Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Drogówka z kamerami na mundurach. Takie zmiany już jesienią

kamery-na-mundurach

W maju Radio ZET informowało o planach zakupu 760 kamer, które miałyby być przypinane do mundurów policjantów. W tym tygodniu potwierdził to szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Część funkcjonariuszy będzie testowała je już jesienią.

Program pilotażowy zostanie przeprowadzony wśród patroli interwencyjnych oraz funkcjonariuszy drogówki. Prawdopodobnie ruszy w listopadzie – podaje Polska Agencja Prasowa.

Zdaniem ministra kamery mają nie tylko zdyscyplinować policjantów, ale stanowić także dowód w ewentualnym dochodzeniu czy sprawie sądowej.

Komentarze

truckeronroad.com 2017-09-13 17:20

Bardzo dobra inwestycja, skończy się zarówno przekraczanie uprawnień przez niektórych policjantów, jak i skończy się pajacowanie bydła które bez skrępowania będzie policjant mógł teraz sprowadzić do parteru. Obopólna korzyść. Jak najbardziej na plus.


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

przeladowane

Wielkopolscy inspektorzy eliminowali z ruchu (bardzo!) przeładowane pojazdy

Dwa wszczęte postępowania administracyjne wobec przewoźników w sprawie nałożenia kar za naruszenia, za które grozi kara pieniężna do 15 000 złotych oraz pięć wystawionych mandatów karnych kierowcom na łączną kwotę 2 350 zł – to efekt kontroli wagowej pojazdów, które przeprowadzili jednego dnia wielkopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego.

2017-09-24
0
slask_smieci-1

Śląscy inspektorzy ujawnili nielegalny przywóz odpadów komunalnych do Polski

Wszczęciem przez Inspekcję Transportu Drogowego postępowania administracyjnego wobec polskiego przewoźnika, zagrożonego karą pieniężną w wysokości 10 000 złotych oraz zawiadomieniem Policji, Prokuratury, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska zakończyła się kontrola zespołu pojazdów, którym wykonywano nielegalny transport odpadów komunalnych.

2017-09-23
0