Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Drogówka z kamerami na mundurach. Takie zmiany już jesienią

kamery-na-mundurach

W maju Radio ZET informowało o planach zakupu 760 kamer, które miałyby być przypinane do mundurów policjantów. W tym tygodniu potwierdził to szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Część funkcjonariuszy będzie testowała je już jesienią.

Program pilotażowy zostanie przeprowadzony wśród patroli interwencyjnych oraz funkcjonariuszy drogówki. Prawdopodobnie ruszy w listopadzie – podaje Polska Agencja Prasowa.

Zdaniem ministra kamery mają nie tylko zdyscyplinować policjantów, ale stanowić także dowód w ewentualnym dochodzeniu czy sprawie sądowej.

Komentarze

truckeronroad.com 2017-09-13 17:20

Bardzo dobra inwestycja, skończy się zarówno przekraczanie uprawnień przez niektórych policjantów, jak i skończy się pajacowanie bydła które bez skrępowania będzie policjant mógł teraz sprowadzić do parteru. Obopólna korzyść. Jak najbardziej na plus.


Twój komentarz

Podpis:

Aktualności

workhouse

Nowe modele DAF CF i XF z tytułem „Międzynarodowych pojazdów ciężarowych 2018 roku”

Nowe modele DAF CF i XF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

2017-11-23
0
stan-licznika

Za cofanie liczników nawet na 5 lat do więzienia. Spisywanie przebiegu podczas kontroli i obowiązek powiadamiania o wymianie licznika. Resort Sprawiedliwości szykuje zmiany w prawie

Przyczyną wielu śmiertelnych wypadków w Polsce jest tragiczny stan pojazdów. Kupujący często padają ofiarami oszustw. Ministerstwo Sprawiedliwości wypowiada więc wojnę oszustom „przekręcającym” liczniki w używanych autach – szykują się zmiany w prawie. Zarówno zlecający oszustwo, jak i np. mechanik, mogą trafić do więzienia na nawet 5 lat!

2017-11-23
0