Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Ostre przedmioty wwiercone w asfalt. Uszkodzonych nawet kilkanaście aut

ostre-1

Na drogach w okolicy Piły ktoś celowo montuje w nawierzchni ostre przedmioty, które mogą doprowadzić do uszkodzenia auta. Odnotowano już kilkanaście takich przypadków.

Informację o urządzeniach podała m.in. Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczorach. „Uwaga kierowcy. W ostatnim czasie na drogach GMINY KACZORY można spotkać specjalnie montowane w drodze urządzenia służące do przebijania opon. To nie są żarty. Rozsypywane są również specjalnie przygotowane gwoździe które mają służyć również przebiciu opony. Takie sytuacje zostały zaobserwowane zwłaszcza przy łukach dróg. Kierowcy prosimy o wzmożoną czujność!!!!” – czytamy na jej facebookowym profilu.

Ktoś zadaje sobie dużo trudu, aby zastawić „pułapkę” na kolejne pojazdy. Najpierw wywierca w asfalcie otwory, następnie umieszcza w nich przedmioty z ostrą krawędzią wyglądające jak przycięte dłuta.

Policja do tej pory ujawniła jeden taki przypadek, jednak z docierających do nich informacji wynika, że sytuacja nie jest jednostkowa. Jak przekazała mediom oficer prasowy Policji w Pile, podkom. Żaneta Kowalska, sprawa badana jest pod kątem zarówno uszkodzenia mienia, jak i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gdyby na przedmiot najechał np. motocyklista, konsekwencje mogłyby być tragiczne.

ostre-2

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Kaczorach

Komentarze

Na razie nie ma komentarzy


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

przeladowane

Wielkopolscy inspektorzy eliminowali z ruchu (bardzo!) przeładowane pojazdy

Dwa wszczęte postępowania administracyjne wobec przewoźników w sprawie nałożenia kar za naruszenia, za które grozi kara pieniężna do 15 000 złotych oraz pięć wystawionych mandatów karnych kierowcom na łączną kwotę 2 350 zł – to efekt kontroli wagowej pojazdów, które przeprowadzili jednego dnia wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2017-09-24
0
slask_smieci-1

Śląscy inspektorzy ujawnili nielegalny przywóz odpadów komunalnych do Polski

Wszczęciem przez Inspekcję Transportu Drogowego postępowania administracyjnego wobec polskiego przewoźnika, zagrożonego karą pieniężną w wysokości 10 000 złotych oraz zawiadomieniem Policji, Prokuratury, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska zakończyła się kontrola zespołu pojazdów, którym wykonywano nielegalny transport odpadów komunalnych.

2017-09-23
0