Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Policja zatrzymała dwa razy tego samego pijanego kierowcę. Za pierwszym razem prowadził osobówkę, za drugim dźwig

dzwig_1_0

Oświęcimska drogówka dwukrotnie zatrzymała tego samego nietrzeźwego kierowcę posiadającego cofnięte uprawnienia do kierowania. Jednego dnia jechał samochodem, drugiego… dźwigiem. 

W tym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji realizowali akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. trzeźwość kierowców. W środę zatrzymali nietrzeźwego kierowcę dźwigu. Mężczyzna wsiadł za kierownicę blisko 30-tonowego kolosa, mając w organizmie ponad promil alkoholu.

Uwagę policjantów zwróciły dziwne manewry wykonywane przez kierowcę dźwigu jadącego ulicą Wadowicką. Kontrola stanu trzeźwości 43–letniego mieszkańca powiatu bielskiego wykazała 1,09 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca posiada cofnięte uprawnienia do kierowania, a dzień wcześniej był już zatrzymywany przez inny patrol ruchu drogowego na ulicy Jagiełły w Oświęcimiu. Wtedy kierował swoim samochodem marki Fiat, a badanie stanu trzeźwości wykazało 0,71 promila alkoholu. Na tej ulicy policjanci również pełnili służbę w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

workhouse

Nowe modele DAF CF i XF z tytułem „Międzynarodowych pojazdów ciężarowych 2018 roku”

Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

2017-11-23
0
stan-licznika

Za cofanie liczników nawet na 5 lat do więzienia. Spisywanie przebiegu podczas kontroli i obowiązek powiadamiania o wymianie licznika. Resort Sprawiedliwości szykuje zmiany w prawie

Przyczyną wielu śmiertelnych wypadków w Polsce jest tragiczny stan pojazdów. Kupujący często padają ofiarami oszustw. Ministerstwo Sprawiedliwości wypowiada więc wojnę oszustom „przekręcającym” liczniki w używanych autach – szykują się zmiany w prawie. Zarówno zlecający oszustwo, jak i np. mechanik, mogą trafić do więzienia na nawet 5 lat!

2017-11-23
0