Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Uwaga na drodze

itd-auto

Co trzeci zawodowy kierowca wozi dla bezpieczeństwa przedmioty do obrony

31 proc. zawodowych kierowców czuje się zagrożonych – wynika z badania Inelo. Co trzeci kierowca wyposażył się w przedmioty służące do obrony. Najpopularniejsze to gaz pieprzowy czy paralizator, jednak eksperci podkreślają, że takie narzędzia nie zwiększają znacząco bezpieczeństwa. Ważna jest profilaktyka, np. wykluczenie z mapy miejsc niebezpiecznych czy systemy natychmiastowego powiadamiania spedytora lub służb. Do tego potrzebne są jednak rozwiązania telematyczne.

       2017-11-22
sent

Tytoń bez zgłoszenia do SENT. Zatrzymanie na Dolnym Śląsku

Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, którym przewożono z Węgier do Niemiec blisko 8,5 tony suszu tytoniowego. Ładunku nie zgłoszono do systemu monitorowania drogowego przewozu towarów.

       2017-11-21
tdt

Transportowy Dozór Techniczny przeprowadzał kontrole wspólnie z ITD

Czasami kierowcy muszą uważać nie tylko na patrole Inspekcji Transportu Drogowego, ale również na spotkanie z funkcjonariuszami Transportu Dozoru Technicznego, którzy sprawdzają urządzenia ciśnieniowe. Więcej w poniższym komunikacie WITD Bydgoszcz.

       2017-11-16
51ton

51 ton na 4 osiach, czyli z pamiętnika inspektora

Przeładowane pojazdy to chleb codzienny pracy inspektorów. Mimo iż przekroczenie norm wagowych i dotyczących nacisku na oś od razu kwalifikuje kierowców do mandatu, bardzo często podejmują oni takie ryzyko. 

       2017-11-09
skarpa-3

Zjechała ze stromej skarpy, bo… zaufała nawigacji

Do nietypowego wypadku doszło w ubiegłym tygodniu na drodze krajowej nr 75 w Brzesku. 20-latka zjechała samochodem ze skarpy w miejscu remontowanego mostu! Kobieta całkowicie zignorowała znaki informujące o remoncie mostu i zaufała nawigacji.

       2017-11-06
1 / 5312345...102030...»