „Międzynarodowych pojazdów ciężarowych 2018 roku”

Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

2017-11-23
0
stan-licznika

Za cofanie liczników nawet na 5 lat do więzienia. Spisywanie przebiegu podczas kontroli i obowiązek powiadamiania o wymianie licznika. Resort Sprawiedliwości szykuje zmiany w prawie

Przyczyną wielu śmiertelnych wypadków w Polsce jest tragiczny stan pojazdów. Kupujący często padają ofiarami oszustw. Ministerstwo Sprawiedliwości wypowiada więc wojnę oszustom „przekręcającym” liczniki w używanych autach – szykują się zmiany w prawie. Zarówno zlecający oszustwo, jak i np. mechanik, mogą trafić do więzienia na nawet 5 lat!

2017-11-23
0