Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

“Pasażerowie na gapę” znalezieni w naczepie przewożącej wino

14-120035

W nocy podczas pauzy na parkingu w miejscowości Wyżne (gm. Czudec) kierowca ciężarówki przewożącej towar z Serbii usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy. Nie zastanawiając się długo, powiadomił policję. Na miejscu pojawili się także funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka i KAS z Rzeszowa, ponieważ pojazd posiadał nienaruszone plomby celne.

Po otwarciu naczepy okazało się, że wewnątrz naczepy, w której przewożono palety z winem, znajdują się dwaj młodzi mężczyźni.

W wyniku dalszych czynności prowadzonych przez Straż Graniczną ustalono, że mężczyźni to 19–letni obywatele Afganistanu, którzy bez wiedzy kierowcy, jeszcze na terytorium Serbii, ukryli się w pojeździe przewożącym wino. Celem ich podróży miały być Niemcy. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy.

Aktualnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności przekroczenia granicy. Trwa też procedura mająca na celu umieszczenie nielegalnych migrantów w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania nielegalnych imigrantów na polsko-słowackim odcinku granicy ochranianej przez Bieszczadzki Oddział SG.

14-120034

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

workhouse

Nowe modele DAF CF i XF z tytułem „Międzynarodowych pojazdów ciężarowych 2018 roku”

Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

2017-11-23
0
stan-licznika

Za cofanie liczników nawet na 5 lat do więzienia. Spisywanie przebiegu podczas kontroli i obowiązek powiadamiania o wymianie licznika. Resort Sprawiedliwości szykuje zmiany w prawie

Przyczyną wielu śmiertelnych wypadków w Polsce jest tragiczny stan pojazdów. Kupujący często padają ofiarami oszustw. Ministerstwo Sprawiedliwości wypowiada więc wojnę oszustom „przekręcającym” liczniki w używanych autach – szykują się zmiany w prawie. Zarówno zlecający oszustwo, jak i np. mechanik, mogą trafić do więzienia na nawet 5 lat!

2017-11-23
0