Portal giełdy ładunków i transportu Cargo.PL

Raporty i artykuły

zielona-strzalka

Zielona strzałka – zatrzymywać się czy nie?

Zatrzymanie się przed „zieloną strzałką” to nie dobry zwyczaj, a obowiązek regulowany przez przepisy. Jeśli o tym zapomnimy, możemy dostać mandat, m.in. za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zielona strzałka – wszystko, co należy wiedzieć. 

       2017-09-21
scania-na-fb

Różnica pomiędzy umową zlecenie a umową o pracę – co jest lepsze w transporcie? [KOMENTARZ PRAWNIKA]

Nie jest tajemnicą, że firmy świadczące usługi w transporcie drogowym jako przewoźnicy czy spedytorzy potrzebują wykwalifikowanej kadry kierowców, pracowników administracyjnych, handlowców itp. W tym celu konieczne jest prawne uregulowanie tych kwestii. W obrocie prawnym najczęściej spotykamy się z umową zlecenia oraz umową o pracę. Bardzo często firmy, których przedmiotem wykonywanej działalności jest krajowy czy międzynarodowy transport drogowy stosują w swoich przedsiębiorstwach zamiennie oba typy umowy lub w większości umowy zlecenia.

       2017-09-19
pijany-kierowca

Już ponad połowa przedsiębiorców decyduje się na zastosowanie nowoczesnych urządzeń w pojazdach

Polscy przedsiębiorcy transportowi coraz chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązania z zakresu IT, postrzegając je jako źródło przewagi konkurencyjnej. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez GBOX, firmy doceniają przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa zatrudnionych kierowców oraz ograniczenie pomyłek lokalizacyjnych, pozwalające na uzyskanie znaczących oszczędności finansowych. Ponad 80 proc. badanych wskazało te dwa czynniki jako jedne z najważniejszych korzyści, płynących z zastosowania systemów telematycznych w transporcie.

       2017-09-14
opdrawa-celna

Odprawa celna na Węgrzech – jak na niej zaoszczędzić? [KOMENTARZ EKSPERTA]

Kiedy Polak usłyszy słowo “Węgry”, na ogół nasuwają mu się same przyjemne skojarzenia: wino, słońce, źródła termalne, dobre jedzenie i bez wątpienia wyjątkowo pozytywne nastawienia miejscowych do Polaków, rzadko spotykane pod inną szerokością geograficzną. Gdyby nie ten język…

       2017-09-13
webasto-samochody-foto

Systemy ogrzewania postojowego coraz popularniejsze. Rozwój wymuszają inwestycje w segment pojazdów elektrycznych

W latach 2017–2021 rynek systemów ogrzewania postojowego pojazdów będzie rósł o blisko 4 proc. rocznie, wynika z raportu „Global Automotive Parking Heater Market 2017-2021”. Jednak ze względu na rosnącą popularność samochodów z napędem hybrydowym i elektrycznym, a także ograniczenia administracyjne, jakie dotykają pojazdy z silnikami spalinowymi, również tę kategorię urządzeń czeka prawdziwa rewolucja.

       2017-09-13
pkp-cargo-wyniki-foto

Nowy Jedwabny Szlak z coraz większym potencjałem. Chce na tym skorzystać PKP Cargo

PKP Cargo korzysta na dynamicznym rozwoju Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli nowych połączeń handlowych między Europą a Azją. W I półroczu kolejowa spółka odnotowała 88-proc. wzrost według masy kontenerów w porównaniu do I połowy 2016 roku i liczy na dalsze wzrosty, także na innych kierunkach zagranicznych. Również na polskim rynku PKP Cargo notuje wzrost udziałów w rynku – według pracy przewozowej wynosi on 53 proc.

       2017-09-09
17102-156

Sto lat temu Scania produkowała rocznie tylko 200 pojazdów! Historia pojazdów budowlanych Scania

Pojazdy budowlane produkuje się w Scania od przeszło stu lat. W pierwszych latach działalności firmy jej inżynierowie mieli do dyspozycji doskonały tor testowy, znajdujący się tuż za bramą fabryki. W tym czasie szwedzkie drogi niewiele różniły się od bezdroży. Sto lat temu w Scania produkowano rocznie 200 pojazdów, a każdy z nich był dopasowany do indywidualnych potrzeb nabywcy. Dziś produkcja odbywa się na nieporównywalnie większą skalę. 
Na tle innych sektorów budownictwo wyróżnia się wysoką specjalizacją i dużym zróżnicowaniem wykonywanych prac. W Scania przykłada się dużą wagę do wnikliwego zbadania i zrozumienia wyzwań, jakie się za tym kryją. Sprostanie wyjątkowym wymaganiom różnych grup odbiorców jest podstawą kultury pracy w Scania. Obecnie w firmie produkuje się 500 razy więcej pojazdów niż na początku XX wieku, a spełnienie potrzeb odbiorców jest możliwe dzięki pracom rozwojowym oraz znakomitemu systemowi modułowemu firmy.

       2017-09-08
1 / 3712345...102030...»