Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

“Pasażerowie na gapę” znalezieni w naczepie przewożącej wino

14-120035

W nocy podczas pauzy na parkingu w miejscowości Wyżne (gm. Czudec) kierowca ciężarówki przewożącej towar z Serbii usłyszał odgłosy dochodzące z naczepy. Nie zastanawiając się długo, powiadomił policję. Na miejscu pojawili się także funkcjonariusze Straży Granicznej z Sanoka i KAS z Rzeszowa, ponieważ pojazd posiadał nienaruszone plomby celne.

Po otwarciu naczepy okazało się, że wewnątrz naczepy, w której przewożono palety z winem, znajdują się dwaj młodzi mężczyźni.

W wyniku dalszych czynności prowadzonych przez Straż Graniczną ustalono, że mężczyźni to 19–letni obywatele Afganistanu, którzy bez wiedzy kierowcy, jeszcze na terytorium Serbii, ukryli się w pojeździe przewożącym wino. Celem ich podróży miały być Niemcy. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy.

Aktualnie trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności przekroczenia granicy. Trwa też procedura mająca na celu umieszczenie nielegalnych migrantów w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania nielegalnych imigrantów na polsko-słowackim odcinku granicy ochranianej przez Bieszczadzki Oddział SG.

14-120034

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

przeladowane

Wielkopolscy inspektorzy eliminowali z ruchu (bardzo!) przeładowane pojazdy

Dwa wszczęte postępowania administracyjne wobec przewoźników w sprawie nałożenia kar za naruszenia, za które grozi kara pieniężna do 15 000 złotych oraz pięć wystawionych mandatów karnych kierowcom na łączną kwotę 2 350 zł – to efekt kontroli wagowej pojazdów, które przeprowadzili jednego dnia wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2017-09-24
0
slask_smieci-1

Śląscy inspektorzy ujawnili nielegalny przywóz odpadów komunalnych do Polski

Wszczęciem przez Inspekcję Transportu Drogowego postępowania administracyjnego wobec polskiego przewoźnika, zagrożonego karą pieniężną w wysokości 10 000 złotych oraz zawiadomieniem Policji, Prokuratury, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska zakończyła się kontrola zespołu pojazdów, którym wykonywano nielegalny transport odpadów komunalnych.

2017-09-23
0