Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ostre przedmioty wwiercone w asfalt. Uszkodzonych nawet kilkanaście aut

ostre-1

Na drogach w okolicy Piły ktoś celowo montuje w nawierzchni ostre przedmioty, które mogą doprowadzić do uszkodzenia auta. Odnotowano już kilkanaście takich przypadków.

Informację o urządzeniach podała m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczorach. „Uwaga kierowcy. W ostatnim czasie na drogach GMINY KACZORY można spotkać specjalnie montowane w drodze urządzenia służące do przebijania opon. To nie są żarty. Rozsypywane są również specjalnie przygotowane gwoździe które mają służyć również przebiciu opony. Takie sytuacje zostały zaobserwowane zwłaszcza przy łukach dróg. Kierowcy prosimy o wzmożoną czujność!!!!” – czytamy na jej facebookowym profilu.

Ktoś zadaje sobie dużo trudu, aby zastawić „pułapkę” na kolejne pojazdy. Najpierw wywierca w asfalcie otwory, następnie umieszcza w nich przedmioty z ostrą krawędzią wyglądające jak przycięte dłuta.

Policja do tej pory ujawniła jeden taki przypadek, jednak z docierających do nich informacji wynika, że sytuacja nie jest jednostkowa. Jak przekazała mediom oficer prasowy Policji w Pile, podkom. Żaneta Kowalska, sprawa badana jest pod kątem zarówno uszkodzenia mienia, jak i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gdyby na przedmiot najechał np. motocyklista, konsekwencje mogłyby być tragiczne.

ostre-2

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczorach

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

workhouse

Nowe modele DAF CF i XF z tytułem „Międzynarodowych pojazdów ciężarowych 2018 roku”

Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

2017-11-23
0
stan-licznika

Za cofanie liczników nawet na 5 lat do więzienia. Spisywanie przebiegu podczas kontroli i obowiązek powiadamiania o wymianie licznika. Resort Sprawiedliwości szykuje zmiany w prawie

Przyczyną wielu śmiertelnych wypadków w Polsce jest tragiczny stan pojazdów. Kupujący często padają ofiarami oszustw. Ministerstwo Sprawiedliwości wypowiada więc wojnę oszustom „przekręcającym” liczniki w używanych autach – szykują się zmiany w prawie. Zarówno zlecający oszustwo, jak i np. mechanik, mogą trafić do więzienia na nawet 5 lat!

2017-11-23
0